Kust uurida reisikorraldaja tausta?!

Kuna paljud (reisi)firmad pankrotistuvad, siis soovitatakse reisile minna soovijal ennem uurida reisikorraldaja tausta- aga kust ja kuidas veendun,et enne kui maksan näiteks reisi eest eelregistreerimis tasu 5 kuud varem, et selle aja jooksul/pärast firma ei pankrotistu? Näiteks mind huvitab Virureisid- teab keegi kuidas neil läheb või kust tausta uurida?

Ütlen kohe, et mul pole VR rahalisest sisust aimugi. Kuid pisut aju ragistades võib midagi välja nõiduda.

  1. VR teeb väga odavaid reise.
  2. Ta kuulutab palju reise välja, paljud jäävad ära, kuid allesjäänud on kokkupandud ning majanduslikult kasulikud. Seega, järelikult on omanikul RAHALINE VÕIMALUS seda teha, tal on tagavara olemas. Kui hakkaks kuskilt pigistama, siis võib vabalt hinda 10% tõsta, põhjusi praeguse keskkonna juures on lihtne leida. Odavate hindadega on VR teised bussireisikorraldajad peaaegu välja surunud, nii on tal ka taganemistee olemas. Päevapealt kohe uut vastukorraldajat ei loo. Mitu kõlavama nimega korraldajat on aastatega bussidelt üle läinud lennukitele. Kas uus olukord sellises häälestatuses suunamuutmist nõuab, veel ei oska keegi ette öelda. VR kohta on palju nurinat lugeda olnud, rohkem siiski aastaid tagasi. Kuid korraldus reisil ei ole sugugi 1:1 vastavuses majandusliku seisuga. Nii ei saagi ma otsest vastust anda, kuid selgitasin siin, kuidas ma ise reisikorraldajate majanduslikku võimsust hindan. Eriti käesoleval aastal, mis allub just majandusliku soga põhjavajumisele.
0
0

Nüüd päris paanikas ei maksa ka olla ja reise enam mitte ettebroneerida/ettemaksta.

0
0

Koos esimese sissemaksega tuleks koheselt teha ka reisitõrkekindlustus. Mis puutub Viru reisidesse, siis nagunii enamus nende reise jääb ära. Nende reise pole küll vaja hakata broneerima 5 kuud varem. Kui kõik ärajäänud reisidele registreerujad nõuaksid oma raha tagasi ja poleks nõus asendusreisidega, läheks firma kohe pankrotti. Minu isikliku arvamuse kohaselt seisab see firma juba ammu pankroti äärel. Mis puutub tagatisrahasse, siis see on mõeldud firma raskustesse sattumise ajal välismaal olevate reisijate tagasitoimetamiseks, ärajäänud reiside raha tagasimaksmiseks sellest ei jätku. Kõikidel viimaste kuude jooksul pankrotti läinud reisifirmadel oli tagatisraha olemas, aga ärajäänud reiside eest raha tagasi maksta ei suudeta.

0
0

võibolla ma küll eksin aga kas resitõrke kindlustus pole mitte kindlustus selle vastu kui reisijal tekkib mingi tõrge seoses reisile minekuga (haigus või mõni muu säärane mõjuv põhjus) mitte ei kindlusta ta selle vastu kui selle reisi pakkujaga miskit nihu läheb. Mina uurisin sama võimalust seoses sellega kui siin sahistati mõne lunnufirma raskustest kelle käest mul on juba piletid ostetud ning sain vastuse et seda reisitõrge igatahes ei kata. Kui reis ära jääb siis on muud seaduses ettenähtud teed kliendil oma raha tagasi saada...

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased