La Plangne - kas keegi omab kogemust

Kas keegi oskab jagada kogemust - on mõtet kalli raha eest minna La Plange või mitte? Eelkõige mis huvitab - ülerahvastatus mäel, pikad tõstukite järjekorrad, peatuste pidamine mäel, üldine võrdlus teiste suusakohtadega Austrias ja Itaalias. Eriti tore oleks kui saaks võrdluse Saalbachi ja selle kohaga.

Tere,
Olen kirjutanud sellest kuurordis antud postituses.

http://trip.ee/node/29065

Elasime küll ise Les Arcs poolel, kuid suures joones on tegemist ühe piirkonnaga. Kindlasti soovitan hoolega valida kuupäevi, et mitte sattuda kõrghooajale. Muidu on piirkond ülisuur ja enamus majutust ski in/out. Variante kuhu minna suuskadega on lõpmatult. La plange poole peal peaks olema '92a Alberville olümpia bobirada, kus saab ka meelt lahutada.
Isiklikult, kui pole enne käinud prantsusmaa alpides, siis tasuks ikkagi ära käia. Natukene teistsugune see kogu asi seal ning ka mäed on sutsu kõrgemad.

Käisin märtsi lõpus Germaloga. Hotell Vancouver on IMHO selle raha eest päris hea. Pudel veini buffet õhtusöögil ajal alates 20 eurot. After ski puudub (kui ise ei tee), aga läheduses on mõned elava muusikaga baarid.

Isegi sinised rajad olid pigem punase varjundiga, palju pikki laskumisi. Kahjuks olid mõned mustad rajad kogu selle aja jooksul suletud, samuti on need paar tõstukit, mis viivad kõige kõrgemasse punkti, ülerahvastatud. Ühe päeva jooksul jõuab ilusti läbi teha Plagne-Les Arcs-Plagne ringi; Vanoise Expressi peal peaks siis hiljemalt 15:00 olema - Vancouver hotelli pääsemiseks peab peale seda kasutama minimaalselt veel vist 4 tõstukit. Rahvamassid sarnased Ischglile v.a see, et Arcs-Plagnes on nn kodulaskumisi rohkem ja ummikuid eriti ei teki.

Aitäh vastamast Palle ja lauriandres! Mul pakkumises sama hotell ja reisifirma. Lugenud linki - kas alates 19.03 on veel kõrghooeag?
Ise olen käinud prantsusmaal Kolmes orus ja mälestused väga meeldivad. Oli ka vist selline märtsi alguse aeg.
Kas hind koos õhtusöökidega 1099 eur on siis OK? + mäepiletid loomulikult.
Samaks ajaks mul ka teine pakkumine Turja reiside poolt poolt odavamalt Saalbachi. No muigugi bussis loksumine ja ainult 5 suusapäeva on omaette erisus.On kellegil kogemust üldse selle firmaga?
Ischg kogu oma järjekordade ja rajal vaba koha leidmisega jättis suht neg mulje. Saalbach jälle oli minu esimene suusakogemus millest ma suurt midagi peale selle, et esimesel päeval vigastasin jalga ja passisin hotellis. Ja siis järmised päevad nühkisin mingit 2-4 rohe-sinist rada + pikk kuristiku servadel kõõlumine.
Kas need sini-puna rajad on pigem ikka laiad või ka pigem sellised kitsuked hirmurajad. Ma pigem eelistan siis juba laia ja normaalset punast kui sellist võitlust hirmuga.

Vastuste eest ette tänades!

Sinised rajad on enamasti ikka laiad. Märtsi lõpus on õhtuks iga rada muidugi paras pudru. Järjekorrad (max 5 minutit) on ainult mõne üksiku tõstuki juures (need mis on enne viimast laskumist kodukülla) ning nendel kahel-kolmel, mis viivad kõige kõrgematele tippudele (Bellecote ja Aguille Rouge) - seal võis olla ka pool tundi ooteaeg.
1099 on hea hind; õhtusöök oli kõigepealt külm buffet laud mõne üksiku sooja roaga ning supiga ja siis oli veel eraldi pearoog, mis oli kõigil sama (kes tellisid õhtusöögipaketi), iga päev erinev. Mõni päev oli vist kaks või kolm sarnast valikut. Kui on hea seltskond, siis ei ole probleem seal õhtusöögil 2 tundi või rohkem ära kulutada. Kuna ma ise ei olnud vahepeal 5 aastat reisil käinud, siis läksin enamasti pärast seedimisjalutuskäiku magama, et hommikul esimese tõstukiga kohe mäele minna.
Mingi raja pealt on Courcheveli lennujaam ning ka nõlvad näha. Lugesin, et vahepeal oli plaanid nii Arcs, Plagne kui ka kolm orgu ühendada, aga looduskaitsele see ei meeldinud :-).
Ischgli sarnase rahvamassiga ja pudelikaeltega kodulaskumist Plagnes ei ole. Samas, rahvast on ikka palju, aga kokku u. 400 km radu hajutab selle paremini ära.

