Lastega Malaisias

Tere,Sooviks infot, kas keegi on teinud läbi marsruudi Kuala Lumpur- Penang- Langkawi- Koh Lipe- Koh Lanta? Esialgne plaan oli lihtsalt sõita lennukiga KL- Langkawile- KL- Koh Lanta, kuid ahvatlev tundub ka natuke rohkem seigelda. Vaatasin, et KL- Penang saab rongiga- on keegi seda varianti kasutanud? On keegi Koh Lipelt - Koh Lantale (võib ka vahepeatused olla) sõitnud? Kas peab arvestama ka viisadega midagi?Reisime pere ja lastega, ajalisi piiranguid väga ei ole, võiks nt 1kuu sisse ära mahtuda selline teekond.. Mis oleksid Malaysias veel "must see" kohad.. just lastele mõeldes? Kui pikalt soovitaks kuskil peatuda? Kas autorent oleks hullumeene mõte? :)Minek on jaanuaris ja eesmärk lihtsalt ringi vaadata- seigelda, kuid mitte tormata.. kaasas lapsed 8, 10 ja alla aastane!Tänud, :)

Malaisias peetakse rongi kalliks ja kehvaks. Pigem kas  buss või lennuk. Liiklus on vasakpoolne, aga üsna rahulik. Julgeks sõita ka ise kuigi oli juhiga väikebuss tellitud.Taman Negara rahvuspargis olid ägedad paadisõidud. Cameron Highlands oli javedam koht vahepeal. Ilusad aiad, aga suurt midagi teha polnud peale teeistanduste vaatamise. Raamatusoovitus oleks "Õhtuste udude aed". Penangis ehk Georgetownis jälle huvitavad ja head toidud. Kolm ööd jäi väga napiks seal. Langkawi oli üsna kommertslik ja imelik koht. Leidsime väiksel kõrvalsaarel Taj keti hotelli. Lennujaama transfer oli hinnas ja saarele veeti tasuta kiirpaadiga turiste edasi-tagasi. Trikk oli selles, et pimedas paat ei käinud ja saare hotelli resto oli päris kallis kohalikus mõistes ehk ca eesti hinnad. Seal oli 5 ööd päris paras.

0
0

KL kesklinnas on lastepark basseiniga, loomaaed (küll mitte nii huvitav kui Singapuris, aga ikkagi eksootiline), kaksiktornide all on akvaarium. Lastele meeldib kindlasti ka linnupark, maailma suurim nagu kohalikud väidavad, võrguga kaetud suur ala. Igasugused eksootilised linnud jalutavad inimestega koos jalgradadel. Ringi võiks teha nii, et lennukiga Krabisse, sealt Lantale, Lantalt kas laeva või bussi ja laevaga Lipele, sealt laevaga Langkawile jne.

0
0

Kl park basseiniga park meeldis minu lastele ka  vàga, ringi liigeldes kasutasime meie Air Asiat ( appiga mugavalt bronnid lennukid ja maksavad tòesti vàhe), vàiksemad tripd tegime Grab taksodega ( aasia uber).KL on peale pargi lastega palju teha/nàha, nàiteks canopy walk, kus kònnid rippsildade peal dzunglis, keset linna.. see on ka tasuta. Veel kàisime me elevante vaatamas, òppimas Kuala Gandah aias, bird parkis linde vaatamas ning Batu caves meeldis meile ja lastele ka..Meie reisiblogi on kùll itaalaia keeles aga kui tahad siis nàed piltide pealt ilusasti kogu meie reisi. http://www.tripfamily.it/2019/09/29/kuala-lumpur/Meie lendasime pàrast Perhentian saartele... 

0
0

Tänud kõigile kaasamõtlejatele, saime nii mõnegi mõtte.. reisiblogi ka väga põnev lugeda! 

0
0

Soovitaks ka Malacca’t,bussigaKL alla kahe tunni,aga tõeline Malaisya peitub just seal.

1
0

Ma ei kujuta ette, kuidas alla aastase lapsega ilma rendiautota saaks. Olen sõitnud lastega ja rendiautoga Malaisias. Liiklus on rahulik ja mitte nii kaootiline kui Vietnamis või Tais. Malaisia on kõige rohkem "lääne moodi" Kagu-Aasia riikidest minu meelest. Vasakpoolse liiklusega harjud päevaga ära. 

Me ei käinud saartel, seetõttu ei oska kommenteerida seda, kui auto on võetud Kuala Lumpurist ja jäetud kuskile sadamasse. Võimalik, et see on (priske) lisatasu eest tehtav.

Malaka (Melaka, Malacca) on jah linn, kuhu soovitaks minna.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased