Lapimaa märtsis

Kuidas on ilmad Lapimaal märtsis? On siis ka seal midagi põnevat teha? Tahaks minna märsti lõpus.

Lapimaa on suur, Koola poolsaarest Norra mereni, ilmgi on eri kohtades väga erinev. Märtsi lõpus on lauskmaal vesine kevad, mägedes aga mõnus suusailm.

Ise olen 2 talve Lapis olnud(2006,2007), siis oli küll märtsis täitsa talv. Aprilli lõpus isegi kannatas suusatada. Aga kõik oleneb muidugi kus kandis oled. Soovitaksin minna kelgu-koertega sõitma või mootorkelkudega.

Olen käinud märtsis-aprillis. Ongi just kõige mõnusam, päike käib kõrgemalt ja päevad on pikemad ja ka soojemad. Samas suusatada saab ka täiega.

Ylläsel eelmisel aastal märtsis koolivaheajal oli lund veel meetrijagu. Hanged olid majadel räästani. Temperatuur oli 0 ringis, kuid ei olnud vesine. Kui päike paistis oli eriti mõnus. Lume piir oli Kemi juures, sellest Helsinki poole oli juba peaaegu lumeta. Kemi jääloss sulas hoogsalt.

Rovaniemit ei peete küll päris lapimaaks.Kuigi teda vahel ka lapi pealinnaks kutsutakse. Aga ilma kohta võin öelda, et suusatada saan aprillikuu keskpaigani. Nii mägedel kui murdmaad. Valge aeg on mõnusalt pikk ja pakast ka ei ole. (sel aastal pole olnudki). Olen elanud siin 5 aastat ja nii vsooja talve ei ole olnud.Märts on parim suusa kuu. Veebruar võib olla veel külm Näiteks 2003 aasta veebruaris oli kaks nädalat üle 40 kraadi külma. Mida soovitada? seda , et kui just suusa fanaatik ei ole siis tasub siia sõita suvel. Päike 24h ja loodus fantastiline. Eriti huvitav on olla kuskil tunduril öösel. teha tuld ja kaifida öist päikest.Aga kui märtsis siis polegi suurt muud teha kui suusatada. Jõulumaa on ka seda tasub vaadata ja jõuluvana. Santapark on kahtlane asi 20 euri pilet ja paljud pettuvad. Maitse asi. Lastele ehk huvitav. Kohalikud ei soovita käia seal.Edaspidi püüan anda mõningaid soovitusi mida linnas vaadata ja linna ümber. Ja kuidas raha säästa. see ju ikkagi turistide linn.

Soomlased ise teevad suusamatku oma suusakummikutes mai kekpaigani.Ise olen jüripäeval Käsivarrel suusamatkal Halti otsa läinud. Oli ilus suusailm, hommikuti 5-10 kraadi külma, lund lagedal oma 75cm.Suvisest rattamatkast on meeles Tankavaara kullakaevandus, Inari järv, väga suur ja uhke Arktika muuseum , metsatöö muuseum ning Jõuluvana elukoht Rovaniemis.Ning kel huvi, võib põhja kuni Nordkapini välja minna.