trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuidas jõuda Aletschi liustikuni

Tere

Palun jagage infot, kuidas on parim jõuda autoga Shveitsis sõites Aletschi liustikuni. Kas ainult lõunast lähenedes (Brig'i kant) või saab sinna ka Interlakenist hõlpsasti ilma suurt ringi sõitmata?

Kaartide järgi läheb põhjast ka tee, ületab mäeaheliku Guttanneni kaudu aga ükski marsuudiplaneerija ei taha selle teekonna pikkust välja arvutada ja tahab ringiga saata. Kuigi silma järgi hinnates peaks olema lühem tee kui lõunast.

saab lihtsamalt Interlakeni poolt - Grindelwaldist ja vist Wengenist ka läheb sinna ülesse, Jungfraujoch on selle kauni paiga nimi, hammasraudtee. Loe ka: http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=63,1422,1349,1356

Autoga saad Interlakeni poolt tulles Lauterbrunneni/Grindelwaldini, sealt edasi rongiga tund sõitu (Jungfraujoch).

Kui tahad imetleda liustiku algust, siis on tõesti parim võimalus sõita (või matkata) Jungfraujochile. Ilma erivarustuseta sealt makta liustikule või piku liustiku äärt alustada ei saa (liustikul suured lõhed).

Kui tahad minna liustikule või matkata piki luistiku serva, siis on õige sõita piki Rhoni orgu nt. Riederalpi või mõnda järgmisesse asulasse ja alustadamatka sealt. Erineva pikkuse ja raskusastmega matkaradu on mitukümmend. Saad matkata kuulsates Aletschi metsades näiteks. Sealt päseb hõlpsasti ka liustikule. Tean, et need kes käivad liustikul, alustavad tihti Riederalpist ja tõusevad siis Jungfraujochile, ning sõidavad rongiga alla.

http://www.riederalp.ch/en/index.php