trip-krainetrip-ukraine-dark
Krabi või Ko Samui

Tere! Nii, tulin Trip.ee- sse lugema muljeid Ko Samui kohta ;) ja siin ma siis nüüd olen - täitsa sassis oma mõtetega :). Plaan oli jaan keskel minna Pattayale, olla seal u.3-4 päeva, et ära näha sealne melu, sealt minna Ko Samuile, kus olla umbes 10 päeva ja siis paar viimast päeva shopata Bangkokis. Lugedes aga muljeid- arvamusi, on minu kindel veendumus, et Ko Samui on parem kui Krabi, kõikuma löönud. See mõte, et Ko Samui on parem, tuli tegelt ainult netist pilte vaadates. Meie reisi peamine eesmäk on nautida mõnusat randa, näha ilusat loodust, käia mõnel ekskursioonil, mõnes looma-, looduspargis. Mida teha? Kumb siis on parem selliseks puhkuseks?

Tänan juba ette, kui keegi viitsib oma mõtteid jagada :)!

Kui oled esimest korda Tais, siis on iga koht põnev ja huvitav. Kas plaanid siselendusid?

Olin ise selle aasta jaanuaris mõlemas kohas. Iseenesest kui aega 10 päeva siis jõuaksid mõlemas kohas olla. Krabi sobib hästi igasugu tripide tegemiseks(igasugu saartematkad, kanuumatkad, snorgeldamised jne.) Päevane Barracudas Touri Phi-Phi saarematk jättis väga ilusa mälestuse. Iseenesest Krabil ju randa polegi, aga lähedal asub ilus Railay beach ja Ao Nangi rand(mis pole midagi erilist). Ao Nangist toimuvad ka enamus matkasid. Krabi eeliseks on ehk see, et elamine odavam kui Ao Nangis või Railayl ja muidugi elamust pakkuv kohalik night market(söögiturg). Ao Nagi ja Krabi vahet sõidab väike kastibuss. Railayle saab ainult paadiga(head tingimist paadimeestega ;),minu soovitus on Railayle minna Ao Nangi kaudu). Kui nüüd tagasi mõelda, siis ei oskagi soovitada kumbas kohas peatuda parem oleks(Krabi või Ao Nang) Iseenesest loodus Andamani mere ääres erineb tunduvalt Tai lahe äärsest. Samui saarel muidugi randu rohkem, aga ka tunduvalt kärarikkam (eriti Chaweng, Lamai ja Mae Nam), ööelu kah tunduvalt vilkam, kui Ao Nangis või Krabil. Matkade ja muu tegevuse suhtes jäi minu jaoks Samuil pakutav nõrgemaks Krabi omast. Samuil olles tasuks ära käia Ang Thong National Marine Parki matkal, kui huvi on siis ka elevantidega sõitmas, Tai poksi vaatamas ja templeid uurimas. Reklaamitavate koskede kohta ei oska öelda, kuna turnisin küll palju seal kivide vahel ja proovisin ka midagi ilusat üles leida...aga jäi leidmata. Vihmaperioodil ilmselt tunduvalt ilusam-põnevam...aga jaanuaris seal sademed ju suht olematud ja ilmselt seepärast jäi see vaatamisväärsus suht nõrgaks. Palju pakutakse ka igasugu snorgeldamise ja sukeldumise matku, paraku kuna pole ise eriline huviline jäid need asjad seal olles proovimata. Juhuks, kui plaanid mõlemal pool ära käia, siis turismifirmast ostetud matk Krabist Samuile bussiga kestab 1 päeva hommikust õhtuni. Igal pool tohutu kummiventiamine ja munemine. Kui küsimusi, küsi aga julgesti. Ilusat matka siis.

