Reisikava ja mida teha: Kutaisi, Batumi

tere!lugesin erinevaid postitusi ning küsiksin käinutelt nõu. Plaan minna septembris Gruusiasse. maandume Kutaisis. Kas oleks reaalne sellise tempoga käia ära järgnev marsruut?maandume kell: 10.00, siis leiaks taksojuhi ning suunduksime kohe1.päev - Okatse kanjonMartvili kanjonööbiks Martvilis2.päev sõidaks Vardzia, Borjomööbiks Khasuris, et hommikul vara bussiga sõita Batumi.oleks reisilõpuni Batumis ning 1 päev enne tagasilendu tuleks bussiga Kutaisisse.kas need 2 päeva oleksid reaalsed, et kas jõuaksime? Kas on Batumis soovitusi, mida teha ja külastada?

Meie käisime Gruusias juunis. Rentisime auto ja sõitsime ise, seal polnud midagi keerulist. Marsuut oli veidi teine, liikusime Tbilisi poolt, kuid Borjomis ja Vardzias käisime ära. Meie näiteks sõitsime Mtskhetast läbi Borjomi Vardzia juurde ühe päevaga. Ööbisime lähedal asuvas külas ja seejärel hommikul külastasime koobaslinna ning alustasime teekond tagasi Tbilisi. Sellest tulenevalt ma arvaksin, et 2 päevaga jõuab.Võibolla on abi, siit saad lugeda meie reisi kohta https://evelinsjourney.wordpress.com/. Esmalt siis Kaukasuse 4 päevane mägimatk ja seejärel 4 päevane road trip. Kui liigute linnas taksodega siis soovitan kasutada taxify äppi. Tuleb soodsam, tänaval taheti 3x hinda. 

aitähh, lugesin Teie blogi läbi. autorent on hea mõte. kaalume seda ka kindlasti.

Blogis räägin sellest ja hinnast aga lisan siia ka täiendavalt selle informatsiooni. Kasutasime siis  cars4rent.ge teenust. Kuna meil oli sõitmist mägedes, siis oli vajalik neljaveoline džiip, selle hind oli 216€ 4 päeva.  Kui neljaveolist vaja pole, siis seal oli pakkumises ka palju odavamaid sõidukeid, päeva hinnad väikestel autodel algasid 40€. Meie jäime teenusega väga rahule, auto oli korralik ja super viisakad töötajad. Nad rendivaid autosid ka Kutaisist ja Batumist.

mul on küll teada bussihinnad, aga kahjuks ei tea taksohindasid, kui sõita 2 päeva 1.päev Kutaisi-okatse kanjon-martvili kanjon ning 2.päev Martvili-Vardzia-Borjomi, et mis taksosõit maksma läheks.  et kuidas rahaliselt kasulikum oleks, kas rentida auto või sõita takso ja bussiga. 

Vot nii ei oska soovitada aga ma väga ei usu, et tuleb odavam. Autorendifirmad pakuvad ka juhi teenust, sealt vb isegi saab odavamalt kui tänavalt takso. Mina isiklikult eelistan ise ringi vaadata, ei taha juhte/giide kasutada. Meil kogemus, kui tahtsime sõita Tbilisi-Telavi mis on umbes 2h sõitu, huvi pärast kysisime yhe takso hinda, tahtis 120 lari, valisime marshutka see oli 7 lari. 

Poolteist aastat tagasi võtsin takso Tbilisi- Telavi. Õhtul rääkisin ühe juhiga, küsis 70 lari. Järgmisel päeval läksin seda autot otsima ja MB juht küsis 120 lari, teine mees 80 lari. Kui läksin hotelli tagasi, siis küsis MB juht kas sain endale odavama. Vastasin, et 80 lari küsis üks juht. MB juht ütles nüüd, et mine 300 meetrit edasi metroo peatuse juurde, sealt saad 40 lariga. Sealt sain siis 50 lariga takso. Hinnad on väga erinevad. Enne tuleb küsida ja võibolla saab ka kaubelda. Batumis oli meil siit tripist soovitatud taksojuht  Giorgi, tema number on +995 557754079 või +995 568393992. Giorgiga leppisime õhtul hinna kokku ja ta oli giidi eest ka, kogu aeg näitas ja seletas. Tõenäoliselt saaksid ta Martvilisse järgi kutsuda ja hinna enne kokku leppida. Tal peaks Viber ka olema. Sel aastal oli pandud ka Kutaisist ühe taksojuhi number siia üles. Vaata uuri siin tripis. Üks soovitus, osta Jürimaal helistamiseks nende mobiili kaart. Tuleb kordades odavam, kui meie kaardiga helistada.

kirjutasin trip.ee-st leitud taksojuhi kontaktile ning sain vastuseks, et 17$ päev/inimene on takso hind. äkki kellelegi veel abiks hindade arvutamisel.

Kas keegi oskab põhjendada nende taksistide hinda inimese kohta? Meil ka kuskil tekkis selline pakkumine, küsisin siis 4 taksot, siis saadi täpselt aru hävingu suurusest ja kogusumma kukkus kolm korda:)

Kusjuures ka majutusasutuses on tavaliselt hinnad näo pealt. Keskmine hind siis nn kodumajutuse tüüpi kohtades 25 lari nägu, vahet pole kas neljakohaline või kahekohaline tuba. Meil vähemalt selline kogemus. 

Tulime Kutaisist pühapäeval. Ära sa lennujaamast kohe küll taksot võta. Jubedat hinda küsivad. Lennujaamas sees saad kohe bussipileti osta (marsa) ja pilet lennujaamast Kutaisi keskusesse oli mingi 1,6 euri vist nägu. Sõita alla 20 km.Küll siis Kutaisist leiad takso kellega ringi sõita. Seal neid pakkujaid sadu :-)Üldine pakkumine mis nad sellise päevase ringsõidu eest kohe küsivad on 120 LAR....sealt siis kas saad ja suudad allapoole kaubelda on juba sinu teha . 

Käisime Gruusias nädalasel reisil juuni alguses ning alustasime samuti enda reisi Kutaisist.Meie marsruudi ja tähelepanekutega saab tutvuda huvi korral blogis.https://hiieliin.com/tag/gruusia/