Viimased kommentaarid

PriitP - meil oli Oasis of the Seas. Need peaks vist Allurega sama klassi laevad olema. Kui sa varem käinud ei ole, siis ikka ELAMUS. Me siin ootamegi, et 2021 saaks bookida aga hinnad on megalaes praegu. Kui sul on küsimusi siis küsi privas julgesti.

Priit P, meil oli ka kruiis:) Millele lähete?

Ma ka ootaks. Mina ostsin läbi vahendaja LOT piletid ning tegelikult võttis LOT minuga ise ühendust, kui lend cansel oli ja pakkus full refund. Aga see oli enne seda, kui päris jamaks läks, veebruari keskpaigas.

Nüüd kui on reisil ära käidud, siis panen ka oma kogemuse pikemalt kirja. Ei tea, kas nüüdses olukorras üldse sest kasu on aga ikkagi. Tellisin mytrip'st piletid Tallinn-Miami-Tallinn neljale inimesele. Tellisin, sest oli ikka kõvasti odavam ning oli ainult ühe ümberistumisega, samuti klappis ajaliselt täpselt minu soovidega. 

Tellisin ja maksin ära. Lennufirma oli siis LOT. Mingi aeg hiljem sain Mytripist kirja, et mingi lennu aega nihutati pool tundi, see sobis, kõik korras. Siis nädal enne lendu sain LOT'st kirja, et meie tagasilend on tühistatud. Et saavad teha kohe full refund. Mulle see ei sobinud, sest mul oli kohapeal juba kõik makstud ja reis väga oodatud. Peale pikka telefonikõnet LOT'ga, sain tagasireisu pileti ümber vahetada 3 päeva hilisemaks. Sama raha eest! Sain kinnituse meilile.
Nüüd paanikasse läksin siis kui mõned päevad hiljem saatis mulle mytrip kirja ja sms, et teie tagasilend (see esialgne) on tühistatud ning no worries, me kanname kohe raha tagasi. Mytripis olin pikalt ooteliinil, vist ligi pool tundi, keegi vastu ei võtnud. Vahepeal suhtlesin otse LOT'ga, nemad ütlesid, et kuna bronn oli läbi mytripi, siis võib juhtuda nii, et kui Mytrip tyhistab, siis ongi kõik tyhistatud. Uus kõne mytrippi ja sain lõpuks kätte inimese, kellele seletasin, et kõik on korras ja pole vaja tühistada. 

Nüüd on reisil käidud, LOT on täielik peldik aga see selleks. Väga hea hinnaga sai ning kindlustus korvas ka ekstra majutuse kohapeal.

Vahe ei olnud 20 eurot aga edaspidi tean tõesti.

Häire lõpp! Lõpuks sain nad UK numbrilt kätte ja kõik korras.

No kuidas öelda, edasitagasi lend on ja esimene jupp on 7 päeva pärast, tagasilend lükati edasi. Lubati ka kompenseerida. Mind huvitabki, et kas on mingi standard, mis nad hüvitavad? Et kas kellelgi on kogemusi?

Ma lugesin sama artiklit ja mõtlesin, kas tõepolest on need kõik otsas?

Kahjuks mul see ei toiminud. Sain kirja vastu: 

Dear Traveler,
Oops! Our system was unable to read your trip details and import them into your account.

Arvata on, paljudel sama mure. Kas reis on juba varsti?

Kas seal keegi ei vasta? https://ee.mytrip.com/kontakt

Seespool Estonia    8000 100814 (toll free)

Est.T endal reis veel ees aga tean, et Hiinast (täpsemalt Shangaist) tuli grupp eestlasti tagasi paari päeva eest, Helsinkis ei pööratud neile mingit tähelepanu ning Eestis ammugi mitte.

Tänan kõiki, kes kaasa elasid! Kuna nii viimasel hetkel minek, siis ikkagi sai valitud pakett läbi Estraveli. Järgmine kord olen targem ning mõtleme pikemalt ette - tänan nõuannete eest:) Siiski sain Estraveliga ning ise kombineerides väga soodsalt joogipaketid, seega sellega oli võit. Laev on Oasis of the Seas ning kui youtubest videosid vaadata, siis on tunne, et hea kui maale jõuame, sest laev on megasuur ning tegevusi palju. Maale muigi lähme - Haiti, Puerto Rico ja St. Maarten, loodan, arvan, et saab seal ka kenasti aega veeta.

Kui tagasi, siis panen pikemalt kirja ka kogemused, ehk on abiks teistele kruiisihuvilistele.

