Läti - Leedu autoreis 1 aastase lapsega

Alustame reisi 18 juuni Daugavpilsist, seejärel suundume Kaunasesse, sealt plaan minna Vilniusest ja Trakaist läbi, siis Palangasse, Ventspilsi, Riga ja Eestisse tagasi 22 juuni. Oskab keegi rääkida söögikohtadest, kus saaks ka aastane laps süüa ning oleksid hinnad mõistlikud, ei räägi hetkel restoranidest, nt pubid või muud söögikohad? On seal poodidest peale Maxima ja Rimi ka midagi muud, näiteks Lidl või Prisma ning kui jah, siis, kus täpsemalt? Millised oleksid need kohad, arvestades neid linnu, mida kindlasti võiks külastada. Ööbimiskohad on hostelites Daugas, Kaunases, Palangas ja Rigas. Saab seal igalpool kaardiga maksta või oleks hea ka sula kaasa võtta?

Reisimine Lätis ja Leedus on nagu Eestis. Toidukohtade soovitusi leiab tripadvisor.comi abil. Aastaseid lapsi kusagil minema ei aeta, kui küsida, pakutakse kas väiksemat portsu või tehakse enda kaasavõetud lapsetoit soojaks. Prisma lõpetas Lätis-Leedus tegevuse, aga Rimisid ja Supernettosid on neil igal pool, pluss nt Lätis Eesti ETK poodidele vastavad Aibe maapoed: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_supermarket_chains_in_Latvia. Sisuliselt siiski suurt vahet ei ole mis silt poe peal, toidud ja hinnad enamvähem samad. Poode saab otsida Google Mapsis või Waze abil, aga sarnaselt Eestile on raske mõnd linna läbida ilma suuremale kaubakeskusele sattumata. Kaardiga saab igal pool maksta, v.a. ehk vaid väiksemad maaturismi asutused.

0
0

Daugavpilsist oleks loogiline esmalt Vilniusse sõita ja seejärel Kaunasesse jätkata. Tee peal ka vana Ignalina tuumajaam ehk. Daugava-Kaunas-Vilnius-Kaunas tundub kuidagi mõttetu tiirutamine. Olen ise läbi Ignalina sõitnud ja täitsa talutav tee oli. Kahe lapse isana ei tea ma isegi oma lähiümbruses, kus aastane laps süüa saab. Sobiva koha leiad vast ikka kohapeal peatudes ja küsides. Ida pool on vene keel rohkem hinnas, peale Vilniust on see lääne poole suundudes mõistlik inglise keele vastu vahetada. Edu!

0
0

Kohe Daugavpilsist Leedu suunas on suur teeremont, palju seismist ja kõvasti tolmu. Mina soovitaks minna üle Jekabpilsi Leetu.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased