Kuidas liigelda sadamast kesklinna ja siis linnast sadamasse?

Tere, mul on suur suur mure. Kuna ise olen 13 ja võtan kaasa oma vanaema ja veel kaks inimest kes ei oska Rootsis liigelda ega tea sellest eriti midagi! Ma tahaksin küsida mõningaid küsimusi loodan, et saan head vastused:

  1. Kas sadamast linna jala on raske minna ja kas on võimalus eksida?
  2. Kas linnast tagasi saab metrooga?
  3. Kui palju see metroo maksab 4 inimesele?
  4. Kas on võimalik istuda vale metroo peale?
  5. Kus kohas see metroo peatus linnas asub, kuidas see leida?
  6. Mis on peatuse nimi kus peaksin maha minema, et sadamasse jõuda? Oleksin väga rõõmus kui saaksin täpset infot. Jään ootama, ette tänades aitajaid.

Algatuseks tasub küsimus panna otsingusse või vaadata Stockholmi alt: http://trip.ee/node/26801 http://trip.ee/node/54624

Jala ei ole ise käinud. Aga muidu saab sadamasse kõige mugavamalt bussiga nr 1, mis läheb ilusti sadamast otse kesklinna, kus saab jalutada, shopata, külastada kuningapaleed jne. Tagasi samamoodi bussiga.

Stockholmis Värtahamneni sadamast jala kesklinna minek pole üldse keeruline, umbes 45 minutit jalutamist. Kõigepealt tuleb laeva info-punktist Stockholmi kaart võtta, kus kõik tänavad ja metroopeatused peal. Värtahamneni sadama lähedalt läheb Värtavägeni tänav (sadam ja tänav sama nimega, hea meelde jätta). Värtavägeni tänav jõuab suurele ringjale KARLAPLAN platsile, kust hargneb mitmeid tänavaid. Edasi sõltub sellest kuhu minna soovite. Kui kesklinna, siis otse üle platsi edasi või kaardi järgi kuhu minna soovite. Kui Vasa Muuseumisse, siis vasemale mööda mitmerealist Narvavägenit (käia saab kahe sõidurea vahel haljasalal), ka sealt on kesklinn käe-jala juures. Sadamale lähim metroopeatus on Värtavägeni tänaval Gärdet T-bana http://meetingplanner.visitstockholm.com/Venue-Finder/

oo , suured tänud selle suurepärase info eest :D