  • juhul kui lähed jaanuaris/veebruaris, siis Ko Samui kosed võivad olla lihtsalt pisikesed veenired, kosed on reeglina kohe peale vihmahooaega vaatamist väärt,
  • Krabil on barracudase 4-5 saare matk ka väga hea, saad parajalt paadisõitu ja küllalt snorgeldamist ja mõnusa lõuna kuskil valge liivaga rannaribal,
  • 110% nõus PV.-ga, Krabi linna nightmarket on parimaid sealkandis,
  • juhul kui rohkem looduseinimene, siis vast valiks Krabi.

suurimad tänud teile suurepäraste vihjete eest! võtsime vastu otsuse, et lähme seekord Krabile. jätame Ko Samui mõneks teiseks korraks ja jätan meelde selle koskedejutu :). Krabil mõtlesime, et võtame hotelli Ao Nangi. kuna me suht sellised, et ei viitsi pikalt ette planeerida asju, siis see jube mugav, kui on palju võimalusi tripikeste tegemiseks, sest rannas lesimine tüütab ka ükskord ära. ja nüüd siis sukeldun netimaailma ja hakkan hotelle otsima/võrdlema :) usun, et te veel kuulete minust :) olge tublid!

Võib olla saad siit ka abi www.hotelclub.com

Tripide puhul jäi mainimata, et sõltumata öömaja asukohast tullakse vähemalt Krabis väikebussiga hotelli järele ja viiakse reisi lõppedes sinna tagasi. Reisid oleks soovitatav vähemalt päev ette ära osta ja saada on neid kõigist büroodest(neid on seal pea iga 100 m tagant). Samu reise teevad ilmselt mitmed firmad, milline neist parimaid teeb ei oska öelda. Kuna kõik reisid ostsime meie ühest ja samast ärist(tekkis meeldiv kontakt, oli öömajale suht lähedal, tundus et ei proovitud-ei saanud esimese ostuga ülemakstud-petta), siis soovitati päevasteks paadireisideks Barracudas Toursi pakutavat. Tripis ajalugu vaadates(otsingut kasutades) leiad kindlasti veel häid vihjeid nii Ao Nangi kui Krabi kohta. Ärge siis päikesel kohe liiga laske teha: meie esimene päev Railay beachil kestis 4h. mille tulemusena saime ühest nahakihist lahti(kohalik ärihai oli nõus meiega kohe nahkesemeid tootva ühisfirma tegema: meie poolt nahk, tema poolt nõel ja niit ;)). Päiksevõtule järgneval päeval oli suht meeldiv koobastes kayakiga sõita ja dzunglis külmas jões riietega ujuda.

Ao Nangi rand oli minu meelest küll vaat et kehvemgi kui suvine Pärnu...

...vist jaanuaris Bangkokist Krabisse ei saa? Või sain ma valesti aru? Kui seal sel ajal hooaega pole, kas on ehk siis viletsat ilma oodata?

Krabile lähevad lennud Don Muang lennujaamast Bangkokis: Thai Airways, Air Asia, Nok Air ja One-Two-Go.

Jaanuar ongi hooaeg.

Air Asia Bangkok - Krabi õige lennugraafik on tõepoolest: 10.40 - 12.00 13.20 - 14.40 17.05 - 18.25 ja nii 7 päeva nädalas.

10 päevaga Krabil võib igavuse kätte ära surra.Mina käiksin mõlemas kohas.Kohe kindlasti. Martin

Which airport does AirAsia fly to in Bangkok? Answer :

All AirAsia flights to/from Bangkok will arrive/depart at Bangkok Suvarnabhumi Airport. Our Thai AirAsia check-in counters are located on the 4th Floor, Row D and E.

Airasia kodulehelt täna copy/pastetud FAQ alt.

PS. Temakese info väheke eksitav ilmselt: Lennugraafik: alates 28.10.07 kuni 29.03.08

Bangkok - Krabi väljalend - kohal

10.40 12.00 13.20 14.40 17.05 18.25 Kogu info siit : http://www.airasia.com/site/en/static/flight/pdf/schedule_fd_en.pdf

Muidugi ka seal võib tulla ette lennuplaanidest mittekinnipidamisi. Aasta alguses 13.20 väljuma pidanud lennuk väljus kusagil nelja paiku ja nagu ikka, reis punktist A punkti B võttis terve päeva aega ;)
Lennujaamast Krabisse saamiseks tuleb lennujaama seest osta taksopilet, õues taksosid polnud näha, äkki ka sellepärast, et lennuk jõudis kohale ebamäärasel ajal.

