Krabi lennujaam - Ko Lanta

Kuidas kõige paremini lennujaamast Lantale saaks? Kas peaks ette bronnima midagi või leiab lennujaamast hõlpsasti transpordi? Lähen üksi, seega taksorent läheks kalliks (2500-3000 bahti mingi info kohaselt). On kellelgi hiljutisi kogemusi?

Kui ma ei eksi, siis buss väljus 2x päevas-Ao Nangi rannast sai osta pileti. Sõitis ca 4 h. Teine variant on minna sinna rolleriga ise ( ca 100km) Kolmas variant, minna nö reisilaevaga (väike praam vms).Pileti peaks saama jälle Ao Nangi rannast, putkadest.

Kindlasti lähevad Ko Lantale mikrobussid Krabi kesklinnast (lähtekohta tasub vaadata viidete pealt, mis asuvad tänanurkadel kesklinnas). Võimalik, et buss läks ka lennujaamast, kuid selles väga kindel pole:)

Eelmise aasta märtsis sai sõidetud Lantalt Krabisse ka mikrobussiga, sisuliselt kindlatel aegadel väljuv liinibuss, mis enne Krabisse jõudmist sõitis läbi ka lennujaamast. Arvata on, et suunal Krabist Lantale peatub samuti lennujaamas. Hind oli 300 või 350 bahti, laevasõit ka seal sees. Muidu sõit käis nagu Tais ikka, Lantal tuldi hotelli juurde järgi ja Krabis viidi selle hotelli ukse ette, mille nime ütlesid.

Meie võtsime ette sama marsruudi täpselt aasta tagasi. Kuna me ei osanud lennujaamast kuhugi minna, siis tundus olevat mõistlik mõte esmalt Krabisse sõita (takso arve oli kuskil 300 bahti vist). Seal avastasime aga, et tegelikult võiks ikka otsemaid kuhugi edasi liikuda ja ostsime jõe ääres asuvalt tänavalt ühest reisibüroost piletid Ko Lantale. Pilet maksis minu mäletamist mööda alla 300 bahti ja kohale viis meid pisikene mikrobuss. Sõit ise kestis kuskil 2,5h ja maandusime otse hotelli ukse ees. Ei oska öelda, kas otse lennujaamast ka samasugune transport Ko Lantale läheks, kuid igatahes oleks see mõistlikum, sest vastasel juhul tuleks sõita esmalt Krabisse ja siis teel Lantasse uuesti lennujaamast mööduda.