Küprosele läbi Istanbuli. Nõu vajaXD

Seda, et plaanis siis märtsi algul Küprosele sõita, kuid seda võimalikult odavalt. Praegu plaanis läbi Istanbuli, ööbin seal natukene, tutvuks selle linnaga, ning siis edasi Küprosele. Kuid andke nõu, maandun ikkagi Küprose põhjaosas, kuidas seal kontroll on? Kaugel lennujaam on Nicosiast, milline on piiriületus!.
Varajasemate postituste kaudu olen mõistnud, et nii mõnigi on läbi Istanbuli teed kasutanud.
Andkenõu:):)

Terv. Kadri

...ei oska küll sinu küsimustele vastata, aga tekkis huvi, et kui odav see tripp siis tuleks? :)

nu, Riia- Istanbul midagi 70 latiga, ning istanbul- küprose põhjaossa mingi oleneb lennust.. www.atlajet.com sealt saab.
aga probleem selles, et kuidas se piiriüleus välja näeb. Praegu lugesin, et illegaalne on tulla Põhja küproselt lõunasse.

Legal Points of Entry

The legal ports of entry into the Republic of Cyprus are the airports of Larnaka and Pafos and the ports of Larnaka, Lemesos, Latsi and Pafos, which are situated in the area under the effective control of the Government of the Republic of Cyprus. Entry into the territory of the Republic of Cyprus via any other port or airport in which the Government of the Republic does not exercise effective control (Turkish occupied areas) is illegal.

www.visitcyprus.com

kuid reeglid on väänamiseks:D

hmm no mul on broneeritud otselend stockholm-larnaca ja hinnaks umbes 2500 krooni, ma ei usu et kogu see tripp sul ära tasub, hinnavahe ju ei ole nii suur? :)

palju üks ots stockholmi maksab muidu, laevaga lähed?

ma elan stockholmis :)
aga laevaga.... mingi 400-500 krooni kui v6tad yhe koha neljases kajutis :)

Üle piiri saab päris mitmest kohast ja loetud minutitega, selle pärast küll muretsema ei pea. Ercani lennujaam on Nicosiast ca 9-10km.

Kuidas taksondusega lood seal on? palju maksaks sõit Nicosiasse, või sõidab buss ka?

Kas mitte ei tule Tyrgi poolele minnes viisa teha? Igatahes kui Nicosiast (Kyprose poolelt) minna Tyrgi poolele siis tuleb viisa teha ja autole eraldi kindlustus. Kui on soov Kyprosele minna, siis labi Tyrgi ma seda kyll ei teeks, kindlasti leiab ka muid odavaid pakkumisi.

Eesti kodanikul viisat pole vaja, p-küprose rendiautoga küprosele ei pääse vastupidi küll. Taksod on igas lennujaamas olemas, Ercanis püsivalt bussi peale ei saa.