Kuuba: Havanna vaatamisväärsused?

Tere. Lugesin läbi Tripi foorumi, Lauri Räppi Kuuba raamatu, 4-5 blogi, Tripadvisori, Eesti reisifirmade kavad ja koondasin kokku Havanna vaatamisväärsused. Mure nüüd aga, et neid liiga palju ja ei oska kohe neid ka tähtsuse järjekorda panna :) Teie, kes Kuubal käinud, mida te sellest nimekirjast välistaksite? Havannas olen hetkel planeerinud 2,5 päeva ja selge on, et ega seda kõike ei jõua ja pole mõtet ka üle vaadata. Öömaja pole veel välja valinud, aga plaan ööbida vanalinnas, et vähem "jooksmist" oleks. Arvatavasti peab ka sellest "must be"-st veel omakorda kitsama valiku tegema, aga eks see selgu kohapeal :-P

Siin nüüd need kohad (suvalises järjekorras), mis, olen aru saanud, on "must be". calle Obispo; habana Bus tour (kas seda on mõtet võtta, kui jala jõuab näidatavad kohad ise ka läbi käia?); Havana Cathedral; 1830 (söögikoht, soovitavalt pühapäeval); La Bodeguita del medio; Castillo de San Carlos de la cabana (soovitavalt õhtul); Jose Marti memoriaal; Plaza de Revolutionese (soovitavalt õhtul); Havanna vanalinn, panoraamilised vaated Vedadole ja Maleconile (mereäärne kuulus autopromenaad) ning legendaarsele Hotel Nacionalile; Coloni kalmistu; Kapitoolium; Rahvuslik Muuseum; Prado Bulvar; Plaza Vieja; Museo de la Revolucion in Havana


ja siin nüüd need kohad, mille kohta ei oska seisukohta võtta: Plaza de la Catedral, Plaza de Armas (Sõjarelvade väljak) with its book market; the Real Fabrica de Tabacos Partagas; Callejon de Hamel is a good example of street art in Havana; vanaaegsed linnused: Castillo-del-Morro ja Castillo-de-la- Punta; Peenete Kunstide loss, Kirjaoskamatusega võitlemise muuseum, Havana Muuseum; Koloniaal- ja Antropoloogia Muuseumid, Santa-Clara klooster, La-Cabana ja La-Fuersa kindlused; Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise Katedraali ja linna raekojaplatsi, Guanabokoa ajaloomuuseumi ja suurim loomaed Ameerikas; Hemingway lemmikrestoran Floridita, Palacio de los Capitanes Generales; endine kõrgklassipiirkond Miramari, kus asub Vene saatkond ja kuulus Quinta Avenida; Havana Club rummimuuseum

Ootan nüüd kommentaare! :)

2,5 päevaga jõuab kõik loetletu ära näha. Kesklinn on päris kompaktne ja suurem osa nimekirjast asubki kesklinnas (vieja) või lühikese taksosõidu kaugusel. Juhul muidugi kui muuseumites pikki tunde pole plaanis veeta. Esimesel päeval käi vanalinn risti - põiki läbi. Teise päeva hommikul kalmistu, ja siis otsusta, mida veelkord või mida veel vaadata tahad.

0
0

UZA, kas need kõik ka vaatamist väärt?

0
0

Vaata lihtsalt vanalinnas ringi. Pigem keskendu inimestele, vanadele autodele ja vähem igasugu muuseumitele. Otsusta jooksvalt, mis tundub huvitav ja kus mis toimub. Nagunii märkad midagi või satud jutusoonele kellegagi, mis/kes ei ole sinu nimekirjas, aga hiljem väga kirkalt meelde jääb. Linn on kompaktne, millestki ilma sa ei jää. Igasugused plazad ja memorialid lähevad ju ruttu. Kui mingit "must-be" üldse valida, siis võibolla Kapitoolium ja Malecon. Malecon on autoteeäär (nagu Pirita tee äärne), huvitavaks teeb selle pigem rahvas, kes sinna õhtul koguneb.

0
0

Vaata lihtsalt vanalinnas ringi. Pigem keskendu inimestele, vanadele autodele ja vähem igasugu muuseumitele. Otsusta jooksvalt, mis tundub huvitav ja kus mis toimub. Nagunii märkad midagi või satud jutusoonele kellegagi, mis/kes ei ole sinu nimekirjas, aga hiljem väga kirkalt meelde jääb.

see sul hea nõuanne. ehk olengi natuke seda siin üleplaneerinud, aga ettevalmistus selleks ongi :)

0
0

Soovitus Havanas niisama ringi vaadata on päris hea. Mitmed meeldejäävad seigad just nii tekkisidki. Näiteks kabetavad taadid keskpargis. Või siis absurdarhitektuuri "võluv" näide Vene saatkond Maleconi lähedal. Vaevalt, et seda reisijuhtides otseselt vaatamisväärsuste nime alt leiab, aga seda monstrumit tasub kaeda küll. Hotel Nacional on ka omapärane maamärk.

Kõige külmemaks jättis kõik Hemingwayga seotu. Nii Floridita, aga eriti hotell Ambos Mundos ei tekitanud mitte mingit emotsiooni. Ajast hakkas lausa kahju. Aga see on muidugi väga individuaalne.

0
0

Meie ööbisime Industria tänaval kesklinna lähedal. Väga mugav oli jalgsi nii kesklinna kui Maleconile minna. Tänavad teisel pool Prado bulvarit erinevad vanalinna omadest ja pakuvad oluliselt rohkem kohalikku elu ja koloriiti. Seepärast leidsime, et tegime õige valiku, et ei üritanud päris kesklinnas majutuda. Esmapilgul pisut kõhedust tekitava väljanägemisega tänavad on turvalised,ning läbi lagunenud fassaadide paistab super arhitektuur. Floriditasse sattusime kogemata, seal oli mojito 2 korda kallim kui mujal. Õhtul hämaras istusime Katedraali väljakul mingil trepil ja lihtsalt nautisime inimesi ja melu. Nii saime ühe parimatest muljetest Havanas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased