Kuubal 7 päeva

Palun andke nõu, milliseid kohti 7 päeva jooksul kindlast külastada, milliseid transpordivahendeid kasutada? Kas Viazuli busside netis ette ostetud piletid toimivad , sõidavad graafikus?

Havanna (kindlasti 2 täispäeva vähemalt!) Trinidad (1 täispäev, me olime 2), Vinales (kui jõuate) ja rand ja ega rohkem aega jäägi. Rand on Havanna ligidal (mingi 15km) ja Varaderos (neist kolmest parim) ja Trinidadis (15km)

Soovitan taksosid kasutada. Viazuli etteostetud piletid toimivad (saad ju kinnituse emailile), meie neid kasutasime. Bussi suur miinus on ajakulu: peate tund varem bussijaamas olema, sinna kõigepealt kuidagi saama (takso!), siis kas ta väljub õigeaegselt (meil nt Santa Clara-Varadero buss hilines 1,5H, ülejäänud olid enam-vähem graafikus) ja lõpuks taksoga bussijaamast oma casa particulari. No ja sõidab ka aeglasemalt...

7 päeva korral tuleks Trinidad tõenäoliselt vahele jätta, pelgalt sõidule kulutab märkimisväärse aja. Pigem siis ajalistel kaalutlustel, mitte, et see kohana vähem väärt oleks . Logistiliselt oleks mugav kas üht või teistpidi Havana-Vinales-Trinidad-Varadero-Havana (eeldades viimast alguseks). Samas Viazuliga on selles ligi 3 päeva bussi kokku. Autoga mingi aja kindlasti säästab, aga tundub ikka tormamisena. Vinales peaks samuti min 1 täispäev kohal olema...seda siis lisaks eelnevatele soovitustele.

Meie olime Kuubal 7 päeva: 2 päeva Havanas, Havanast võtsime päevatripi Vinalesesse, 1  päev Trinidadis ja 3  päeva Varaderol. Liikusime ka Viazuliga, pikad sõidud, piletid ostsme ette, aga igati okei sòita. Nädalaga jõuab palju näha ja käia küll :)