trip-krainetrip-ukraine-dark
Kreeka vs Portugal?

Tere,

paluks häid ja halbu kogemusi ning soovitusi nende maade kohta. Suvel on plaanis sõpradega nädalaks puhkama minna, tahaks natuke rannas lesida, maad ja inimesi tundma õppida, sukelduda ja ööelu veidi nautida :). Aitäh!

Olen käinud nii Kreekas(juulis)kui Portugalis(juuni keskel) ja eelistus on 100% Kreeka.Portugalist jäi kuidagi natuke tühi ning igav mulje. Justnimelt ka looduse mõttes - sai seal päris palju ringi sõidetud - oli küll ka kenasid kohti kuid ikkagi ei anna seda võrreldagi romantilise ja õitseva Kreekaga. Palav on suvel muidugi mõlemis nagu põrguaugus:). Inimeste mõttes taas - kreeklased tundusid palju avatumad ja sõbralikumad. Sukeldumise koha pealt ei oska nõu anda.Ööelu on aga nii siin kui seal selline turistidele suunatud ja selles osas isegi võrdlemisi sama ( ja ikka turistidele suunatud).

Kes on käinud viimasel ajal (sellel suvel), kui Kreeka on sattunud majandusraskustesse, Kreekas puhkamas. Kas midagi on muutunud, kas turistidesse suhtutakse ikka vanamoodi?

Isiklikult ei käinud, aga Kreekat korduvalt külastanud pereliikmed ütlesid, et augustis oli vähemalt Naxosel, Santorinil ja Ateenas kõik täiesti OK. Nemad veel lahutasid meelt sellega, et käisid Ateenas streikivaid inimmasse vaatamas. Mingeid negatiivseid emotsioone neil 3-nädalase Kreeka reisiga ei kaasnenud.

Augustis tuuritasime Kreekas Peloponnesosel rendiautoga 8 päeva.Turiste oli näha vähe. Nädala sees olime Tolos peatänava restoranis pea ainsad tunni aja jooksul.Nädalavahetustel pilt muutus,kuid kreeklaste arvelt.Turiste liikus ikka vähe.Palju hotelle/poode mahajäetud -masu on seal kõvasti laastanud.Delfi muuseumi ees seisis üksik reisibuss ja 3 autot,alguses ei saanud arugi.et see on õige koht.Kreeklased tõesti meeldivad ja üllatavalt vaiksed-rahulikud Hinnatase mõistlik-umbes nagu meil v.a. kütus 1,6-1,7Eurot liiter.