Kuidas kõige paremini L-Koreast P-Koreasse?

Plaanis minna 4-kesi märtsis 2004 2-ks nädalaks Lõuna-Koreasse. Kui juba sealkandis olla, mõtlesin põigata ka Põhja. Kuidas seda aga kõige paremini toimetada?

Mõtlesin siin endamisi seal hakkama saada 3-4 päevaga, kuna niikuinii omapead kuhugi ei lasta. On see eeldus õige?

Millised on dokumendi- ja viisanõuded? Hea oleks siin juba korda ajada. Kust hankida L-Koreas sobiv ekskursioon (ilma ilmselt ei lasta?)? Mida seal teha ja vaadata? Kuidas infrastruktuuri ja ringiliikumisega lood on? Kulud?

Tänud,

Jyrka

1
2

Võib-olla pole sa kuulnud, et 38.paralleel on maailma kõige suurema sõjaväelaste kontsentratsiooniga piirkond maailmas? Vahepealne 800 m mittekellegimaa on tohutult hästi valvatud looduskaitseala. Mingit liiklust kahe riigi vahel ei toimu. "Arulageda pügmee" (G.Bush) kuningriigi külastamiseks viisa hankimisel on kuuldavasti kõige lihtsam paik Pekingi saatkond. Ja mitte sina ei vali marsruuti, vaid nemad valivad sind. See reis tuleb üsna kallis ka. Arvesta midagi 100 ja 250 taala vahel päeva kohta. Kaldun arvama, et Panmunjeom on ainuke koht, kus sa ilma erilise stressita hetkeks teisele poole võid sattuda. Teisele poole lauda läbirääkimisruumis. Amide lahkelt laenatud kiiver peas. Üle küngaste paistev Põhja-Korea lipp on maailma suurim selline! Ma pole ise Põhjas käinud, kuid head tuttavad, kes seal käisid, rääkisid, et kaks villut valvab sind seal hommikust õhtuni. Igasugune isetegevus surutakse juba eos maha viisakalt kuid vastuvaidlemist välistaval viisil.

0
0

Põhja-Korea oleks huvitav jah, aga päris iseseisvalt kahjuks teostamatu.

Ametlik info:

  • All the trips inside the DPRK territory will be escorted by Official guides.
  • Ask before taking pictures or filming. Not following the indications of the guides may result on being expelled of the country and a permanent banned entry. -Any offense or crime will be treated according to the laws and regulations of the DPR of Korea.
  • All the trips are based on flights with the National DPRK Airline (Air Koryo) in the Route BEIJING-PYONGYANG-BEIJING
  • You must arrange by yourself the VISA for the PR of China and the flight tickets from your country to Beijing and return.
0
0

Hetkel rohkem ei viitsinud otsida: http://www.uts-travel.com/itinerary_NorthKorea.htm http://www.virtualtourist.com/m/787a/689/9/ http://www.stat.ualberta.ca/people/schmu/nk.html

Väitsin enne küll sulle (rebaseonu), et ei hakka jamama, aga tekkis ikka huvi :)

Jyrka

0
0

Väga kenad ja harivad leheküljed! Aga kas sa ise nende sisuga pikemalt tutvusid? Siin ju räägitakse just sedasama - piiri ületamine on võimatu! Peaksid andma endale selgelt aru faktist, et need kaks riiki on sõjajalal. Isegi Lõuna-Koreas suhtutakse teemase nii hellalt, et igasugune Põhja memorablia või isegi Kimi rinnamärk on kriminaalkuritegu ja võib kergesti viia riigist välja saatmiseni.

0
0

Sobrasin ühes meedia pildipangas, kust leidsin Põhja-Koreast huvitavaid pilte. Neil liiguvad mägiteel busside kolonnid, mis saabuvad Lõuna-Koreast Põhja-Koreasse ekskursioonile. Turistid käivad pildiallkirjade järgi sõjaväe valve all ettenähtud objektidel, bussikolonnist lahkuda ei tohi, ja siis viiakse Lõuna-Koreasse tagasi.

