Krakow-Varssavi

Millist teed oleks kõige mõistlikum kasutada Krakowist Varssavisse sõiduks? Kas kõigepealt Katowice peale ja sealt A1 ning läbi Lodzi ja siis E30 peale või Lodzi mitte läbida ja A1 pealt keerata E67le? Või hoopis otse mööda E77 läbi Radomi? Olen muidu sõitnud mõlemat teed pidi (v.a Lodzi läbimine), aga need olid aastatel 2011 ja 2012 ja siis olid teeremondid ja ausalt ei mäleta enam, kaua aega võttis. Otsin kõige kiiremat mitte kõige lühemat teed ja viamichelini hetkel ei usalda, see ei arvesta suuri ummikuohte. Tänud info eest ette!

Oleneb suuresti sõiduvahendist ja sellest kas soovid kütust kokku hoida või pole see eriti mureks.. Kui mina mõne väiksema diiselmootoriga sõiduautoga sõidaks siis vuraks E77 pealt otse...kui meeldib kiirus ja kokkuhoid pole oluline siis läbi Lodzi kuna seal kiirtee.

Mina sõidaks mööda E77. Siiani on osutunud kiiremaks kui teised variandid (mis ka mitmeid kordi järele proovitud). Kiirteel (Katowice kaudu minnes) on seisakute oht samuti olemas, Katowice -Czestochova vahelisel teelõigul tuleb neid ikka ette.

on 2,7l diiselmootoriga sõiduauto, võtab maanteel u 5,2l/100km, kütuse kokkuhoid ei ole väga oluline. Seda ma vaatasin, et läbi Lodzi on korralik kiirtee, et kas sedapidi saab ka siis kokkuvõttes kiiremini, sest samas tuleb ju ring sisse? Kiire sõidu vastu ei ole midagi, saaks vaid kiiremini läbitud need vahemaad, sest aastane laps ka kaasas ja vaevalt, et tal jaksu on väga kaua korraga sõita, seega tahaks võimalikult lühikese ajaga võimalikult pika vahemaa läbida.

Jep, Hobukastan, olen ka Katowice juures 2h ummikus põhimõtteliselt seisnud, see oht on, kui sattuda mingil täiesti valel ajal sinna. Mitte, et ma teaksin, millal õige on :)

Sõitsin just üleeile marsruudil Krakow-Kielce-Radom-Varssavi. Mingeid olulisi teetöid ei olnud. Krakowi ja Kielce vahel on üherealine maantee, kummagil pool mõningad kaherealised jupid, kus saab kiiresti tegutsedes eelsõitjatest mööduda. Tee kvaliteet on üsna normaalne. Enne Kielcet Checiny juures algab kaherealine tee ja kestab kuni Skarzysko-Kamienna linnani. Sealt edasi kuni Radomini jälle üherealine, kvaliteet täiesti OK. Radomist kuni Varssavisse jälle kaherealine 130 km/h tee. Aega kulus 280 km läbimiseks 3 tundi ja 42 minutit, kell 15.50 olin Krakowis teede 7 ja 79 ristumiskohas, kell 19.32 Varssavi juures teede E30 ja E67 ristumiskohas. Google Mapis sama marsruuti planeerides annab aja 3 tundi 36 minutit, seega praktiliselt kattub reaalse ajaga.

Minnes sõitsin mööda E77 maanteed, Varssavis E30 ja E67 ristumiskohas olin kell 15.21 ja Czestochowa Tesco juures 17.31, seega 205 km läbimiseks kulus aega 2 tundi ja 10 minutit, Google Maps annab sama marsruudi puhul ajaks 2 tundi ja 1 minut. Seega võid julgelt Google Mapsi aega uskuda ja oma reisi selle abil planeerida, annab ajakulu vägagi täpselt.