Lennupiletite tühistamine

Kas üldse on kuidagi võimalik Ryanairis broneeritud pileteid tühistada? Kui siis kuidas? :)

Mul oli just paar nädalat tagasi sama küsimus. Kodulehel on kirjas, et 100% refund on nende poolt ainult siis, kui mõni lähedane sugulane sureb, siis on vaja ka saata surmatunnistus.

Mul läks üldse nende piletidega väga imelikult. Millal see maksmine toimub, kas juba siis kui broneerides oma krediitkaardi andmed sisestad? Või millalgi hiljem? Asi jäi saamatuse käes katki ja nüüd ei teagi mida tegema peaks.

Siis kui oma kaardi andmed ära sisestad ja ryanair veel hoiatab, et oota nüüd ilusti 45 sekundit ilma midagi näppimata. Ja siis näitab ära lennunri ja suurelt seisab ekraanil CONFIRMED. Siis võid kergendatult hingata. Sama hästi võid ka tellida neilt sms kinnituse, mis maksab mingi 1 eur vist.

Nende puhul ei ole topeltbroneeringud samuti probleem. Sisestasin kõik andmed ära ja kui kinnitasin, siis tuli ekraanile kiri "Error, kui 20 sekundiga leht ei avane, siis proovige uuesti", kuna samal päeval ühtki maili neilt ei saabunud, siis proovisin järgmisel päeval uuesti ning samuti tuli viimasel kinnitusel ekraanile "Error, proovige uuesti", tegelikult oli makse sooritatud ning kui oleks siis uuesti proovinud oleks topelt pileteid ostnud.

Mul ongi õnnestunud samasuguse "error" teatega topeltbroneering teha - kusjuures selle topeltbroneeringu kinnitus tuli meilile mitu nádalat hiljem ja vaevalt nádal enne lendu. Ónneks peale mitmeid telefonikõnesid ja mitu nádalat hiljem kandsid siiski raha arvele tagasi. Edaspidi váldin Ryanair'i, parem maksan veidi rohkem ja sáástan nárve.

Aga kas mul on kuidagi moodi võimalik oma lennubroneering tühistada? Isegi kui kogu raha tagasi ei saa, äkki osagi? Mida selle jaoks teha?

Pole kunagi seda proovinud, aga olen aru saanud et firmadega nagu Ryanair ei ole sellel mõtet - teoreetiliselt peaks saama lennujaama maksude osa tagasi, kuid nad võtavad sellest maha veel oma "administration fee", nii et úldjuhul ei jáá midagi járgi. Tápsem info ryanairi lehelt:
http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=chg&quest=unusedflight