trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuhu Krimmis?

Sai talvel nostalgia hõngus piletid ostetud Simferoopolisse, nüüd varsti mineku aeg käes. Huvitaks kuhu suunduda öömaja otsima? Kohapeal väga ringi hulkuda ei sooviks, seetõttu huvitaks selline koht kus oleks rand suht normaalne, ja väga vaikne külake ka poleks.Paljud soovitavad Sudakki , jägage palun muljeid.

Olen Krimmis palju käinud,aga ammu.Vanasti oli ilus koht Mishor,seal oli värviline purskkaev,rahulik rand.See koht pole kaugel Jaltast.Üldiselt on kogu Krimmi lõunarannik ilus,ainult ma ei tea,kuidas seal praegu veepuhtusega lood on.Pealegi oli seal hiljuti mingi reostuskatastroof.

Käisime mehega aug.2007 ja plaanime kunagi kindlasti tagasi minna. Kirjutasin pikemalt Krimmi reisimuljetest Tripis 01. märtsil 2008. Loe läbi ja kui küsimusi tekib, katsun jõudumööda vastata. Kokkuvõtteks siiski veel, et minu mees oli algul väga leige suhtumisega, kui talle oma Krimmi mineku unistusest rääkisin.. ja nüüd räägib ta pidevalt, et tahaks jälle Krimmi :-) !

... kuid see ei ole vaikne külakene, pigem on tegemist tõusva kohaliku turismimagnetiga. Kuigi - Krimm tervikuna on selles mõttes tõusev ning Sudak täiesti normaalne, rahvahulk selline, mis ei tohiks häirida. Sudakist rohkem meeldis siiski Gursuf - see on linnake, mille kõrval asub legendaarne Arteki pioneerilaager. Seal oli vähem läänelikku turismilinnakut, linna(kese)tänavad mõnusalt kurvilised, majutuspaigad sopilistes hoovides. Nii et lisaks Sudakile soovitaks ka Gursufi, vähemalt tasub läbi sõita, nagunii jääb tee peale.

Gursuf on tõesti ilus väike,rahulik kalurikülake,nostalgitsemiseks sobib hästi.Eelmine aasta sai valik tehtud samadel alustel ja puhatud seal 11 päeva.Ausalt,ei kahetse.Marsruuttaksode ühendus igasse vajalikku punkti toimib ja odavalt.Jalta 15min.sõitu.Majutusvõimalused seinast-seina.,,

aga eks siis järgmine kord! Lihtsalt huvi pärast- kui palju maksab Gurzufis tuba/ ööpäev? Ja kas majutuse juures on kä õues istumise kohad? Ja kuidas on seal ööelu? Sudakis meeldis öine melu väga! Aga isegi Livadias sai tantsimas käidud ja tänavabaaris istutud.Samuti jäi kahjus käimata Kertšis- ehk seal käinud jagavad muljeid!!

20 usd eest saab juba inimväärse elamise.Aga seal neid tõesti igasuguses mugavusastmes ja erinevates asukohtades.Õues istumise kohtadega probleemi pole.Ööelu seal mõne kohviku,restorani,kultuurimaja,promenaadi ja vabaõhutantsulava näol keeb ikka idanaabritel täiega.Ise maksime merevaatega, kond.-ga, eurorem.,köögiga(koos kõige vajalikuga)3-toalise eest 50usd.Rannad käe-jala juures,poed ja söökla ka,isegi väike turg.Olemas ka kaks hotelli.Kui võrrelda kohta nüüd ümberkaudsetega,siis elu palju rahulikum.

Rahulik koht ilusa liivarannaga on posjolok Primorskij, see on 8 km Feodosijast Kertshi poole. Olen seal korduvalt puhanud ja seal saab erasektorilt nii tube kui korterit üürida. Isegi maili aadressi võin anda, kellelt erainimeselt korterit küsida võiks, kui soovi on.

Plaanis on külstada juulis Krimmi. Kas keegi saaks anda www.aadressi kus saaks hotelle uurida ja küsida? Ette tänades

Hotellid on seal eramajutusega võrreldes ikkagi röögatult kallid ning kohati on vee- ja muud ebamugavused samad mis ülejäänud linnas. Pluss veel see, et veebist bronnitavad kohad on kallimad kui kohapealsed.