Laevaga Itaaliast Horvaatiasse

Kas kellelgi on informatsiooni kuidas autoga Itaaliast laevapeale ja Horvaatiasse. Ja kui palbu maksab. 

Ise ei ole käinud, aga tundub, et siit saab infot:


https://www.croatiaferries.com/italy-ferries.htm

Üldiselt ei soovita! Olen seda varianti samuti kunagi kaalunud, aga varem seal laevaga sõitnud on maha laitnud. Reisitingimused ja olud pidid olema väga viletsad. Kuid maad mööda on samuti probleeme! Vähem kui kuu tagasi sõitsin Triestest Veneetsia suunas, pidev teeremont.

Olen mõned aastad tagasi sõitnud augustis vastupidiselt Horvaatiast Splitist Anconasse Itaalias. Tegemist oli Jardolinija laeva Marco Pologa. Sõiduauto, kaks last (8 ja 10a) ning kaks täiskasvanut läksid kokku maksma ca 470€. Laev oli meie Tallinki laevadega võrreldes vanem ja veidi väsinud, seal ei olnud meelelahutusprogramme ja kaardimakseid ei aktsepteeritud. Juurde ostetud hommikusöögi buffee valik koosnes suures osas vaid saiast, marmelaadist ja munast. Laevas olid sularaha väljavõtmiseks aparaadid, kus teenustasu loomulikult suurem kui mandril.  Meie neljane kajut oli väga kitsas. Meie jaoks oli harjumatu, et kui ostad laevale, mis sõidab öö läbi, pileti, siis tegelikult selle hinna sees kajutit pole ja sul ei ole kohustust seda ka osta. Ja väga väga paljud magasidki oma madratsite, magamiskottidega põrandatel, diivanitel, toolidel. Sadamas öeldi, et kui kohe ei taha kajutit osta, siis laevas saab seda samuti teha. Otsustasimegi, et läheme laeva ja vaatame kajutid üle ja siis otsustame, millise hinnaklassi oma võtame. See oli muidugi viga, sest laevast ostes olid kajutid ca 30 € kallimad. 

Samas soovitan väga! Meie jaoks oli see suur ajavõit ja võimaldas teha soovitud autoreisi algusega Eestist läbi Horvaatia ranniku, läbi Itaalia Toskaana piirkonna ja tulla läbi Pisa, Verona jne. tagasi koju. 

Nõustun eelmise jutuga .olen sõitnud korduvalt üle mere sealkandis .

Mustlased kajutit ei osta ja magavad laeva koridorides kogu perega .
Söögikohas olid kahvlid halvasti pestud ja makaronid harude vahel .Räige.
Kõik käib sularahas ja ükskord taheti kajutist välja lausa visata ,kuna nendearvates oli mingi segadus rahvaarvuga laevas.
Ei soovita üldiselt.