Kuhu minna oktoober 20.10 alates reisile: Küpros, Kreeta ?

Tervitus

Pole eriline reisi inimene seega küsin teie nõu kuhu soovitate alats 20 oktoober reisile minna. Türgi, Egiptus ei paku huvi. Kuna ise olen fotograaf siis oleks hea kui oleks koht kus saaks hõlpsasti auto rentida ja tüütuid müügi tegelasi 24/7 turjal ei istuks. Kliima võiks natuke soojema poolne ikka olla 20+

Ootan kõiksuguseid mõtteid kus keegi käinud ja mida keegi soovitab.

Tänan ja vabandan kui tegemist väga üldise küsimusega.

Soov lihtsalt kiirelt puhkusele minna.

Tenerife? Palju mägesid, matkaradasid ning El Teide vulkaan. Meie saime palju ilusaid pilte.

Eks reisiks planeeritud eelarve vist määrab sihtpunkti ära. Võimalusi ju justkui oleks - Kagu-Aasia, India (v.a Himaalaja kant), Sri Lanka, Kesk- ja Lõuna-Ameerika, suht suur osa Aafrikast. See autorendi küsimus enamuses neis piirkondades mudugi liiga aktuaalne pole. Ajud jooksevad kokku. Või kui Euroopaga piirduda, siis ehk Kanaarid, Sitsiilia või Malta.

Kaldun arvama, et Küprosel ja Kreekas on sel ajal juba jahedam, Kanaarid (nt. Fuerteventura) ja Malta on head variandid.

Olin Küprosel paar aastat tagasi (okt viimased päevad-novembri esimesed). päike, õhusooja Limassolis 30 kraadi ümbruses, vesi 25. kohalikud muidugi ütlesid,et sellist kuumust tavaliselt hooaja lõpus enam pole. Troodose mägedes tiba jahedam. mägesid Küprosel just eriti mägedeks ei nimetaks (minu jaoks oli liiga värske emotsioon võimsalt Madeiralt). aga omal käel liiklemisest niipalju, et Küprose kreeka poolel on vasakpoolne liiklus. samas rendiautod kenasti värviliste( vist eest kollane ja taga valge ) värvi numbritega tavaliiklejatest eraldatud. käisime grupiga ka Türgi poolel ja St.Hilarioni kindlus ja vaade alla Kyrenia linnale ning merele- oli ülivõimas. vbo on midgai muutunud aga tol ajal omal käel Türgi poole vist ei lastudki. huvitav ja samas väike saar. lisaks väga kirju saare ajalugu, Limassoli vanalinn, Pafos jne. Tenerifel parempoolne liiklus, saar samuti suht väike ja omal käel ringi kolada lihtsam. lennutundide ja hindade võrdluses valiks ma pigem Küprose.

Mallorca näiteks? Praegu veel 24 soojakraadi, ka öösel. Tuulega on küll jahedam, meri ka veel soe, aga ei tea, mis kuu lõpuks seal ilm on.