Las Vegas (30.01-14.02 ) ilm, vaatamisväärsused, autorent,ööbimine

Tere, oleme minemas Las Vegasesse jaanuari lõpus. Google annab erinevat infot ilma osas. Kohati nagu näitab et ilm +6 keskmine, samas tuleb infot et +26 MIS ILM ON LAs Vegases jaanuari lõpus? Kas kaasa võtta pigem ise palju riideid, või tühjad kohvrid, kuna shopata on odav? Kas autorent on lihtne, nagu igalpool. Lähed kohale, täidad paberid ära ja letsgo? VÕi peab arvestama millegiga? Krediitkaart kaasa? Canionis ära käia, San Fransicos, kus veel? Üle 1000 kildi vist ei taha sõita... mida teha 2 nädalat seal kandis? Mis hinnatase väljas söömisel, joomisel? Kas pigem võtta hotell, koos köögiga? või pigem mitte?

Pikalt ei viitsi jahvatada, aga ilmast...ise 6 aastat järjest käinud LV perioodil oktoobrist novembrini, korra ka märtsis. Ilm on väga muutuv, kui ei ole tuult ja päike paistab siis on mõnus, nii kui päike loojub läheb jahedaks, õhtul on tuuline. 2 nädalat tagasi oli päeval selline +23-24 kraadi, õhtul langes +18 peale. Jaanuari lõpus on selline meie aprilli ilm, mitte rohkemat. Auto võiks ikka ette bookida ja krediitkaart loomulikult kaasa, kuidas muidu autot rentida. 1000 km kokku jääb väheks Canyoni ja San Francisco peale.

0
0

ma mõtlesin et korraga tahaks 1 päeval sõita max 1000 klilti, kokku võib tulla kilomeetreid reisi peale ka 10 000, why not. Nagu eestimaa aprill, ikkagi sisi pigem +10?

0
0

Premium Outlets oli see, kus meie shoppamas käisime. Valik oli seal küll hea (hästi palju poode), kuid hinnad ei olnud nii soodsad kui arvasime. Seega oli hea, et ise päris tühjade kohvritega ei läinud (kuigi kaalusime ka seda). Autorendi koha pealt võiksid mingi kodutöö enne ära teha. Tean, et lennujaamast võttes on kallim, kui kohapeale minna. Las Vegas - on teil hotell olemas? Mina soovitan hinna ja asukoha suhtes Flamingot, rohkem keskel ja actioni sees olla ei saakski. Flamingol on ka parkimismaja hotelli taga. Soovitan ka hommikusöök hotellist võtta. Meie arvasime, et iga nurga peal on Dinerid, kus muna ja peekonit saab aga tegelikult ei olnud see sugugi nii. Söömine on normaalse hinnaga, kui just kallis restoranis ei ole. Ööklubi, kontserdid - tasub end listi panna, neid promootoreid on iga nurga peal. Rumalus on sissepääsu eest maksta. ID kaart kindlasti kaasa! Arvestama peab vähemalt 35 dollarilise kokteili hinnaga, samas saab tasuta näha maailmatasemel DJ'sid. Minule Las Vegase kitch ja melu meeldisid. Tõesti, vaadata on palju. Kui veel mõne maailmanimega staari kontserdil saate käia, on veel parem elamus. Maikuus olid seal Britney Spears ja Jennyfer Lopez, hind on loomulikult krõbe.

Grand Canyon on tasuline, 95 dollarit nägu, kui ma ei eksi. Sellist asja, et sõidad niisama ääre peale kaema, pole. See oli samas raha väärt, väga võimas elamus.

Kui on raha palju, siis tasuks kopteriga Canyonisse sõita. See oli umbes 400 vms, aga saab kiiresti kohale (autoga 4 tundi umbes). Teisalt jällegi, kui autoga minna, saate ka Hoover Dami ära näha.

Kaua te USA's olete? Meile näiteks SF üldse ei meeldinud, maikuus oli seal 11 kraadi ja ma ei kujuta ette, mis jaanuari lõpus veel on. Aga see on maitse asi, sest paljud ainult SF'i kiidavadki.

