Kuidas Beirutist edasi liikuda?

Kas keegi oskab nõu anda, mis oleks parim viis Beirutist Damaskusesse minekuks? Kas mõni lennuliin käib üldse nende kahe linna vahet ? ( netist ei leidnud midagi ). Ja kui minna bussiga/rongiga, kui pikk see teekond on ja kui palju ta umbkaudselt maksab?

Paar aastat tagasi maksis taksosõit Beirutist Damaskusesse 30 USD. Bussijaama juures seisid Süüria taksod, mis olid Liibanoni omadest palju odavamad. Kindlasti saab ka bussiga.

0
0

Täpsustaks niipalju, et kogu takso hind on 30 USD. Kui olete kolmekesi, siis 10 USD/inimene. Taksistid üldiselt ise hoolitsevad, et optimaalne inimkogus saaks. Aga kui ei, siis tasub alati täpsustada, kas oled üksi või mitmekesi.

0
0

30 USD enam Damaskusesse ei saa. Taksodest odavaim on nn servees ehk ühistakso, tavaliselt võetakse sinna 4-5 inimest ja üks koht on 10 USD. Tavaline takso maksab 50 kuni 70 USD. Hinnas tuleb alati enne kokku leppida ja muidugi annab ka kaubelda! Sõit kestab u 2 tundi pluss piiri ületamise aeg, mis võib olla 10 min kuni paar tundi. Kõige odavam on buss (u 3 USD), kuid sõidu aeg võib olla 5-6 tundi. Nii bussid kui serveesid väljuvad Charles Helou bussijaamast (sinna saab kesklinnast tavalise taksoga või liinibussiga). Viimane buss väljub umbes 15.00, pärast seda on ainult takso. Buss (ja servees) saabub Damaskuse Baramke jaama, mis asub päris kesklinnas. Tagasi Beirutisse saab samuti bussiga, viimane väljub 15.30. Viimane rong Beirutist Damaskusesse väljus enne kodusõda. Praegu võib maantee kõrval näha vaid rööbaste ja tunnelite säilmeid.

0
0

Saadud informatsioon tuleb igati kasuks.Saabun Damaskusesse millalgi septembri algul ja jään mõneks ajaks, nii et kui keegi seal kandis viibib ja eesti keeles suhelda tahab, saab minuga ühendust [email protected].

0
0

Joulude aegne seis bussiga Damaskusest Beirutisse 300 syyria yhikut per inimene. Bussijaama taksiste ei tasu eriti kuulata (nagu ikka), nende info jargi ei lahe yhtegi bussi, ei ole kunagi lainud, ega hakka ka tulevikus minema. Busse laheb iga tunni tagant.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased