Krediitkaardi tagasimaksega jama

Tere

Minu mure seisneb selles, et sain ühes Prantsusmaa 4 tärni hotellis ööbitud ja pidin andma pandiks krediitkaardi nr. Tubade eest oldi juba makstud(grupp). Hotellist ära minnes andsin ilusti võtmekaardi ja checkisin välja. Kodumaale jõudes avastasin, et raha on minu krediitkaardikontolt maha võetud selle hotelli poolt. Pangale esitasin vastavad dokumendid jne ja pank saatis neile tagasimakse nõude, mis saadeti kuu aega tagasi. Olen olnud ka kirjavahetuses hotelli ja pangaga. Hotell ütleb et pöördu oma panga poole ja SEB pank ütleb, et see võtab aega. Minu jaoks aga tundub et mõlemad ei viitsi asju ajada...Summa iseenesest pole suur 92 euri, aga asi on ppõhimõttes ja nii ei saa käituda..Kas keegi oskab nõu öelda, mida edasi teha?

tänud abistamast

See võtabki aega. Mul on läinud ka mitu kuud. Pead lihtsalt rahulikult ootama.

See võtab jah aega, kevadel Türgi lennujaamas oli mul ka jama ning asi algusest löpuni kestis tõesti ca 2 kuud, aga sain tagasi :), kannatus abiks.

eks ma siis ootan, kuu on möödaas igatahes juba

Eestis, Põhjamaades, Saksamaal ja veel mõnes riigis käib asjaajamine suhteliselt kiiresti. Enamustes riikides siiski on inimestel kiiremaid asjatoimetusi kui sinu tagasimakse. Näiteks sõpradega pikal lõunal käimine või jõuluostude tegemine. Rahvas ei stressa nii palju kui Eestis. Asjad saavad ükskord niikuinii aetud ja mida hiljem seda suurem on rõõm kordasaamise üle :)

Niipalju ma kuulnud jah, et prantslased pidid eriti rahulikult võtma seda. Loodame et asjad laabuvad positiivselt. Ja seda tõesti, et mida hiljem tuleb, seda õnnelikumana ma end tunnen.

Ära muretse, küll raha tagasi tuleb. Mul olnud sama seis Iisraeli rendiauto tagatisega ja Rootsi hotelliga. Mõlemal juhul said asjad korda.

Harjok, kas pidid neile väga palju pinda käima või lahenes ilusti?

Üldjuhul ei pea palju pinda käima ja need asjad lahenevad varem või hiljem kenasti.
Olen ka oma vitsad selles vallas ammu kätte saanud ja enne ettmakstud teenuse puhul krediitkaardiga välgutamist olen alati teenindajat ettemaksu koha pealt valgustanud ja viidanud faktile, et topeltbroneering krediitkaardilt pole vajalik. Üldjuhul on asjast aru saadud. Tõesti - üsna sage nähtus Prantsusmaa hotellinduses, ka kõrgema taseme asutustes.

Rootsi hotelliga(Skavska Stockholmi lähedal)läks 5-6 päeva, Iisraeli rendiauto tagatisega vist nädal/kaks. Minu töökaaslasel, kes ka Israelis käis ja täpselt sama seis oli, temal läks pea kuu.
Tuli just meelde, et meil oli pühal maal ka jama bensukaga, mis kaardilt kaks sama summat maha võttis. Sõber sai raha tagsi vist ca kahe kuu pärast.
Veel on mul korduvalt Kanadas ostmistega topelt summasid kaardilt bronnitud, reeglina läksid need maha kui kreedikaardi tagasimakse aeg kätte jõudis. Siis võeti maha tegelikult kulutatud summad ja kustutati täiendavad bronneeringud.

Topeltbronnid ostmistega võivad tekkida meie pankade kaartidega enamikes riikides, kus pole käibel Euro. Kui päeva lõpu valuuta sulgemiskurss erineb päeval, maksmise ajal kehtivast, siis loeb krediitkaardisüsteem 2 erineva summaga toimingu 2-ks erinevaks toiminguks. Selline topeltbronn kaob üldjuhul nädala-paari jooksul.

Tänud ixxx, nimelt küsisin selle topeltbronni kohta oma kodupangalt järgi ja nad ei osanud seda mulle seletada....Ütlesid, et kui topeltsummad arvelt maha lähevad, siis tulgu ma oma küsimusega tagasi.

Ilmselt enne uut aastat pole lootust tagasi saada, suured pühad ees.Tagasimakse nõue on algatatud 15 november. Loodan, et siis jaanuaris tuleb üle.

Mulle tundub, et SEB pank (kes on VISA voi MAESTRO koostööpartner) ei ole korrektselt tegutsenud. Kui esitasid pretensiooni pangale kokkulubatud tähtajaks (pretensioonide esitamise aeg tavaliselt 30päeva), peavad nemad pöörduma vastavalt VISA voi MAESTRO poole, kes siis omakorda tühistab tehingu hotelliga. Joudu asjaajamisel!

Siin soovitati, et see võtab aega ligi 2 kuud, eks ma ootan 15 jaanuarini. Siis võtan asja uuesti ette.

Täna tuli rõõmustav uudis, raha on ilusti tagasi tulnud, aega võttis see siis kuskil 1,5 kuud.

Tänud kõigile vastuste eest ja häid pühi!