Viimased kommentaarid

Hea lugemine, olles kõiki neid kohti ka ise korduvalt külastanud, teeb hetkeseis seoses reisipiirangutega kohe eriti meele nukraks. Aga küll tuleb aeg ja saab taas Miamisse minna :)

2019 detsembri alguses oma reisi viimased päevad veetsime täiesti rannaäärses hotellis Kutas. Ma ei näinud mitte ühtegi prügi rannas, ilmselt on see prügi teema seal kuidagi periooditi. Sellega peab nõustuma et Bali rannad ei kannata võrdlust näiteks Kariibi või Hawaii randadega, samas ka ei midagi hullu, näiteks Langkawi`l oli vesi tunduvalt sogasem.

Olen 2-3 korral rentinud selle vahendaja käest USA s, Mehhikos ja Portugalis ja ilma probleemideta. Voutser mis saadetakse mailile on kirjas kes on konkreetne rentija. 4€ ilma kindlustusteta ja tagatiseta on täiesti võimalik, ise rentisin Mehhikos 2€ ööpäev, millele lisandusid kindlustused ja tagatis.

Aitäh, väga hea lugemine :)

Kahju, aga peab tõdema et viimasel ajal on ka see foorum kohati muutunud Õhtulehe kommentaaride sarnaseks.

Jah, kommentaari lisades võiks kursis olla et internet ei ole ainult wifi ja see levib ka kaabli kaudu. Arvestades sealset elatustaset siis mõistliku summa eest saaks kindlasti korraks kaabli otsa läpaka.

Odavam ja lihtsam oleks kogu materjal “pilve” laadida.

Jah, ei tea küll kõikide USA lennujaamade kohta, aga nii Minneapolise kui Chicago lennujaamas oli sisenemisel 3 järjekorda, ESTA esimesel korral, korduv ESTA’ga ja viisaga, kõige lühem oli korduva ESTA’ga sisenemise järjekord.

Käidud nii Hurghadas kui Sharm El Sheikis, ka Titanic Palace`s korra oldud, lühidalt ütleks et kogu see Egiptus tundus mulle äge kuniks polnud mujal maailmas käinud :)

Eks see sõltub hooajast/nõudlusest/vabade autode olemasolust jne. Korra olen Gironast ilma ette broneerimata sunnitud võtma 3 päevaks hinnaga 400€, võta või jäta, ainult 2 autot oli 5 firma peale saadaval.

Minu 2 kordne Mehhiko kogemus ühtib arden25 omaga, ehk siis pigem odav.

Te midagi segi ei aja? Nii suur see kursi vahe ei saa kuidagi olla et 1000€ pealt 100€ hävida, või....?

Soojalt soovitan asi varakult korda ajada. Eelmine sügis ostetud piletid läbi tickets.ee LA sse, ees ja perekonnanimi olid vahetuses, lennufirmaks British Airways, pühapäeva hommikul kell 6 Tallinna lennujaamas lennukile ei pääsenud. Letis ei saanud abi, soovitati helistada British Airwaysi, mis üllatus üllatus vastab kõnedele E-R ainult tööpäeva lõpuni. Tulemus, tuli osta järgmiseks päevaks uus pilet, sest kui on "no show" siis kaotavad kehtivuse ka tagasi piletid. Samas British Airwaysi lehel olid nimed õigesti. Tickets.ee suht umbkeelne support ei suutnud midagi lahendada. Hetkel venib asi Tarbijakaitses, väidetavalt on selliseid juhtumeid mitmeid.

Huvitav arutelu, Barcelonas olen korda 3-4 Goldcar st rentinud ja ei saa nagu midagi kurta, letis võtsin ise juurde täiskindlustuse. Hinnavahe oli eelpool mainitud nii Avise ja Hertzi hinnast ca poole soodsam. Olen päris palju rentinud erinevatest autorendi firmadest nii otse kui läbi vahendajate, korra Mehhikos isegi läbi vahendaja vahendaja. Lugedes eelnevaid soovitusi siis pehmelt öeldes jääb tunne et mõni on ikka rahakoti peale päris kuri. Üks rumalamaid kindlustusi on see vahendaja poolne täiskindlustus, kellel on kohapeal nii palju rahalisi vahendeid et asi ära klaarida, olenemata sellest et pärast see hüvitatakse? Ma pean siinkohal silmas korralikku süülist kahju, mitte mõnda 100 eurost kriimu või ripakil suunatuld.