Aitäh! Anna - see firma huvitab, kuid sooduspakkumisi ma omal käel leidnud ei ole.

Meil oli San Franciscos nii, et jõudsime bookitud hotelli ning esiteks selgus, et see piirkond oli täielik getto ning hotelli vastuvõtt oli juba suitsuhaisune ning räpane. Tahtsin kohapeal tühistada ning soovitati helistada bookingusse. Helistasin, rääkisin ära oma mured. Booking helistas ise hotelli managerile, kes ütles fine ning saimegi ilma tasuta tulema.

Sõitsime mõned aastad tagasi Norweiganiga Oslost LA'sse. Meil oli ostetud söögid, mis olid täiesti "ei midagi erilist" kategoorias. Oleks võinud teha nii nagu ülejäänud lennuk, et Oslo lennujaamas pizzat ja muud kraami kaasa ostnud. Krediitkaardiga sai ka süüa-juua tellida.


100% ei saa kinnitada aga olen siit Trip.ee'st lugenud, et osad teevad ikka viisa, mis tagasi lükatakse, sest viisat tegema ei pea ning siis järgmine murekoht on, et ESTAT ei saa teha, sest viisa on tagasi lükatud. Seega esimene samm ikka ESTA.

Nagu juba eelnevalt mainitud, siis Kreekas oktoober suht hooaja lõpp, oleneb, millal minna tahate aga oktoobri lõpuga pakivad kuurortid oma kodinad kokku ning tuleb kollektiivpuhkus (või oliivikorjamine) kuni kevadeni. 

Nii pisikestega mina Taisse ei läheks just pika lennureisi pärast. Soovitaksin Tenerifet. Käisime suure pundiga, mh ka palju lapsi ning kõigile väga meeldis. Eks lapsevanemad saavad puhata, kui lastel on lõbus ning turvaline. Itaalia - Türgi, pole käinud aga kindlasti plaanis tulevikus.

Oh, mulle nii Manhattan meeldib. Käisin seal küll ammu-ammu aega tagasi aga siiamaani meenutan, et väga lahe reis oli. Käisin läbi kõik kohustuslikud turistikad aga vist rohkem nautisin lihtsalt linna. Võtad tänavalt hotdogi, jalutad Central Parkis, istud välikohvikus... Muusika, melu, inimesed. See on äge.

Aga turistikohad, kus käisin olid Empire State building, Statue of Liberty (seal all oli toona ka muuseum immigrantide kohta, väga huvitavad faktid, kuidas nad kohale jõudsid ja mida nendega tehti enne kui maale said), Wall Streetil börsi avamist vaadata oli ka lahe. Muuseumis käisin ka. Paadireis ümber Manhattani oli pisut igav. Kindlasti sõida Brooklyn Heightsi, seal kena vaade Manhattanile.

Meie käisime perega Analipsises, Kreetal. Ma ostsin otselennud Novatoursilt ning vaatasin Bookingust välja sobiva korterhotelli. NB! Kirjutasin hotelli ise ja küsisin samadeks kuupäevadeks soodsamat hinda ning sain hommikusöögid tasuta juurde.
Taksosõit lennujaamast umbes 40 eurot.
Meie kriteeriumid olid: kuurort, kõik käe-jala ulatuses, et ei peaks pisikestega pikka maad kõndima. Terve rannaäär oli poode ja restorane täis, igal õhtul sai kuskil erinevad kohas einestatud.
Korterhotell - 2 tuba (üks lastele, teine meile), rõdu (seal saime peale laste magamaminekut aega veeta) ning kööginurk (tegelikult seda ei kasutanudki eriti, külmikus hoidsime jooke). Konditsioneer hinna sees.
15 min bussisõidu kaugusel suurem keskus.
Majutuskohas bassein. Käisime juulis ja siis oli nii suur tuul, et merre ei saanudki.
1-7.juuli oli keskmine temperatuur 33 kraadi.
Ööbisime Venus Mares.

Kui endal pisinüanssidele silma pole või ei oskakski otsida, siis soovitan kasutada kindlustusmaakleri teenust. Mina saadan oma maaklerile kirja pm enne piletite ostu, seal toon välja kõi k"aga mis siis kui..." variandid ning tema teeb selle suure töö otsimise näol ära.
Aga tõesti, piletite ja kindlustuse vahele ei tohiks eriti suurt vahet jätta.

Kuidas teemaalgatusest suudeti välja lugeda seda, et ta reisikaaslasi otsib??
Selgelt küsitakse ju soovitusi.

Kindlasti pane reisimuljed kirja:)