Lennuk või praam - Bali-Java

Plaanis minna ca 3 päevaks Balilt Javale külastamaks Borobudor templit ja Mount Bromot. Kas oleks mõttekas minna Balilt sinna lennukiga või auto ja seega praamiga ? Ajamõttes esialgu kaalusin lennukit kuid Javal samuti peab vahemaid läbima seega tundub, et autoga minna oleks isegi mõttekam. Nagunii plaanis Balile ring peale teha ning mõistsin et Gimimanuk (läänet Bali) lähebki praam iga poole tunni tagant Ketapang ida Javale. Seega kas keegi on sama vahemaad läbinud autoga ning kas praamile saamine ei ole problemaatiline (lugesin kuskilt, et võib esineda kuni päevaseid ummikuid/järjekordi) ?
Bali - Flores plaanin juba kindlasti lennukiga minna.

Hei,

Mine lennukiga, siis ehk saad 3 päevaga hakkama. Yogyakartas on kuhjaga travel service putkasid, mis pakauvad mõistliku hinnaga 1-3 päevaseid pakette ümbruskonna templite ja muu vaatamisväärse avastamiseks. Olin Yogyas paar kuud tagasi 3 päeva. Seal ümbruses on tõesti palju vaatamisväärset. Kui kolme päeva sisse peab mahtuma autoga edasi-tagasi sõit, siis sul kohapeal olemiseks ei jää kuigi palju aega.

Indoneesias plaani kõike ajavaruga - lennud jäävad tihti hiljaks või tühistatakse. Autosõit ei ole ka meelakkumine - teed on kitsad ja mägisel maastikul võib sõidule kuluda tohutult aega, pimedaks läheb väga vara ja siis on täielik piin sõita sadade rollerite vahel, milledest paljudel tuled ei põle. Täpsuse ja kindlad kellaajad võid küll Indoneesias unustada.

Vot nüüd ikkagi ei tea emma-kummaga minna. Kui nüüd praamisõit läheks libedalt, siis kalduksin otsustama ikkagi autosõidu kasuks kuna lennukiga (võimalikud viitused/tühistamised) Yogiasse minnes peaks kohapealt nagunii ilmselt rendika võtma või kohaliku tripi ostma (seega buss) ja aega kulub ikkagi. Samas Balilt sõites oleks iseenda peremees ja võib ükstaskõik kuhu minna või mis silma hakkab. Kumbki variant ei tundu ajalises mõttes eelistatud seisus olema kui minna nii lühikeseks ajaks Javale....

Taksoga Kutast praamini, praamiga üle, kohe bussi peale ja Probolingosse, sealt minibusiga Bromosse, kogu see sõit võttis aega ca 8 kuni 10 tundi täpselt pole meeles. Vahemaa linnulennult võis olla ca 300 km. Probolingost Yogyakartasse minibusiga koos ühe söögipeatusega ja hotelli otsimisega oli vist ca 7 tundi (olime ainsad reisijad ja lasime kohe hotelli viia :-) ), aga see oli ka alles sõit isegi kohalikus mõistes, isegi Marko Märtin poleks kiiremini jõudnud vist selle aparaadiga. Transport on seal maal sõltumata vahendist väga odav. Tagasi soovitan tulla lennukiga. Näiteks Jakartast Balile maksis natuke alla 400 krooni ja pileti ostsin ca 1 tunni pärast väljuvale lennule nagu meil bussile. Kolme-nelja päevaga saad hakkama küll. Yogyakarta lähedal veel vaatamist, Prambanan ja Merapi vulkaan näiteks. Indoneesia on vahva.

Ok, kui ühesuuna renti olex suhteliselt mõttetu loota, siis võimalik, et otstarbekas olex koheselt Balilt liikudes Yogia poole autojuht palgata ? Kui suur on üldse hinnavahe kui võtad rendiauto koos juhiga või äkki keegi teab öelda kui palju keskmiselt läheks maksma 3 päeva koos juhiga ?

3 n tripp möödas ning seljataha jäi fantastiline reis, inimesed ja maa kuhu sooviks iga kell tagasi minna. Kui sooritada ülalkirjeldatud tripp (Bali-Bromo-Jogia-Borobudor-Bali) ca 3-4 päevaga, siis soovitaks nö ühesuuna renti. St palgata üks kohalik autojuhiks ning u 3 päeval lasta tal üksi Jogiast 1,5 päevaga Balile tagasi kihutada ning ise esimene ettejuhtuv lennuk võtta ca 300 kr eest. Eeltoodult me ka käitusime, kui u teisel päeval oli selge, et see ca 500 km pikk teekond on ikka päris hull sõit nii vähese ajaga läbimiseks. 1,5 nädalat hiljem ise sohvriametit pidades tundus 5 päevaks renditud autoga ning 600 km läbitud teekond ka vägagi pikk, samas kõik sai nähtud + rohkem veel :)!
Hinnad:

  • Suzuki Jimmi päev 80 000(ei soovita, raputab ja pöörderaadius väga kehva - hea: võib võtmeid kaotada kuna läheb iga võtmega käima :) )
  • uuem Suzuki APV päev ca 200 000 (Balilt välja kallim kuni 300-400)
  • uuem Toyota Avanza päev ca 150 000 - 200 000
  • juht Balilt välja 100 000 - 200 000
  • Lennuk ux suund Jogia-DPS - ca 300 000 - Merpati
  • Lennuk ux suund DPS- Flores Labuan Bajo ca 600 000 - Merpati
    Kõik eeltoodud hinnad on kindlasti kaubeldavad (ka lennuk) ja olenevad hooajast.