Oluline on varem lennukisse pääseda just selle tõttu et kui ca 70% inimestest on lennukis, siis on pagasile kohtade leidmine probleemne. Ma ei tea kui palju on jmets lennanud Ryanairga aga enda kogemustele toetudes mis on ca 25-30 lendu Ryanairiga on see probleem alati sama olnud ja viimastel lihtsalt ei ole kuhugi oma kohvrit panna. Kui lennuk pole 100% täis siis muidugi seda probleemi ei ole, aga seda ei tea kunagi ette.

See et saad enne teisi pardale, st on kaks järjekorda, esimestena lähevad priority ja seejärel üldjärjekord. Kui tahad et saaks käsipagasi normaalselt ära paigutada siis on vägagi soovitav maksta natuke rohkem ja võtta priority boarding.

Päris sama ei ole, küsimus oli et kas on erinevad järjekorrad. Oleneb ilmselt lennujaamast aga näiteks nii Seattle Tacomas kui Chicago O´Hares on vägagi erinevad järjekorrad ESTAga, ESTA´ga korduval sisenemisel ja viisaga sisenedes. Mina läksin korduvalt ESTAga ja kogu protseduur läks 15 min vs naine kellel on viisa läks 40 min.

Flamingos oli 2-3 aastat tagasi osa hotelli poolel remont, samas ka enne remonti ei olnud kunagisest hotellist nagu ta alguses loodi, midagi alles. Kui on eesmärk elada nö keset melu, ehk Stripil, siis võiks veel vaadata The Linq hotelli, pmst Flamingo kõrval, avati uuesti 2 aastat tagasi, hinnad olenevalt perioodist täiesti ok. Üle tee on The Mirage ja Treasure Island, samuti ok hindadega. Tasub silmas pidada et lisaks hotelli hinnale lisandub veel "resort fee". Kui jalutada 1-2 plokki Strpilt välja siis seal on hoopis teisest hinnaklassist Inn nimelisi hotelle. Hind sõltub muidugi perioodist.

Kui päevas 1000 km sõita siis sisuliselt on see päev autos veedetud. Tulin just sealtkandist ja ühel päeval sai sõidetud 1200 km, koos tankimiste ja kiirsöögiga kulus aega 11 tundi. Fashion Show on norm keskus, Macys asub ka samas, siiski soovitaks eelpool nimetatud Premium Outlet shopinguks. Aasta aastalt on hinnad läinud ülespoole aga siiski maksavad asjad seal erinevalt meie kaubandusest oma reaalset hinda. Grand Canyon on rahvuspark nagu iga teine ja sissepääs kui autoga minna oli vist 20USD auto peale, saab küll vaadata ja kõndida äärepeal, olenevalt millisele "rim" le minna. Helikopteriga olen ka käinud, nägu ca 400USD, mulle meeldis, maandusime kanjoni põhjas kus oli väike piknik korraldatud. Showle tasub pileteid vaadata tänavalt, spets kioskist kus on samaks päevaks alla poole hinnaga piletid. Yosemite on sel ajal suure tõenäosusega suletud lume tõttu. Oktoobri lõpus oli 50/50 võimalus et kas on avatud või suletud, meil õnnestus ära käia kuna lund oli vähe.

Pikalt ei viitsi jahvatada, aga ilmast...ise 6 aastat järjest käinud LV perioodil oktoobrist novembrini, korra ka märtsis. Ilm on väga muutuv, kui ei ole tuult ja päike paistab siis on mõnus, nii kui päike loojub läheb jahedaks, õhtul on tuuline. 2 nädalat tagasi oli päeval selline +23-24 kraadi, õhtul langes +18 peale. Jaanuari lõpus on selline meie aprilli ilm, mitte rohkemat. Auto võiks ikka ette bookida ja krediitkaart loomulikult kaasa, kuidas muidu autot rentida. 1000 km kokku jääb väheks Canyoni ja San Francisco peale.

Orbitz on vahendaja, One-way-drop-fee maksad letis juurde, suurusjärk 400-500 raha

Eelpool mõeldi vist CDMA tehnoloogial toimivaid telefone, nendega ei ole tõesti midagi peale hakata, pikka juttu ei viitsi kirjutada, aga üks kasulik link http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2407896,00.asp

Silmas tuleb pidada et USA toitepinge on 110V, meil 220V. pistiku kuju on ka teine, üleminekud saadaval nii lennujaamades kui ka elektroonika poodides. Kauplustest soovitaks BestBuy nimelist ketti.

Alar ütles kõik ära, ka viisa olemasolu ei garanteeri 100% riiki sissepääsu. Natuke teemast mööda aga viimasel kahel korral on olnud USA piiri ületus ESTAga kordades kiirem kui viisaga ja seda just korduvalt ESTAga riiki sisenedes.