Kuhu reisida Tais

Tere, plaan minna mehe ja lapsega hilissügisel Taisse kaheks nädalaks. Kas piletite ostmiseks on veel vara, et hinnad võivad veel kukkuda? Kuna pole seal kunagi käinud ja pidustusi otsima ei lähe, siis kuhu soovitaksite seal perega lihtsalt puhkama minna?

Koh Samui on selleks hea koht. Kõige mitmekesisem. Kui täpsemat infot plussidest võrreldes teiste saarte ja kohtadega võin sõnumina saata.

Paluks sõnumit RickyRoma :)

RickyRoma, paluks minula ka sama info :)

RickyRoma, samuti soovin lugeda selle saare kohta infot.

Hinnad kindlasti kukuvad veel, tuleb kümmekond odavpakkumist sügiseks veel selle aasta jooksul. Parim on lennata Finnairiga ca 500-550 euroga (üks ots võib olla ca 12 tundi), Aeroflot pakub pidevalt 450-500 euroga (üks ots võib olla ca 15-16 tundi, teine aga üle 20), Turkish pakub 450-550 euroga, aga reeglina on odaval hinnal sees üks pikem vahemaandumine Istanbulis, tihti üle 10-tunnine, samuti on lend kui selline pikim.
Samui sobib hästi, sest pakub võimalust külastada veel kahte lähedalasuvat saart, kui ühel igav hakkab. Mereäärne majutus on ülehinnatud, ent rannast 50-100 meetri kaugusel saab juba normaalse hinnaga. Samas on Samui põhirannad igavad, kitsad ja ülerahvastatud, pigem pakuvad paremaid randu kaks naabersaart.
Kuid oktoobris ja novembris on Samuil vihmahooaeg (ainus koht, kus vihma sajab sügisel), seega tundub, et sinu reis jääb just sellesse aega. Eelmisel aastal oli siis küll suhteliselt kuiv ja detsembris-jaanuaris pigem olid
tohutud üleujutused.
Kuiv hooaeg algab siis just Phuketi saarel, kus tuleb väga teada, millises piirkonnas olla. Selle kohta on siin foorumis kümneid teemasid.
Ka Koh Samed pakub lapsega lihtsat juurdepääsu, samuti Koh Lanta, ent on paariks nädalaks ilmselt liiga väikesed.

Piirkondi ja kohti olek spalju kuhu minna.
Koh Samui päris kihvt saar millelt saab ka paadiga Koh Taole.
Koh Chang ka samaväärne Koh Samuiga aga minu nägemuses isegi parem
Krabi väga sobilik paik samuti rannad Phuketil.
Veel on vinge Põhja Tai (Chang Rai ja Chian Mai) aga sinna lapsega pole just mugav reisida kuna see eeldaks ekskurioone jms. Muidugi sõltub lapse vanusest

Juhul kui on perekondlik puhkus, siis jaotaks 2 nädalat Krabi ja Ko Lanta vahel. Võrreldes Phuketiga on hinnatase mõistlikum. Krabi kandis (Ao Nang, Railay) näiteks esimene nädal ja siis edasi Lantale. Tegevust jagub, kui soov võtta päeva- või poolepäeva trippe. Pileti hindade osas jagan "improved" arvamust. Arvestades et oktoobris saab vihmaperiood läbi, siis pileteid vaataks alates novembri teisest poolest. Kui Bangkok ei tõmba, siis otse Krabi'le (või Phuketile ja sealt edasi), lendavad Finnair ja Aeroflot jt.

Tulime (läksime) täna Finnairiga, ~600€ Estraveli hind.
Aga väga soovitan, hea lennuk. Lend Helsinki>Bangkok kestis ~9,5h

Koh Samui ei ole hea koht, liiga turistikas, hinnad kõrged, osades randades ohtlikud lained. Parem juba Krabi või Phuket. Koh Phangan on ka hea kuid mitte igaühele. Phuket on kõige universaalsem, saab paljudele saartele ekskursioone võtta.