Kuidas saab Soomes riigi poolt korterit?

Tere. Tean, et paljud siin elavad inimesed on enda korteri just riigi poolt saanud, kuigi järjekorrad on pikad. Kuid millegipärast ei räägita kust ja kuidas täpselt riigikorterit taotleda saab. Olen internetist ka päris palju otsinud ja Kelas kohal käies sai ka uuritud, aga Kelas ei öeldud midagi konkreetset ja mina arvasin just, et sealt saab. Niiet äkki oskab keegi enda või oma tuttavate põhjal öelda kuidas see asi täpselt käib. Aitähh:)

Ma arvan, et sellele küsimusele saad vastuseid pigem muus foorumis nagu www.perekool.ee.

Riigilt ei tohiks saada, vaid omavalitsuselt. Peaks vist eeldama, et oled:

  1. sama omavalituse maksumaksja, ja
  2. vaene (täpselt ei tea, aga kusagilt on meelde jäänud, et vaene oled siis, kui peale praeguse elamispinna eest tasumist jääb kätte alla 600 euro pereliikme kohta. Ehk kui elad kahekesi, sissetulek kahepeale on 2,500 ja tänane üür on 700, siis jääb kätte (2,500-700):2=900 pereliikme kohta ja vaesed te pole).

Vaesust võib asendada ka tehtava töö vajalikkus omavalitusele, aga selleks peab ameti ja asjaolude kombinatsioon kattuma.

NB! Vaesusega seonduvalt võib kõne alla tulla ka asumituki - see peaks küll Kela´lt tulema

Skandinaaviamaad on kommunistlikud riigid, kus igal immigrandil on mõistlik algul pidurdamatult sigida ja siis mitte tööd teha. Riik situb pappi igast asendist ja elad paremini, kui keskmine Eesti spetsialist.

Nagu oli karta läheb Delfiks kätte

Eks ta nii ole, kui vastavasisulisi küsimusi reisifoorumisse lajatatakse.