Kes ja kuidas sellisesse kolonni saavad, kahjuks seal kirjas polnud. Aga asiaadid paistsid kõik olema. Võimalik, et see on vaid korealaste enda kahe maa vaheline atraktsioon, aga ehk ka välisturist lastakse kampa.

0
0

See on üks Hyundai firma Põhja ehitatud puhkekompleks. See oli osa nn. pehmest hõlvamisest, mille eest Lõuna tolleaegne president ka Nobeli sai. Hiljem selgus, et Lõuna valitsus maksis salaja läbi Hyundai 4 miljardit taala või umbes nii. Ja pisi-Kimile isiklikult 100 mersut. Hyundai boss hüppas asja välja tulles oma peakorteri aknast alla (oli ka meie lehtedes). Ekspresident on uurimise all. Aga konkreetne suhtlemine sõltub alati poliitilisest olukorrast ja see on antud hetkel ebatavaliselt vihane.

0
0

No, mis - loe just kaht esimest linki. Seal on täpselt kirjas, et mindi Lõunast Põhja. Esimesel juhul lennukiga, teisel bussiga. L-Korea kodakondsed, ameeriklased ja üleüldse korea rahvusest inimesed väljastpoolt P-Koread ei tohi selle pinnale astuda.

Jyrka

0
0

Lõunast Põhja lennukiga tähendab suure ringi ja vahemaandumisega Hiinas. Ja pealegi on see ainult reisikava. Keegi ei tea, kas need reisid ka tõeks said.

Teise lingi autor kirjutab:

I traveled to North Korea by bus from Seoul via Panjunmon in 1996. At that time, it was possible for tourists to pay (or rather be bled dry!) for a tour that started in Seoul and, after reaching Panjunmon and getting off the bus, visas were checked, customs was very thorough, and then we boarded a North Korean bus on the other side...

Selline reis oli lühikest aega võimalik Päikesepoliitika raames. Need ajad on läinud. Koreade laevad peavad lahinguid ja ameerika härra nimetab Põhja-Koread praegu kurjuse teljeriigiks...

0
0

Peeti sopruskohtumine Pohja ja Louna Korea sportlaste vahel Jeoju saarel (L-Korea) 28 okt 2003 ja osa vottis palju P-Korea sportlasi. Mingi reisimine on ikkagi mingil maaral voimalik.

0
0

http://www.koryogroup.com/ Vana teema juba aga selle kontoriga ma praegu asju ajan, äkki õnnestub... Jaak

0
0

Käisin kuu aega tagasi ära. Reise korraldab Hiina firma Koryo Tours. Kogu reisikava on täpselt ette määratud, aga huvitav on küll. Reisida on võimalik sinna Habarovskist, Vladivostokist, Pekingist lennukiga ja Pekingist ka rongiga. Iseenesest mõista mitte iseseisvalt vaid koos grupiga vastavalt plaanile. Üks reisikavas olevaid kohti on ka Põhja ja Lõuna Korea vahelises piiri külastamine ja seal mingeid piiri ületamisi küll ei toimu. Kui kedagi huvitab lisainfo siis küsige

0
0

Aga järsku, kui sa natuke aega ja viitsimist leiad, paned omad reisimuljed/mõtted siia kirja - paljudel oleks kindlasti huvitav lugeda. Ise loeks küll äärmiselt hää meelega mis mulje stalinismi viimane kants eestlasele jättis.

Tänud juba ette.

0
0

Kaisin seal paar aastat tagasi Hiinast grupiga.Sinna rongiga,tagasi lennukiga.Oli vaga ponev ja huvitav.Armusin siis stalinismi(nuud on see maania moodas).Lasin endale pioneeri rati kaela siduda vaiksel tudrukul.Lapsed,uliopilased teevad rividrilli,kummardakse nende suure juhi kuju ees,htellid on monusad koos lobumajaga jne.Pildistada voib ainult giidi loal ja ainult seda mis kajastab head.Uksi ringi kolada ja kohalikuga suhalda on range keelatud,ainult koos kiidiga,et mitte rikkuda kommunistliku maailma vaadet.Igatahes see riik on unikaalne ja tasub kindlasti kulastada.Hillar

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased