Lennukiga Pariisi

Olen väga algaja reisija ning oleks abi vaja teadjamatelt inimestelt. Nimelt oleks vaja sõita lennukiga Tallinnas Pariisi. Sellega oleks mõned küsimused:

  1. Kuna otselendu Pariisi ei ole, siis kummas lennujaamas on lihtsalt orienteeruda, kas Riia või Helsingi lennujaamas?
  2. Kuna ümberistumise aeg on 30 min. siis tekkis kohe küsimus et kas selle ajaga on võimalik lennukist maha tulla ning teise lennukipeale istuda? Natuke liiga lühike aeg tundub..
  3. Kas Pariisi lennujaam on väga keeruline? Kuna on ainult käsipagas siis, jääb õnneks ära pagasi ootamine, samuti tullakse lennujaama vastu.

Kui vähegi võimalik siis palun hästi detailset kirjeldust. Tänud ette asjalike nõuannete eest!

Estonian Air pakub lende Pariisi: http://www.estonian-air.ee/ Mõlemal suunal üks ümberistumine.

  1. Mõlemad väga lihtsad. Jälgi silte! Kõik lennujaamad maailmas on üles ehitatud samal põhimõttel.
  2. Ei.
  3. Jälgi teisi samalt lennult saabuvaid inimesi. Jälgi silte! Pariisis mitu lennujaama! Milline?

Pariisis Charles De Gaulle International Airport

Sellisel juhul saad ka otse ümberistumisega Tallinnast sinna lennata.

Millise lennufirmaga? Ma kahjuks ei leidnud sellist, mis otse sinna lendab? . . . Trip.ee on ikka arvamusel, et lause algab suure algustähega!

Ei saa otse. Eestiõhu Pariisi lend on hooajaline ja praeguseks on see hooaeg läbi juba. Otse saad praegu ainult eralennukiga, aga seda sa ilmselt ju ei telli. Riias piisab 30st minutist küll, Helsingi kohta ei oska öelda, aga arvan, et piisab seal ka, kui sul mõlemad lennud ühe pileti peal ja liigud ainult käsipagasiga ning esimene lend ei hiline. Suure tõenäosusega saad juba Tallinnas check-ini ka oma jätkulennule ära teha, ehk siis lähed esimese lennuki maandudes otse järgmise lennu väravasse. Pariisi CDG on suht suur lennujaam, aga ei midagi keerulist. Vaata enne järgi, millisesse terminali su lend maandub kindlasti ja siis las su vastutulija tuleb sinna ukse juurde vastu kust sellesse terminali saabujad välja tulevad.

Otse selles mõttes: Estonian Air + partnerlennufirma. Pileti saab osta Estonian Airi lehelt.

Kui hind ei ole määrav, siis see teeb sama välja, kas minna Riiast või Helisingist. Ikka tuleb ümberistuminé või sõit nendesse lennujaamadesse. Milleks minna Riiga või Helsingi kui saab siit ka?

Naabrimees..ma arvan et segaduste vältimiseks kasuta väljendit OTSElend ikkagi ainult täiesti otse minevate lendude puhul. See EA+partner on ikkagi jätkulend, kui terminoloogiliselt õige olla :) Sama "otse" lendab Tallinnast Pariisi ka Lufthansa, LOT, Finnair, CSA, airBaltic, mis võib iseenesest isegi parem variant olla, sest mõlemad lennud on sama kompaniiga ja reeglid nii pagasi, pardateeninduse ja kõige muu osas mõlemal lennul samad. EA+partner puhul see nii ei pruugi olla.

Jah, ma parandsin eespool ära. Riiast ja Helsingist minemine on ka jätkulend, kuna sinna ka vaja jõuda mingi transpordi vahendiga. Teemaalagatja postituse kohaselt järeldades siis lennukiga.

Paris-Charles de Gaulle Airport

Kas keegi oskab öelda, kuidas on ümberistumine Paris-Charles de Gaulle Airport Terminalis 2, mis koosneb 6 hoonest ( tähed A- G, terminalide vaheline liiklemine, kas jalgsi või buss? Maandun term. 2D ja järgmine lend on term.2E. Ümberistumiseks aega 1 tund. Kaasas 11 kuuene laps? Kas jõuan. Pilet peaks juba Kopenhaagenis kätte antama. Küsimus põhiliselt selles , et kui suured vahemaad on 2 terminali hoonete vahel. Näiteks 2D ja 2E. Plaani vaatasin, aga selgust ei saanud.

Jalgsi. Vahemaad ei ole suured, kuid pead arvestama, et on eri tasandid ja treppidest on beebiga keeruline turnida (ma pole 100% kindel, kas 2D ja 2E vahel see vajalik on). Liftid on olemas, tuleb jälgida suunaviitasid. Pmst peaks tunniga hakkama saama. Pead lootma, et saabuv lend ei hiline.

Tänan vastamast.Lend on France Air-iga.Olen kuulnud, et nendega palju muret.Eks tuleb kiire jooks teha (lapse +kergkäru ). Kui mõnel veel selle lennujaama kohta kogemusi on, andke teada.Suur erinevus ju ,kas üksi või beebiga terminaale vahetada. terminalid on sisi 2D-st 2 E-sse.