Läti

Tere

Kas kellegil on kokkupuude Lätis shoppamisega. Nimelt on septembris vaja Lätti sõita ja tekkis plaan ka siis shoppama minna, osad foorumid laidavad maha, et hinnad kallid aga osad soovitavad. Valmeras on sellin koht kuhu soovitatakse minna aga ehk on kellegil sellega kokkupuude olemas, et kuhu minna ja kus oleks mõistlikud hinnad.

Riia turult too toidukraami ja piiripealt alkoholi. Aianditest võid istikuid ka tuua. Muude tootegruppide hinnavahe marginaalne.

Olen käinud erinevates suuremates ostukeskustes Riias, valik on vast natuke suurem kui Eestis (Tallinnas näiteks), osad poed sellised, mida Eestis pole. Riga Plaza on päris korralikult suur, saad googeldades ka selle kodulehe kätte vast, siit poolt minna, siis teisel pool jõge, vist keskmise silla juures, kui sealt maha sõita, aga seda saad uurida kodukalt. Loomulikult, mis alati jalgu jääb, on kohe varsti Riia sissesõidul Alfa. Jurmala suunas sõites jääb Spice. On veel Mols ja Domina, aga nendes pole käinud. Riga Plaza ja Spice normaalsed. Olen kuulnud, et inimesed käivad igasugu ehituseks ja majapidamiseks vajalikke asju ostmas Valmieras mingis ostukas, aga nime ei mäleta. Alkoholi ikka Valkast, saab Martini vermuti möödaminnes poole hinnaga ja Corona õlut samuti vähemalt poole odavamalt kui Eestis :)

Riias Dominas käisin kevadel ja seal on päris suur spordiriiete/jalanõude pood, nime hetkel ei mäleta.Sel ajal olid seal päris head allahindlused ja valik on suur.

Valmieras suur ehitus- ja kodukaupade pood Depo http://depo.lv/, analoog meie Bauhofile, kuid rõhk rohkem sisustusele. Kodumasinad, kodukeemia,ehitusmaterjalid, matkatarbed, lauanõud, lilletaimed...... Pood on SUUR. Klienditeenindusest saab tasuta kliendikaardi, mingit avaldust täitma ei pea. Laupäeviti poes 30% eestlasi . Jaehinnad võrreldavad meie soodushindadega, kaubavalik meie poodidest erinev, hinnad üldjuhul palju mõistlikumad.