Kui palju võiks maksta rongi- või bussipilet Kiievist Simferoopolisse?

Riskides esile kutsuda osavate internetikasutajate meelepaha :), julgen küsida, äkki keegi on kursis? Tahaks suvel mehega taas Krimmi minna, aga kuna lennupilet Simferoopolisse on suht kallis (Riiast edasi- tagasi üle 4000.-), siis mõtlesime kasutada osturallil tulekul Eesti õhu pakkumist (Tallinn- Kiiev -alates 1100.-) Või äkki läheb Kiievist lausa Jaltasse rong/ buss? Igasugune hinna- ja muu info selle marsruudi kohta on vägagi oodatud:).

www.railfaneurope.net Leia Ukraina rongide sõiduplaan. Seal on nii hinnad kui ka ajad. Simferoopolist saad edasi trolliga. trollid väljuvad raudteejaama juurest, samas on ka piletikassad. Seisukohti ei müüda. trool on kõige odavam ja aeglasem variant. Auto on kiire ja kallis. Enesestki mõista on kallis suhteline mõiste ja see tuleb hinnavõrdlusest trolliga. Autoga sõidul tuleb hind enne kokku leppida (kogu täie hind). Muidu võib juhtuda, et kohale jõudes selgub, et juht pidas silma hinda ühe inimese kohta. NSVLi-alal elavate slaavlaste masinatel on see eripära, et nad kipuvad lagunema peale summa tasumist. Arvesta topelt summaga. Krimmi keskus on Simferoopol. Jaltasse rongi ei lähe. Rongiga pääseb veel Kertši ja Sevastoopoli. Aga mõlemad on edasisõiduks Jaltasse kehvad sihtkohad. Ukrainas müüakse rongipileteid pildiga dokumendi alusel. Vähemalt paar aastat tagasi veel oli. Piletid on nimelised ja eesmärgiks likvideerida piletitega hangeldamine.

  1. aastal sai ostetud rongipiletid neljale suunas Kiiev-Simferopol. Ühe pileti hind oli 30 dollarit. Sõit kestis ca 17 tundi ja oli väga meeldiülendavalt nõukaaegne, kuigi uhkelt kupeega.

Suvisel ajal soovitaks siiski rongi, sest seal on mingilgi määral õhku. Kui üldistada busside kliimat Krimmi näitel, siis ei ole see reis bussiga mingisugune pidu, eriti kuna sõit on pikk.

Ma arvan, et siiamaani on kõige õnnetum seis sellega, kui osta Eestist rongipilet, kuna juurdehindlus on reisibüroodel ca 100% kanti. Seega jäävad kohalikud firmad. Ja iseenesest on Kiiev väga ilus linn, eriti suvisel ajal, ning tasub täiesti piletid osta nii, et minna sinna alles neile järele (pakutakse ka Eestisse toimetamist, aga hind tuleb väga ropp).

Veebilehti, mille vahel kaalusime, ja lehte, kust lõpuks ostu tegime, leiab sellest reisist valminud reisikirjas http://krimm2007.blogspot.com.

Toivole - taksojuhid on tõesti sellised suslikud, nagu kirjeldasid:)! Käisime augustis 2007, ja juba kodus leppisime kokku et taksojuhtidest ei tee kohe üldse väljagi! Algul õnnestus perfektselt ja siis... lubas üks takso meid mingi üliväikse raha eest raudteejaama ära viia (lennujaamast). Küsisin mitu korda üle kas tõesti hind selline( vist oli mingi 7-8 grivnat) ja et kohe sellise raha eest viibki ära... Jajah!! No vot, ja poolel teel ütles ta nagu muuseas et loomulikult :) on see kilomeetri hind, mis me siis arvasime ja et sõit läheb maksma kokku nii 80 grivnat!! Vaidlus läks üsna tuliseks.... ja lõppes sellega, et lasime ennast 250 grivna eest kohe Livadiasse viia... Lohutasime ennast muidugi sellega et mugavus ja kiirus on ka oluline, aga iseendis olime ikka nats pettunud küll:) Ja edaspidi oskasime tõesti juba taksojuhte vältida:) abednego`le- teie reisikirja printisime enne minekut välja ja see oli meil kaasas nagu piibel:)! Peatuskohtadeks olid meil siis Livadia (Eda juures) ja Sudak (majutus aadressil Podgornaja 8 - ausalt öeldes väga ei soovita...) Aga Sudak muidu meeldis väga, eriti hindade ja ööelu poolest:) Ja unistus jah selgi aastal minna..kui majanduslik olukord võimaldab.

Kui kavatsete minna: Tallinn-Kiiev(õhk)Kiiev - Simferopol(rong) Ja tagasitee sama variant siis arvutused näitavad: Tall-Kiiev-Tall 1100 +250 bronn ja lennujaamamaks=1350*2=2700.-Ühele Kuna teid on kaks siis ainuüksi "õhule" annate ära 5400.- Kiiev -Simf.-Kiiev(rong)kahele tuleb koos broneernguga a` 4000.- Kokku: ainuüksi suurtransport röövib teilt a´ 10000.- Tonni või poolteist saab kokku hoitud, ostes rongipiletid kohapeal,kuid nende saamine suvisel ajal vähetõenäoline ja tohutu närvikulu.