Tänan pv! Ise ei leidnud sellist kohta üles ja enam pole mõtet nagu otsida... Vabandan vale info levitamise pärast. Kirjutasin lendude Krabile saabumise ajad.

Milliseid arvamusi veel Krabi Ao nangi ranna kohta on? Lulu mis sina sellest kandist arvad? Phuket ja Khao Lak on juba läbi käidud korralikult ja nüüd minek Krabile kuid foorumist lugedes ei leia otsest kinnitust et ikka õige otsuse tegin :( NB: pv: kuidas loodus erineb Andamani mere ääres tunduvalt Tai lahe äärsest? ilusam?

Looduse suurimaks erinevuseks pean just maastiku. Andamani mere ääres mäed teise kujuga, järsema tõusuga(paljud lausa püstloodi). Kas ilusam, see on rohkem maitseasi. Erinevate kallaste ilmastiku mõjutavad ka vist erinevad hoovused. Suhteliselt tavaline, et kui ühel pool on vilets rannailm, siis teisel pool otsivad inimesed kõrvetava päikese eest varju.

Aga kuidas selle Ao Nangi rannaga ikka on? Kas peaks hoidma Nopparat ranna poole?

Kõik oleneb sinu reisi eesmärkidest. Minu jaoks oli nii Nopparat kui Ao Nang üks ja sama küla. Ilusaim rand sealkandis oli Railayl, rand mis oli vastu Happy Islandit e. see mis oli kõige lõunapoolsem. Idapoolne rand Railayl pole ujumiseks üldse sobiv(öömajad seal kõige odavamad poolsaarel).Loomulikult on läheduses ka väga ilusaid saari, kuhu saab paadimestega sõita hommikul ja õhtul paluda endale järele tulla. Mina valisin elukohaks üldse Krabi linna, kuna eesmärgiks oli rohkem igasugu kohtades käia(tripid). Linnas endas suurt midagi päevaajal teha pole, aga ilusad kohad suht lähedal ja nii saigi iga päev midagi ette võetud. Eks omajagu oli elukoha valiku põhjuseks ka öömaja hind. Kuna Tais olles kasutan põhiliselt eluaset ainult öö möödasaatmiseks ja pesemiseks, siis Krabis on hinna ja kvaliteedi suhe kõige parem. Elasin korralikus(soe vesi boileriga,konditsioneer,igapäevane toakorrastus) 3 korruselises hotellis jõe ääres ja selle eest maksin 600B, analoogsete mugavustega öömaja pakuti Ao Nangis miinimum 1200B eest ja Railayl maksid vastuvõetavas asukohas öömajad juba 3000B ümber. Nopparatis ilmselt hinnad suht sarnased mis Nangil(oletus-ei käinud uurimas). Ao Nangit Railayle veavad paadimehed sind 50B eest, kui mõni reisija veel leidub. Krabilt sõitsin Ao Nangi(kastitaksoga) ja sealt paadimehega Railayle. Otsesõidu(Krabi-Railay) eest küsis paadimees tingimise lõpuks vist 500B.

Ao Nangi rannal pole küll viga midagi. Puhetis ujusid meres kilekotid eelmisel aastal Ao Nang oli puhas. Paadimehi, kes iga hommik erinevasse lähedalolevasse paradiisiranda viivad, on kogu rand täis. Ao Nangi rand ise on suht igav, aga pealelõunase mõõna ajal korjavad kohalikud sealt liiva seest krabisid :)

Aonangi rannast saab väga mõnusalt käia ka Phi Phi saartele ja Aonangi rand iseenesest sobib väga hästi peesitamiseks. Ligidal asuvatel saartel kindlasti valgem liiv ja korallid.