Sumaorg - kui juba roadtrippi teete, siis see on ilus koht. Hästi palju erinevadi maastikke. Samas kui SF poole sõidate siis talvel igalt poolt Yosemity rahvuspargist läbi ei saa.

ILM - http://www.accuweather.com/en/us/las-vegas-nv/89101/january-weather/329506 umbes 15 kraadi vast.

0
0

Olen LV-s käinud päris mitu korda ja omal käel ümbruskonnas ringi vaadanud.

Flamingo on tõesti hea valik. Asukoht on tal parim võimalik. Kui raha vähe, saab mujal (off-strip) ööbida mugavamalt.

Hommikusöök Flamingost... ee ei. Ma viimane kord seal ööbides ei tarbind hotelli ettemakstud hommikusööki MITTE KORDAGI. Seal oli räme saba ja valik täiesti mõttetu. Samas hotellis oli kohvik, kus sa täiesti norm salateid. Ja dinereid ON iga nurga peal.

Kopteriga Grand Canyonis - olen käinud. Maandusime ja puha. See on kõige mõttetum üritus üldse. Sama hästi võite youtubest videot vaadata. Mingit tunnet ega emotsiooni ei tekkinud.

GC on talvel üldiselt lumes, kas sinna üldse saab? Yosemite kohta ütles CityLove sama.

LV juures on suusakuurort (Lee / Kyle Canyon, http://www.leecanyonlv.com/). Käige seal, pärast on hea eputada :) Ma suvel soovitaks sealseid mägesid (Spring Mountains) matkamiseks, minu arust on ägedam kui GC.

Teha on sealkandis lõputult. Showd (Cirque de Soleil), kontserdid, mis kõik veel. Ühe päeva võib linnas ringi käia ja lihtsalt kitši imetleda. Kes suvel sinna satub - soovitan Colorado jõele süstaga sõitma minna, vt www.kayaklasvegas.com/ . Mägesid ja rahvusparke on murdu, võib käia Red Rock Canyonis (Stripilt 45 min autoga), Death Valleys, üks kenam kui teine. Aga nende talvist olukorda ma ei tea.

Normaalseks ostlemiseks on Fashion Show https://www.thefashionshow.com/en.html, Flamingost jala paras minna. Ross "dress for less" ja muud odavpoed ja outletid jne on ka olemas, aga riidekraam on seal nii ja naa. Vaadata muidugi võib.

Mulle meeldib San Francisco samuti väga. Aga SF on Las Vegasest päris kaugel. Ise autoga sõita - eriti edasi-tagasi - ma ei viitsiks.

Head reisi :)

0
0

Kui päevas 1000 km sõita siis sisuliselt on see päev autos veedetud. Tulin just sealtkandist ja ühel päeval sai sõidetud 1200 km, koos tankimiste ja kiirsöögiga kulus aega 11 tundi. Fashion Show on norm keskus, Macys asub ka samas, siiski soovitaks eelpool nimetatud Premium Outlet shopinguks. Aasta aastalt on hinnad läinud ülespoole aga siiski maksavad asjad seal erinevalt meie kaubandusest oma reaalset hinda. Grand Canyon on rahvuspark nagu iga teine ja sissepääs kui autoga minna oli vist 20USD auto peale, saab küll vaadata ja kõndida äärepeal, olenevalt millisele "rim" le minna. Helikopteriga olen ka käinud, nägu ca 400USD, mulle meeldis, maandusime kanjoni põhjas kus oli väike piknik korraldatud. Showle tasub pileteid vaadata tänavalt, spets kioskist kus on samaks päevaks alla poole hinnaga piletid. Yosemite on sel ajal suure tõenäosusega suletud lume tõttu. Oktoobri lõpus oli 50/50 võimalus et kas on avatud või suletud, meil õnnestus ära käia kuna lund oli vähe.

2
0

Oii, Te olete nii armsad, et nii põhjalikult vastate! Eks nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi! Säästureisi ei tule, tahaks nautida ja võtta sealsest kandist maksimumi.