Teisalt- minna Tall-Moskva-Simferopol-Moskva-Tall rongiga. Kahele kokku a´7500.- juhl,kui võtta Tall-Mos istekoht(750.-) Olen sõitnud,täiesti korralikult on võimalik magada-pehmed isted.Nagunii kupees rohkemat und ei tule(reisiärevus). Sellise variandi puhul jääb raha vene transiitviisa jaoks ja päeva jooksul(kui Mos-Simf planeerida õhtule) Moskva vaatamisvääesustele ja metroole. Sellisel juhul . hommikuks 8-9 Moskvas ,kodinad metrooga Kiievi vaksalisse pakihoidu ja terve päev vaba. Eeldan,et sellise variandi puhul,on transfeer ka omaette heaks elamuseks.

  Kolmas variant - kahtlemata kõige odavam: kombineerida nelja peale auto

ja sõita kolm päeva. Transpodikulud edasi-tagasi sõit(ühele) maksimaalselt 1500-1800.-eek. Vaadake milline kokkuhoid,et isegi võtta tee pealt korralikud majutused. Silmaringi laiendamiseks asendamatu variant. Olen kasutanud kõiki kolme varianti,kuid ega minu rahakott ka põhjatu ole-tuleb nii mõnegi asja pealt tugevalt kokku hoida. Pooldan seda viimast rohkem,sest tänu kokkuhoiule transa pealt saan alati,kauem merd ja suve nautida kohapeal Krimmis. Krimmis ma autoga ei sõida,kohapealne transport on odavam ja kindlam ning lõppudelõpuks tahaks mõne õllekese või veinipokaali päeva jooksul libistada-arvestades sealseid hindu ja mitte veidi patustada, oleks veel suurem patt. Nii,et vihid kaalukausile XENA. Lugupidamisega, tutkaonu.

Vihid said kaalukausile pandud ja arvutatud nii- ja naapidi. Tegelikult loodame kõigest hingest et air Baltic`ul mingi sooduspakkumine veel tuleb:)Praegu on edasi-tagasi hinnaks Riiast (meile, kui lõuna-eestlastele sobiv variant) nats üle 4000.- nägu. oleme eelmisel korral sama trajektooripidi läinud.. vaid hind oli siis odavam:(. Autoga minna tuleks vist tõesti kõige odavam,aga.. 1)ajakadu. Tõsi, kui minna läbi Kiievi rongiga, või kasvõi läbi Moskva- siis pole see ajakadu palju suurem. Elamused tee pealt kaaluvad kindlasti sellegi vahe üles. 2) olulisem probleem on selles, et puudub auto, millega julgeks nii pikka reisi ette võtta. Jah, kui leiduks keegi, kes läheb mikrobussi või kasvõi sõiduautoga ja kulude jagamise mõttes oleks nõus 2 lisainimest(abielupaar, vanust 40 ja alla selle)kaasa võtma... Load on meil mõlemal, kui vaja juhti vahetada ( minu sõiduoskuse peale siiski ei panustaks- liiga vähe kogemusi, aga abikaasa OK). Muidugi hiilisin ka juba aega, millal teie lähete, tutkaonu. Meile sobiks küll aeg alates esimesest augustist.. aga noh, paar päeva varem mängiks ka välja võibolla. Nii et kui loeb keegi, kes minek plaanis ja tahab kulusid jagada, oleks asi mõeldav:) ja seda meelt olen minagi et transport kohapealseks liikumiseks Krimmis on odav ja õlu on hea ja külm ja odav seal:) Lihtsalt huvi pärast- kas plaanite läbi Valgevene minna?

Aga lennukiga Kiievist: http://wizzair.com . Simferoopolisse ja tagasi juulis saadaval u 700 grivnat.

Ära mine õnge murzilka,need hinnad on sel juhul,kui kogu trip mahub nädala sisse ära.Sa ürita nii 10-12 päevase vahega osta,vaata mis vastus on.

Meil minek kindlalt läbi Poola. Kui tee peal vähem jokutada ja varem välja sõita(valga piiripunktis olla u.7-8 paiku hommikul), siis saaks ju öömajale juba vahetult enne Ukr. piiri. Kuigi Valgevene kaudu on maa lühem, kahekordne piiriületus ja teed nopivad selle edu tagasi. Krimmis tahame majutust ainult Eda juures, sealt nii ühele, kui teisele poole enam-vähem tasakaalus vahemaa. Muidugi Gurzuf on ilus ja Aluštas lahe, aga trans. vahemaa põhiliste vaatamisväärsuste ja atraktsioonide juurde suht pikk ja nõuab suuremaid kulutusi. Pealegi, kuni kohale jõuad on kell pooles päevas ja päevane väljasõit jääb lühikeseks. Krimmis on pikemad otsad parem teha a´10 grupiga ja mikrobussiga. Keskeltläbi 700- 800 gr.päev - see on ju kümne peale lausa köömes. Hommikul kohale, õhtul tagasi. Kui lased bussi veel terveks päevaks sihtkohas vabaks, siis see neile lausa boonuseks-saavad kohapeal ka veel teenida. Minul tuleb rohkem pühenduda lapselapsele(esimest korda nii kaugele), ta sellises eas, et juba jääb ühtteist ka kõrvade vahele, seepärast peab kõik olema OK ja läbimõeldud. Ma arvan ,et kambajõmmide otsimine autoreisile on päris väärt mõte. Praeguseks selline vastus. Lugupidamisega.