Küsimus viisade kohta

Tere

Kas keegi oskab anda mingisugust infot viisade kohta millistes riikides neid läheb vaja, kuhu riiki ei ole ültse võimalik pääseda jne?
Ideaalne oleks mingisugune kaart kus oleks märgitud viisadega ja ilma viisadeta riigid, kuid igasugune info on teretulnud, eriti huvitaks aasia regioon aga teretulnud oleks ka kõik teised regioonid.

Oioi. Kas sõna "visa/viisa" ja riigi nime googlisse või neti.ee-sse sisse löömine võtab näpukesed valusaks?

Ja sul on plaanis kohe KÕIK maailma riigid läbi reisida?

Kas teema algatjal on võimalik ka teema või kommentaarid kustutada?

Soovitan siinkohal internetiavarusi. Kindlasti on maailmas inimesi, kes nii teinud ja kes oma reisimuljed ka kirja pannud. Kuna sul keeled suus, siis nende ülesleidmine ei tohiks kuigi raske olla.
Ise arvan, et kui kogu illegaalselt riigis veedetud aja jooksul kohaliku võimu esindajatega kokku puutumist ei ole, siis ei juhtugi midagi enne kui riigist väljuda üritad. Kas siis piirdutakse rahatarahviga või tuleb midagi hullemat sõltub juba kohalikest kommetest. Muuseas, viisareziimi rikkuijaid ei aeta aktiivselt taga Euroopaski, jamad algavad siis kui üritad välja sõita, tööle hakata, jääd auto alla, politseinik küsib dokumenti jne.
Kui tahad pikalt ühes riigis olla, miks sa siis viisaga opereerid, miks sa elamiluba ei taotle?

Igas riigis on omad viisareeglid ja seetõttu tuleb igat riiki eraldi vaadata. Mõnda saad viisavabalt, teistes viisa piirilt, kolmandal juhul on viisat alati enne sisenemist vaja. Kus piisab viisablanketi täitmisest, kus soovitakse pileteid näha.

Jah, Kagu-Aasias saaks üsna vabalt "metsikult" üle piiride, sest piirikontrolli seal suuremat ei eksisteeri ja kohalikud käivad üle piiri täitsa vabalt. Näiteks üle Mekongi Tai ja Laose vahel lähed paadiga paar minutit, kus aga vaja on. Aga isegi kohalikud peavad reeglitest kinni, s.t. üle 3-4 päeva nad teises riigis ei viibi. Neile on see lubatud, aga ma ei julgeks arvata, et nad sind ülevoolava rõõmuga üle piiri aitavad.

Keegi sind jahtima ei hakka. Sa jääd lihtsalt ise vahele. Passi võidakse küsida näiteks öömajale jäädes, isegi bussipiletit ostes. Põhiline probleem ongi riigist väljudes. Näiteks Laoses on overstay puhul poliitika väga lihtne - iga ületatud päev maksab 10 USD.

Kokkuvõttes on tegemist erakordselt lollaka plaaniga.

Jah plaan võib teistele tunduda debiilsena kuid miski ei hoia mind ka seda sooritamast. Nagu ma aru saan, et põhimõtteliselt on see võimalik kuid riskantne. Kui te kogemustega inimesed juba niipalju kannatasite vastata siis äkki räägite ka sellest, et kui ütleme, et ma nüüd mingi hetk jään viisa rikkumisega vahele kas see takistaks mind hiljem teistesse riikidesse viisa saamises? Veel, et kui mul on viisa aeg üle läinud ja mul õnnestub sealt riigist lahkuda ilma kontrollita kas siis ma olengi puhtalt pääsenud?

Samuti nipitirr mainis elamisluba, seda ei soovi taodelda kuna tõesti ei ole mingeid plaane kust kuhu ja kui kauaks, kui kuskil hakkab rohkem meeldima ja plaan seal võibolla pikemaks jääda nii, et peab ka ameti asutustega kokku puutuma siis võib ka elamisluba proovida taodelda. Ma kujutan ette, et neil seal ei peaks olema eriti raske elamisluba saada niikaua kuni ei ole mingit eri resiimi riigis, põhiline mure seal peaks olema narko kullerid või ma eksin?

quitsil huvitav plaan ;) tule msni rullnokk_9@ hotmail.com