Küsimus USA viisa kohta?

Kuna ma otsisin pool foorumit läbi aga oma küsimusele vastust ei leidnud, siis vabandan juba ette ära kui see vastus siin kuskil foorumis juba aset on leidnud. Küsimus ise siis selline et kui palju ette oleks mõtekas hakata viisat taotlema kui reis ise leiaks aset septembris 2017? Et siis ka jõuaks sinna minna ja pärast veel tagasi tulla enne kui viisa otsa saab. Suur tänu kõigile vastamast! :)

Olen kursis sellega, kuid niipalju kui lugenud olen siis ESTA-ga võivad olla mingisugused tagasilöögid (ei lasta üle piiri), mitte et viisaga kergem oleks kuid, olen lugenud et see pidi tiba valutum olema.

Samuel, milliseid tagasilööke piiril sa siis pelgad ja kuidas see viisaga piiriületus tiba valutum olla võiks? Üle piiri mittelaskmisel, nagu ka viisast keeldumisel, on tavaliselt kindlad põhjused. Piirikontrolli teostaval ametnikul on ükskõik, kas tuled ESTA või viisaga -- kui sa suudad jätta piiriametnikule piisava mulje, et sa ei kavatse USA-sse liiga kauaks jääda, omad piisavaid seaduslikke vahendeid enese ülalpidamiseks, ei ole varem USA-s millegi ebaseaduslikuga vahele jäänud jne. siis ei teki sul ka ESTA-ga piiirületusel mingeid tagasilööke. USA-d külastab aastas miljoneid turiste ja ärireisijaid, rääkida miskitest ootamatutest "tagasilöökidest" piiriületusel on nonsenss. Kõike, mida internetist lugeda on, ei pea nii tõsiselt võtma -- lisaks kasulikule infole leiab kahjuks internetist ka terabaitide kaupa sulaselget lollust...

Alar ütles kõik ära, ka viisa olemasolu ei garanteeri 100% riiki sissepääsu. Natuke teemast mööda aga viimasel kahel korral on olnud USA piiri ületus ESTAga kordades kiirem kui viisaga ja seda just korduvalt ESTAga riiki sisenedes.