Kuidas saada Panijmist Palolemi?

Kuidas liikuda Goas ühest rannast teise?

Kuidas saada näiteks lennujaamast Palolemi randa ja kui hiljem on plaanis minna veel põhja-Goasse?
Kas peaks üürima auto või rolleri või hoopis taksoga?
Kui üürime rolleri, siis saame ikka selle ühest linnast rentida ja teise linna jätta eks?

Kindlam ja rahulikum on taksoga.
Auto-rolleri rendi puhul ma küll päris pead anda ei julge, kuid minu teada teise linna jätmise võimalust pole... Seal ei paku ju renditeenust Hertz või Visa, vaid suht väiksed tegijad.

Kas taksodega ühest linnast teise sõit väga kalliks ei lähe?

Saab ka liinibussiga, mis loomulikult kordades odavam. Aega võtab mõistagi ka palju rohkem.

Aga mis selline taksoga seiklemine umbes maksab?

Tahaks kusagile vaiksesse randa lõuna-Goas, kui keegi teab mõnda sellist lähemal Panijmile kui Palolem või mõnda sellist hoopis põhja-Goas oleksin info eest väga tänulik :)

Tere!

Rolleri puhul asjad kindlasti nii ei käi nagu eeldasid. Meie kogemus 2008 a. rollerirendiga oli järgmine: eelmisel õhtul sai kokku lepitud 5 inimese rollerirent, hommikul olime kokkulepitud kohas (st. suvaline tänav ja suvaline maja) misjärel hakkas rollerirentija alles oma tuttavatelt/sugulastelt vajalikku arvu rollereid jm kokku ajama. Kusjuures juhtuski nii, et üks meie seltskonnast ei saanudki rollerit vaid midagi mis meenutas natuke "põrgu inglite" sõiduriista:)
Lisaks oli ühel rolleril "kohalik numbrimärk", mingi numbrimärgi laua värvide erinevus mille eest hiljem kohalikule korravalvurile pidime natuke meelehead andma.
Meie oma seltskonnaga sõitsime tol päeval ~ 100km calangutest lõunasse ja tagasi, vahepealsel ajal 2 rolleritest ütlesid üles (kiire parandus lähimas külas otse kanatapamaja kõrval:). Selle 200km jooksul nägime oma 3-4 kergemat plekimõlkimist. Pimedas "kodukohta" tagasi jõudes olid meie näod täiesti pigised mis esmapilgul silma ei hakanud aga söögikohas nägu rätikusse pühkides selgeks sai.
Seega kindlasti ei toimi selline goa avastamine rolleritega kuigi 1-2 päevane lõbusõit on igati mõnus.
Taksoga sõitmine vast kõige lihtsam ja kiirem kui eelarve väga kitsas ei ole. 2008 a. maksime isehakanud taksojuht/reisigiid/sõbrale ~ 400eek päevas (taksosse mahtus 4 inimest).
Auto üürimist ausalt öeldes ei pannud tähelegi ja kindlasti ei soovita kuna liiklus on ikka megahull. Tagantjärele on endalgi pisut kõhe mõelda milline see päev rolleri seljas välja nägi.
Randasid konkreetselt soovitada ei oska, kuid kindlasti saad kogu vajaliku infi esimeselt taksojuhilt.

PS! Oleks huvitav teada milline on praeguseks goa hinnatase võrreldes 2008 aastaga kuna kindlasti on plaanis varsti sinna tagasi minna.

Edu!

Panjimist saab hõlpsasti bussiga Põhja-Goasse erinevatesse randadesse, maksab väga vähe.Muidugi võid valida riksa,takso või tsiklimehe, kes su vajalikku kohta sõidutab.
Soovitaks Anjunat , Vagatori, Aramboli.
Kui aga Palolem, siis võiks sealt hoopis natuke edasi lõuna poole sättida, kui igavaks kisub.
Nimelt Gokarna, mis jääb tegelikult Goast juba välja, aga on mõnusa olustikuga.Palolemist umbes 100 km aga buss loksub sinna 4 tundi.
Seal on Kootlee beach, Om beach ja veel mingi, kus ma ei käinud.