Kumba valida? Kreeta või Kanaari saared

Plaan on minna oktoobri viimasel nädalal reisile. Kuid ei oska valida sihtpunkti, kas Kreeta või Kanaarid. Kreeta on muidugi väga rikas oma vaatamisväärsuste ja kultuurilise poole poolest, kuid oktoobris võivad seal olla muutlikud ilmad. Eelmine aasta oli seal lausa suured tormid. Kanaari saartel aga selle est pidi oktoobris olema väga ilus. Seal alles hooaeg siis hakkabki. Aga kultuurilist poolt nagu palju pole.
Minek on 3 täiskasvanuga ja 8a lapsega.
Ootan nõuandeid!

Mis nõuandeid, sul ju inf teada, küsi nüüd nende kolme täiskasvanu käest, kuhu nad tahavad minna.

Kui sa kummagi kasuks otsustada ei suuda, siis mine Maltale, see jääb kuskile nende vahepeale.

on Kanaaride saarestikus, seega vaatamisvaarset peaks jatkuma ja kui otsida, leiad ime kyll, ka kultuuri.Tee natuke eeltood.Muide, saared on koik isegi yllatavalt eripalgelised.Malta kliima vaevalt, et Kreeta omast erineb, vahemalt kui kaardi jargi otsustada.

Mõlemad on külastamist väärt, võta lihtsalt loosi, kumma enne ette võtad.
Ise pean samuti Kanaare etemaks. Valid Tenerife, saad laevaga käia ka Gomeral ja Gran Canarial. Gran Canarialt jällegi saad liikuda ka kirdesaartele. Korraga ikka kõike ei saa.
Kreeta eriti Kreeka kuivmaastikust ei erine, päästab vaid meri.
Vahepeal pakutud Malta on kenam piltidel, muidu on loodus ülimalt kuiv. Vaid Il-Belti vanalinn on huvitav, sedagi korraks käia.

"Kreeta eriti Kreeka kuivmaastikust ei erine, päästab vaid meri."

Just tulin Kreetalt ja rohelust oli seal ootamatult palju. Meri ulatub vahel niimoodi mandrile, et jätab mõnele mulje, et on hoopis järv ;)
Kreeta on väga ilus. Samas Kanaaride kohta ei oska öelda, kuna pole käinud. Sõbranna ütles, et Tenerife oli väga hotellidest täisehitatud ja rannandusele ja baarindusele rõhuv ehk siis Kreetal oli rohkem pakkuda... Loodust ja kultuuri ka, lisaks lõõgastusvõludele. Aga vaata Lonely Planteist, mis Sulle huvi pakub...

Mis neist lõunamaadest häirib, on muru puudus. Mõned rohututid kivide vahel või savist välja turritamas, mitte kuskile ei saa korralikult vatsuli visata. Sellepärast Austriast lõunapoole sõita ei soovita.

Aga kirjutad õigesti - oktoobri lõpp on Kreeta jaoks liialt riskantne. Kanaaridel samal ajal ideaalne. Aga Kreetale mine maist septembrini.

esiteks ei saa aru kus te enne koos olete käinud, sest väga suur on vahe kus enne on käidud ja millised ootused ühest või teisest reisist. Kui püstitada küsimus kuhu minna kahe erineva saare vahel(kui loeme kanaari nn üheks) , siis kindlasti peab teadma millist tüüpi reisi planeeritakse. Kahe äärmusevahel on siiski pidutsemise saarena kanaarid paremad, samas puhkamise osas on mõlemad samad, vaatamises on jah kreetal rohkem kuid, seda ajaloolises aspektis, midagi muud seal küll tegelikkuses ei ole. aga eks otustama peate küll ise, oktoobri kuu üldiselt kreetaga küll ei hiilga.

siis tead ise kõige paremini, kumb rohkem meeldib.

et siis ühe päeva käib kaanridel, siis sõuab kreetale ning siis otsustab kumb rohkem meeldis ja jääb paigale? vahel loed ja mõtled, huvitav kas kirjutajal/vastajal seda hallollust üldse kolba sees pole, või on kirjutamise selgeks saanud ja kirjutab lihtsalt kirjutamise pärast?

to punkel - kohad on ju erinevad, kui oled kreetal käinud ja kanaaridel käinud, alles siis saab hakata võrdlema kumb parem, kumb rohkem meeldib jne. nii totaka kommentaari peale ei oskagi midagi öelda.

