Külla Küprosele

Tere,olen siin täiesti esmakordne külastaja,ja leidsin siit päris häid nippe ja soovitusi jne,just nimelt seoses Küprosega. Plaan minna külla Küprosele umbes aprill/mai, otsustan vist Tšehhi lennufirma kasuks,kuid tekib küsimus,mida peale hakata Prahas selle 5 tunniga? Kui palju sellest ajast võiks kuluda edasi Larnacasse suunduva lennu ülesleidmisele(saate ju aru et esmakordne minek :D)? Et siis ootan huviga,nõuandeid ja soovitusi mida peale hakata selle ajaga mil olen Prahas?!

...kas oled üksi või on reisikaaslasi ka. Käisime õega samuti Tsehhi kaudu ja lennuvärava ülesleidmisele ei kulu märkimisväärselt aega - piletil ju kõik kirjas ja küsija suu peale ei löö seal keegi:). Meie suutsime igatahes oma koridorile lähima baari teenindajatega vahva sõbrasuhte luua ja valge veini varudele otsa peale teha... Kui tahtmist, siis väikese ringkäigu jõuab linnas ka ära teha. Kasvõi vanalinnas jalutada - see on Prahas imeline. Kell olgu küll randmel või õigesse vööndisse sätitult mobiilis.

:D reisin üksi sel korral,mis natuke hirmutabki nende ümberistumiste puhul et vb ei leia õiget kohta üles :D aga tegelikult usungi et asi ei saa hull olla,küsida saab alati,kui oled hädas..aga pidasingi just nimelt silmas kas jätkub ka aega lennujaamast kaugemale minemiseks. Tänud ;)

Mis seal ikka keerulist on, Praha terminal pole eriline lahmakas maksimum 10min ühest kohast teise koos turvakontrolliga. Kui võimalik(loe on sobiv kliendikaart või raha) mine crystal lounge, kui mitte siis teise korruse sööklasse, seal on kõik asjad kordi odavamad kui esimese korruse kohvikutes ja pubides. Linna jõuad,kuid eriti aega vaatamiseks küll ei jää.

Varava leidmine on seal jah vaga lihtne, ei usu et isegi teenindaja abi vajad, vaga selgelt on kohe naha kus mis on, pakun ka et kuskil 10-15 min ja leitud. Tallinnast minnes pole hullu kuna lend laheb paeval ja seal see 5 h passida pole vaga hull, mina yldjuhul kain poodides ringi (kasipagasi olen v6tnud kaasa minimaalse et mugav oleks), istun kohvikus. Tagasitulles on aga see 5 h paris rank, kuna Larnacast lend valjub 3 ajal 66sel ja magamatuna seal 5 h passida pole k6ige meeldivam. Yks v6imalus on terminalis sees olevast hotellist tuba v6tta m6neks tunniks, 4 h oli 38 eurot, minnes v6id selle juba yles otsida. Ega muud seal teha polegi, linna peale pole riskinud minna.

Pole see Praha linnapeale minek tegelikult üldse suur riskimine .. eeldusel muidugi, et lend Tallinnast kõvasti hiljaks pole jäänud.

Kohe lennujaama eest käib iga 15 minuti tagant buss nr. 100, sellega lõppu (NB! Bussipilet tuleb osta bussipeatuses olevatest automaatidest ja need võtavad ainult münte - seega on mõistlik juba lennujaamas sees valuutavahetuses kümmekond kohalikku raha münte vahetada). Edasi saab bussipeatusest kohe metroo peale ja peatus Mustek on vanalinna keskel. Reisi aeg lennujaamast vanalinna on vaid ca. 30 minutit.

Kuna ümberistumise puhul on check-in juba Tallinnas ära tehtud ja pardakaart käes, siis piisab täiesti, kui lennujaamas tagasi olla pool-kolmveerand tundi enne lendu. Et tagasijõudmises kindel olla ja ära eksimine välistada, on hea variant ka näiteks tagasi taksoga sõita - minul on see sõit tavaliselt ca. 500-600 Tšehhi krooni (€20 ringis) maksnud .. kui taksojuht rohkem küsib, siis saada pikalt ja võta järgmine ;)

Aga kui otsustad need 5h lennujaamas veeta, siis sekundeerin täielikult aixx'i arvamust - kui vähegi rahakott kannatab, siis Cystal Lounge. Kõiki Sky Team (CSA, KLM, Air France jne.) silver ja kõrgemate kaartidega saad tasuta sisse, äriklassis lennates samuti. Muul juhul peaks sissepääs maksma ca. €20-30 ringis, samas saad selle eest mugavuse, tasuta interneti ja piiramatult tasuta juua/süüa niiet tasub igatpidi ära.

ma sooviksin kah minna küprosele aprilli algul kas keegi oskab mulle odavat lennifirmat soovitada.Edasi-tagasi pilet ikka.Ette tänades

Ma olen seal turvaväravas passinud pikalt. Läksime Budapesti ja Prahas oli ümberistumine. Värava leidmine polnud keeruline aga seal on vahepeal turvakontroll, kus läks hullult aega. Kohutavad sabad olid, venelased trügisid ette ja kisma käis :D. Minnes oli aega 45min ja lend Tallinnast ei hilinenud. Pardakaardid olid olemas ja checkin Tallinnas tehtud. 7 paiku hommikul oli see. Jooksime lõpuks väravasse, pikalt oli minna mööda koridore.

Tulles oli aega kirjade järgi 55minutit ja jälle passisime väravas kaua. Õnneks Tallinna lennuk ootas Saksamaalt ühte lendu, kust pidid tulema inimesed Tallinnasse edasi. Praha õhk oli ja lend lõpuks hilines vist ligi 45min. 10 paiku õhtul siis. Nii et see 5 tundi ei pruugi olla üldse nii kohutav aeg. Mina linnapeale ei läheks :), pigem kolaks lennujaamas, sööks ja puhkaks.

Kusjuures mul olid mõlemad lennud Tsehhi õhuga (mitte Praha, unine vist veel, viga lipsas sisse :) ja nad ootasid ümberistujaid järele. Ma ei tea, kui tavaline see on aga avaldas muljet.

Lähen ka CSA'ga Prahast ümberistumisega, et kas Prahas suure pagasiga üldse jamama ei pea, ainult tsillid oma käsipagasiga ja lähed otse turvakontrolli ja lennukile hiljem? Nagu kas need lähevad automaatselt edasi, või saab vahepeal lindilt kätte ja uuesti check-inni? Pole kunagi ümberistumisega lennanud :D

Heii: Ei saa sa midagi kätte- tsilli niisama :)