Lemmiklooma ostmine välismaalt

Ma saan aru, et kummaline teemapüstitus, aga tihkan siiski küsida-kas kellelgi on kogemust piiritagant lemmiklooma ostmisega? Eelkõige pean siis silmas EL riike? Kas nende üle piiri toomisega on suur jama? Mõtlen siiski ametlikult loomakauplusest ostetud looma-mille kohta on võimalik esitada ostutšekk, vajadusel mingid sertifikaadid (et tegemist ei ole loodusest püütud loomaga vms). Samuti võiks siia panna kogemusi kaa olete kuskil loomapoode külastanud ja kuidas sealne valik meiega võrreldes tundub. (Ise huvitun eelkõige lindudest).
Rgds,
tissidegauss

Nö tavalise lemmiklooma EU-st toomisega pole vist erilisi jamasid. Peaasi, et on pestud-kustud-kammitud (kiip, vaktsiinid, paberid). Lindude kohta tasub infot kysida Veterinaar- ja Toiduametist.
http://www.emta.ee/?id=755

saada mulle meil, olen neid toonud ja viinud (endale), võin aidata

küsiks myre sult mõndagi aga palun jäta ka oma mailiaadress:-)

Tenerife ülikoolilinna La Laguna loomapoekeses oli veider näha kutsikaid klaasvitriinis klähvimas. Pole varem väljamaal väga loomapoodidesse sattunud, ei tea, kas kutsud klaasvitriinis ka mujal esinevad...aga see tundus natuke nukker. Peale putka sulgemist ehk ikka viivad kutsud loodusesse mürama, enne kui järgmisel hommikul taas vitriini pannakse.

Linde oli seal poes üsna väike valik, kujutan ette, et näiteks Hong-Kongis on valik lindude osas üüratu? Muidugi, mida Eesti loomapoes ei kohta vist, olid La Lagunas müügil olevad maod.

minu meil: haremulmaf@hot.ee