Soovis ju autor nõuandeid, kumba saart eelistada, ja mis põhjusel. Sul on selle hallollusega ikka tõesti probleeme, kui sa isegi teemale pihta ei saa. Ei taha ju autor hakata kirjutama võrdlust saartest, vaid tahab, et keegi selle talle ette serveeriks ning tema, siis valiks omale sobivama teiste võrdluste baasil. Sinu loogika järgi , kui inimene küsiks millist valuutat kuskile kaasa võtta, siis sina soovitaks ilmselt vähemalt 50 erinevat valuutat kaasa tassida ja siis koha peal otsustades aru saada, et enamusega polegi midagi peale hakata? Foorumi progejad oleks pidanud IQ testi ka sisse progema, enne kui vastata saaks, tuleks seal teatud arv punkte saada.

Kanaari saartest on nt Lanzarote ja La Palma looduse poolest palju põnevamad kui Kreeta.

Lisan, et lähme soojale maale esimest korda. Muidu oleme reisinud naaberriikides, kaugemale pole kahjuks jõudnud.
Sihtkohas võiks olla sel ajal (oktoobri lõpus) hea ilm, saab ujuda ja pisut päikest. Kuid samas ka ilusaid kohti, pisut vaatamisväärsusi.

soovitaks minna sellisesse kohta kus inffi liiga palju pole, siis jõuad kohapeal ka reisist mõnu tunda. Kui esimene reis mingi karusell on, siis vaevalt seda puhkusereisiks tituleerida saad. Ise väidaks küll, et pole seal kreetal ka miskit sellist, mille peale jookseks tormi aga teised foorumikülastajad üritavad tõestada, et mina olen kitsa silmaringiga aga mul pohlad :P . Igatahes kui soovite normaalset sooja ilma, siis oktoober on just kanaaride aeg. ja ise valiks tenerife, see on sutsu suurem, lärmi sutsu vähem ja ringi kondamiseks ka rohkem kohti. GC on väiksem aga lärmi ja baare jagub küllaga, kui olete pidutsejad, siis piiluge parem sinna. lanzarote pidavat kah suht ok olema, kuigi sinna vist otse enivei ei saa. teised alles arenevad. fuerteventurale tasub surfama ja sukeldama(mingi mega koht muidugi pole) minna, ilmselt on seal ööelu ka juba käima saadud, ise käinud pole aga mõni on mokaotsast vahendanud. esimene suurem reis on üldse selline nn tutvumine muumailmaga, nii et mida lihtsam see on seda mugavam endale. ise olen võrrelnud kanaare tartuga(ise elan tallinnas), tundub nagu oleks kõiks samamoodi nagu siin(tln) aga midagi on teisiti, kuid samas kõik jälle nagu sujub ja sobib. kindlasti tahan lähitulevikus jälle kanaare külastada.

ma käisin eelmise aasta suvel kreetal . mega tore oli . väga jäin rahule . ja nüüd ka tenerifele , sügisel .

soovitan Kanaarid,väga ilusad saared,kreetal?nii ja naa aga kah ilus!
soovitan ikka Kanaarid,ilmad on paremad!

Lanzarote suht tavaline,Tenerife ikka ilusam aga GC kõige parem!ja ilmad seal soojemad kui Kreetal,sest okt.on ilm talvisem,vihma ja kõike,,,aga Kanaaridel ikka soe ja mõnus isegi jõulu aeg seal on mõnus ja soe(isae olin just seal),super ilus ja mõnus!Soovitan Kannarid!