Kui minna välismaale hotelli asemel elama kellegi koju, kas on tarvis kutset?

...ning kuidas seda kutset teha? Kust kuhu saata jne. Kuna mul omal plaan minna Hiinasse ja mitte hotelli nimelt, vaid ühe inimese koju elama reisi ajaks, siis tekkis ka selline küsimus. Kutse saadab tema mulle, aga ei mina ega tema ei tea, kuidas seda valmistada, mis kujul, või kellele esitada ja kuidas.
Esitada tuleks see ehk Visa taotlemisel. Kuna sooviks varsti minna Visat taotlema, siis oleks vaja selle kutsega ruttu ühele poole saada.

Eesti keeles on olemas sõna "viisa".
Ja Hiina all on viisadest palju juttu olnud, loe kõigepealt see läbi.

SEB väljastas mulle Visa ilma igasuguse kutseta, sünnipäeva puhul võisin ise pildigi valida, täiesti tasuta! Ma olen kindel, Ingmar, et sinu pank on valmis ka sulle soodsatel tingimustel Visat pakkuma.

Kõige täpsema ja usaldusväärsema vastuse saad Hiina saatkonnast. Viisa tingimused võivad ka muutuda. Kui täna askepteeritakse faksiga tulnud küllakutset, siis homme võidakse tahta originaali ja ülehomme on on hoopistükis viisavaba.
Minu tagasihoidlik soovitus on selline, et koputa alandlikult saatkonna uksele. Üks tähelepanek veel. Mingil juhul ei tohi saatkonnas oma tegevusega, õigemini tegevusetusega tähelepanu äratada. Näide. Tuttav taotles vististi läbi mingi asutuse austraalia viisat. Kusagil oli tekkinud maksmisega või mingite dokustatide esitamisega tõrge ja oligi kõik. Koheselt oli isik kõrgendatud tähelepanu all ja enesestki mõista, et viisa jäi tal saamata.
Üks tingimus on veel. Enne saatkonda minekut ei maksa karjuda saatkonna akende all Tiibet vabaks. Veelgi tobedam oleks minna otse piketilt koos plakatitega saatkonnast viisat taotlema.