Küsimus marsruudi kohta Kagu-Aasias

Tere!

On plaanis külastada jaanuaris Kagu-Aasiat (piletid on ostetud Singapuri. Valikus on hetkel 2 marsruuti:

  1. a)Singapur-Ho Chi Minh City (lennukiga) b)Ho Chi Minh City-Pnom Penh (Kambodzas liigume bussidega) c)Phnom Penh-Sihanoukville-Siem Reap d)Edasi rongiga Bangkokki e)Bangkok-Singapur (lennuk)

  2. a)Singapur-Bangkok (lennuk) b)Bangkokist Kambodžasse Siem Reap-Shihanoukville-Phnom Penh c) Phnom Penh-Singapur (lennuk)

Reisi kestvus on 3 nädalat. Kas keegi oskab anda head nõu, et kumb variant on loogilisem?

Mõlema variandi puhul jääb Kambodža jaoks 2 nädalat, mis oleks minu arvates liig palju. Uurige lisaks midagi huvitavat kas Vietnami või Tai kohta.

Alustuseks ütlen, et Kambodžast ei saa rongiga Taisse, peab sõitma bussiga Tai piirini ja edasi saab mingil hetkel juba rongiga edasi liikuda. Rongiliikluse kohta üle maailma: www.seat61.com

Ise tegin 3-nädalase Kagu-Aasia reisi omal ajal alljärgmiselt (lend oli Hong Kongi):

  • HK - BKK lend
  • BKK - Phnom Penh lend
  • maismaad mööda Phnom Penh - Siem Reap - Ho Chi Minh - (leenukiga edasi tagasi) Phu Quoc saar - Ho Chi Minh.
  • HCMC - BKK - HK lennukiga.

See oli mõned aastad tagasi, nüüd on ühendused palju paremad - seal areneb kogu see asi ikka üsna kiiresti.

Minu meelest mõlemad on OK reisikavad, oleneb, kui palju Sa ühes kohas viibida soovid, mida teha jne.

Tänud soovituste ja nõude eest!

Äkki teeks nii: Singapur-Kuala Lumpur-Phuket-Bangkok-Siem Reap-Siahoukville-Ho chi Minh-Singapur

Käis Kuala-Lumpur ka korra mõtteist läbi, aga otsustasime siis mitte sealt läbi minna, sest tähendaks jälle ühte lisalendu, pigem otse Taimaale... Aga tänud idee eest ikkagi...!

Kambodza jaoks 2 nädalat liiga palju? Aga jah, kõik on suhteline siin ilmas, mulle jäi 4 nädalat väheseks. Ainult linnamaratoniga näed palju ja mitte midagi.

Nõus, on kindlasti rohkemgi Kambodža fänne. Ise arvestasin oma jutus keskmise rändajaga, kes võibolla üritab Aasia kandile max 10 korraga ringi peale teha. Kusjuures siiski arvestan Hiina, India, Indoneesia ja võibolla ka Tai jaoks vähemalt 2 reisi. Kuid see ei ole mingi absoluutne tõde, vaid ühe mehe arvamus.

Ma ei tea, minu meelest on 2 nädalat Kambodžas esimese reisi jaoks enam kui küll. Kui meeldib või tahad tagasi tulla, on see alati võimalik.

Ise olen enamasti alati jätnud selliste esimese-korra-reiside puhul u 10 päeva ühe riigi jaoks. Kindlasti on see vähe, aga seni on andnud piisava aja aru saamaks, kas ma tahaks sinna tagasi minna jne. Paljude kohtade puhul tahaks küll tagasi - samas, mõnede puhul mitte.