Hotell-ise oleme vaadanud ca 100€/öö aga tsekime kindlasti Flamingo ära! Vaatasin et seal päris head hinnad, võrreldes sellega mis me vaadanud oleme.

Paljud on meile soovitanud purskaevushowd? Kujutan ette see on midagi taolist nagu Dubais? Muusika+purskaevud-elamus täitsa nitsevo!

Autoga me kindlasti igapäev 1000 km ei sõida, aga pigem see reis tundub tulevat trippide rohke, kui meie teised reisid ( käime aastas ca 5x reisimas) sõidame autoga ja ei peesita randades ja bassu ääres :)

Canion võibolla lume all ja kinni? See on küll paha uudis.

nüüd on päris pikk nimekiri mida teha ja kuu minna! Aitäh Teile olete fantastilised!!! :)

0
0

Purskkaevud: Suuremad on Bellagio ja Wynni ees. Bellagio oma on vana ja mingis mõttes Stripi-äärse (samuti "uue") Las Vegase sümbol. Wynni oma uuem. Mõlemat võite ka Youtubest vaadata.

LV-s käige ära Downtownis ja võtke hetk ajaloo üle mõelda.

Red Rock Canyon Scenic Drive on mägede ja kõrbe nägemiseks kõige lihtsam ja samas väga ilus variant. Ma viimati käisin seal jalgrattaga (võtsin LV-st rendiratta ning sõitsin sinna ja tagasi). Aga autoga on muidugi veel lihtsam. Sõidad W Charlestoni pidi linnast välja mägede vahele ja "Red Rock Canyon Scenic Drive" sildi juures keerad paremale üles. Soovitan kõigile.

Flamingo on vana. Ta on ilmselt kõige teravama ajalooga LV hotell üldse. Esimene suur ja uhke kasiino-hotell, mis ehitati Stripile, st Downtownist (ja formaalselt Las Vegase linnast) välja. Wikipedia annab ajaloolise tausta kenasti kätte: https://en.wikipedia.org/wiki/Flamingo_Las_Vegas#Land_background_and_hotel_design_.281945.29

Mõelge siis seal ööbides, et selle kasiino rajas maffia, maffia rahadega, teiste omasuguste jaoks. Ja et Bugsy lasti selle jama pärast varsti maha.

Ja kunagi sai Flamingo ülemistest tubadest vaadata Nevada tuumakatsetusi.

"Atomic Tourism The Las Vegas Chamber of Commerce issued a calendar for tourists, listing the scheduled times of the bomb detonations and the best places to view them. The Sky Room at the Desert Inn, offering a panoramic view of the Nevada horizon, was a favorite watch spot of tourists, as was nearby Mount Charleston. Many tourists packed "atomic box lunches" and had picnics as close to ground zero as the government restrictions would allow. On the eve of detonations, many Las Vegas businesses held "Dawn Bomb Parties." Beginning at midnight, guests would drink and sing until the flash of the bomb lit up the night sky."

0
0

Flamingo ei ole tõesti kõige uuem hotell. Kui eelarve lubab, siis võib ka üle tee Caecar Palacis ööbida. Lihtsalt asukoha mõttes on Flamingo ikka kõige-kõige keskel. Ma enne minekut ka vaatasin Bookingust seda kaarti nii ja naapidi ja ei osanud arvata, mis parim valik oleks. Sestap ka see soovitus:)

0
0

Flamingos oli 2-3 aastat tagasi osa hotelli poolel remont, samas ka enne remonti ei olnud kunagisest hotellist nagu ta alguses loodi, midagi alles. Kui on eesmärk elada nö keset melu, ehk Stripil, siis võiks veel vaadata The Linq hotelli, pmst Flamingo kõrval, avati uuesti 2 aastat tagasi, hinnad olenevalt perioodist täiesti ok. Üle tee on The Mirage ja Treasure Island, samuti ok hindadega. Tasub silmas pidada et lisaks hotelli hinnale lisandub veel "resort fee". Kui jalutada 1-2 plokki Strpilt välja siis seal on hoopis teisest hinnaklassist Inn nimelisi hotelle. Hind sõltub muidugi perioodist.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased