Kuidas teha häid reisifotosid?

Kas keegi oskab soovitada hea kirjandust või veebisaite, kust saaks õppida paremate reisifotode tegemist, praktilisi nõuandeid ja saaks üleüldse fotograafia põhiterminites "põhja alla"?

Olen uurinud Lonely Planeti seerias väljaantud Travel Photography raamatut- kas see tasub ostmist, kas on alternatiive?

Lühike kuid (minu meelest) asjalik algõpetus on aadressil http://www.tribalcog.com/learn/. Seal pealehel on ka päris palju lahedaid Aasia fotosid.

Fotograafiat saab õppida 2aastat Tallinna Sidekoolis.

Selleks, et teha häid reisipilte, ei pea ostma endale kallist reisipildistamise raamatut ega käima kaks aastat sidekoolis. Vaja on 1) annet ja 2) põhiteadmisi.

Põhiteadmisi leiab netist kuhjaga ja tasuta, näiteks kaks esimest, mis pähe kargasid:

Shutterburg Magazine Margiti nõuandeid algajale

Igal grupireisil aga kohtate kindlasti mõnda kalli peegelkaamera ostnud ja paksu fotograafiaõpiku läbilugenud reisijat, kes lõppkokkuvõttes teeb ikka tavalisi, keskpäraseid reisifotosid, rääkides, et "seisin küll laboris ilmutaja juures ja käskisin värve ja teravust õigeks sättida, aga kui korraks ära läksin keeras ikka kõik paigast ära".

Kalli tehnika ja õpiku asemel kuluta kohapeal rohkem mõnele huvitavale linnast välja sõidule, saad isegi oma tagasihoidliku kaameraga huvitavad pildid.

Kui ei ole soovi osta uut ja vinget kaamerat (SLR) siis võib lugeda foto.ee-st artiklit "Head pidid seebikarbiga" http://www.foto.ee/seeb.htm

Muidu see photo.net on suur koht, kust peaks leidma päris palju how-tosid ja linke mujale. Soovitan sinna vaadata.

Aga tegelikult, kui on soov veidi põhjalikumalt asjaga tegeled siis pole muud kui Zenit kätte ja proovima. Hit-and-miss on ainuke meetod kuidas saab asjast korralikult aru.

Timo

Veel üks artikkel samal teemal, Pilot Guide veebist.

Vana teema ülessoenduseks - leidsin sellise lingi: Top Ten Digital Photography Tips. Algajale asjalik.

Muuseas, kas keegi teab midagi tripoodist UltraPod, mida seal soovitatakse?

Noh see Ultrapod vist eriti suvalisest väikesest laua-tripodist ei erine. Kui, siis ehk selle poolest, et seda meil poes müügil pole ;) Kui kerge plastmass-seebikas vaja külge panna, siis kõlbavad meil poes müüdavad odavamad noname lauatripodid ehk ka (sagedasti osaliselt plastikkinnitusega), samas raskema kaameraga jäävad nad hätta. Hea stabiilne, kuid suht kallis on Manfrotto lauatripod koos väikese kuulpeaga, kannatab 1-1,5 kilo külge panna. Kohalik hind vist on ligi 700.-, samas seda pead saad suurema kolmjala küljes ka kasutada.