Tänud info eest! Mäekaarti väga hoolikalt uurides tundus endale kah, et peaks nagu ruumi kuskil ikka jätkuma. Aga peale selleaastast räiget vigastust isegi tühjal ja superlaial itaalia Madonna di Campligiol on radade suhtes jube hellaks teinud. Ja samas nii palju tühje mägesid ja puuduvaid inimesi tõstukite taga oli lihtsalt vaimustav. Seega tean, mis on hea:)
Ja Germaloga jäid ka rahule? Ma viimased aastad Mainoriga suusanud ja väga rahule jäänud siiani. Kahjuks neil märtsi enam midagi minu siianise suusaseltskonna jaoks pakkuda polnud, nüüd siis firmavahetus kah veel.

Kas joogi-toidu hinnad mägedes tõesti nii müstilised? Õlu 7 eur, söök alates 12? On seal Plangis ka mingi pood kust saab midagi mõistlikuma raha eest kasvõi mäkke kaasa osta?

Olid suureks abiks! Kui veel mõtteid, tähelepanekuid, soovitusi - kõik ikka teretulnud.

Paradiski - külastatud 2010 veebruaris (nn suusanäldala kõrghooajal). Märtsi lõpus kindlasti mingit ülerahvastatust ei ole. Kõrgemale "Bellecote" võib olla mingit järjekorda tekkida ehk 10 min Plagne Bellecotes.
Kõigis Plagne külades pood: suurem või väiksem olemas.
Käisime "Sinu Reisikorraldajaga", ööbimine chaletis, hommiku ja õhtusöögiga, päevase näksiga ja piiramatu veiniga. Ühe õhtusöögi pidme vaid ise mujal broneerima kuna chaletipidajatel vaba päev. Hinna ja kvaliteedi suhe oli väga paigas, seetõttu ei mäleta täpsemalt palju kulus. Igatahes radu ja tegevust jätkub igale maitsele.
Isiklikult meeldib see piirkond rohkem kui Portes du Soleil.
Kena suuskamist.

Tänud kõigile!
Nüüd siis ainult positiivseid hinnanguid ja meeldivaid mälestusi kogununa - suuskama!
Nojah, nats tuleb ikka oodata - aga liisk on langenud Paradiski kasuks.
Heia, äkki keegi tahab kaasa lüüa? Vaatasin, kohti peaks veel olema:)

Siinkohal, kui keegi veel oma muljeid/arvamusi postitab - väga tore!
Tagasi tulles annan kindlasti teada kuidas mulle meeldis ja jagan abivajajajatele oma kogemusi-mälestusi.

Olen Germaloga käinud 3x Slovakkias, 4x Austrias, 1x Itaalias, 1x Prantsusmaal. Dominaga 1x Austrias, Alpiexpressiga 1x Austrias.
Germaloga on kõik toiminud; peaasi, et Plagne reisi puhul sisse ei maga - nii kodust startides kui ka vahepeal Frankfurdis olles :-)

Õlu vist oli tõesti 6-7 euro ringis, samas Vancouveri hotelli kõrval on üks pood ja veidi allamäge samuti. Õhtusöögil kohalik 0,75 valge vein oli 20 EUR ja mingi Chablis vist 45 euro kandis. Lõunapausi ajal piisas endale mõnest müslibatoonist ja Isostarist.

Tore ja tänud jätkuva info eest! Ma pole Germaloga kunagi kuskil käinud, aga 73 a tädi, kes tuleb välja kunagi harrastas kõvasti bussireise, ütles kah, et hind küll veidi ehk kallim aga kõik mis lubatud ka alati saadud parimas kvaliteedis.
Mulle piisab täitsa kui saan endale mingi kerge näksi ja võibolla ka mingi joogi nt väikese õlle mäkke kaasa võtta (ja suusatamise vahele ka väikeseid päikesevõtu pause teha)või õhtul peale suuskamist ja enne sööki pisut lihtsalt mõnuleda. Selleks mitte kuskile kaugele poodi reisimata muidugi. Mäletan Slovakkias polnud meie läheduses mitte ainult poode, polnud isegi kohalikku transporti. Ainult hotell ja üks klubi õhtuti. Ishglis jäid ka pood ja kõik muud võlud paari kilomeetri kaugusele mäkke tõusta. No siin vist oli hotellide valik kellegi poolt tehtuna ikka põhisüüdlane.

Val Thoresis olime ka ski in/out appartmendis ja kuidagi ikka saime vajaliku mingist poest kätte ilma suuremate jamadeta. Mulle super meeldisid suusatamisvõimalused ja see majutus oli ka OK.
Hakkan siis järgmine aasta võrdlema kolme orgu Plangiga:)
Ja jagama loodetavasti positiivset infot Germalo kohta. Siiani on suhtlus telefoni teel olnud meeldiv ja informatiivne.