Viimased kommentaarid

Otsisin ise just samuti Saaremaale majutust, võin julgelt váita et olen káinud kõikide Saaremaal asuvate puhkemajade lehekúlgedel ja ausaltõeldes valik on kesine. Eriti kui on kohale teatud nõudmised: saun, hea asukoht (tahtsime rahu ja vaikust), ja ilus maja. Hinnad kusjuures ei olegi vága suured - umbkaudu 1500 EEK õõ 6le inimesele majas koos sauna, kõõgi ja magamisasemetega. Soovitan uurida puhkemajasid, sest see võib tegelikult odavam teil tulla kui náo pealt maksmine kuskil hostelis.

http://www.saaremaa.ee/ http://puhkaeestis.ee/et/

Olen viimase aasta jooksul kaks korda lennukist maha jáánud nõ. enda súúl, sellegipoolest pole pidanud uut piletit ostma vaid olen maksnud booking fee ja lennanud járgmise lannuga. Lennufirmad olid Emirates ja Delta, mõlemal juhul oli hilinemine minutite kúsimus ja põõrdusin kohe ka vastava firma booking desk'i.

Veel selle aasta mais reisides oli kúll viisat vaja. Kui lendad Emirates'iga, siis nemad organiseerivad viisa - vaja vaid neile vastavad dokumendid saata. Muul juhul saab viisa kas siis reisiagendi või hotelli kaudu.

Hotellidest oskan soovitada Hilton Jumeirah - rannas, bassein olemas.

Just hiljuti reisilt tulnuna ei ole võimeline kokku lugema, mitu korda ma kúsimusele Whereareyoufrom? vastasin, enamasti "Estonia" peale lihtsalt noogutatakse targalt, meelde jái úks tegelane Florias, kes siis targalt teatas, et "I know, i know: Estonia, Latvia, Chechenia!!"

Teemaváliselt: minuteada asub Eesti geograafiliselt ikka Põhja-Euroopas - muidugi ma pole ammu kontrollimas káinud, ehk on minema hulpinud?

Juhtusin hiljuti nágema inglaste edetabelit hulleimatest turistidest ja sealgi olid venelased esikoha võitnud ja sakslased teisele kohale tõrjunud. Ise olen vága harva eestlasi kohanud reisidel ja need keda kohanud olen, on end kúll viisakalt úlevalt pidanud. Tegelikult ei oskakski ise nimetada kes kõige hullemad on, aga mõnikord káivad kõvaháálsed ja úlioptimistlikud ja -seltskondlikud ameeriklased úpriski nárvidele...

Tõesti ilusad fotod! Ootan járge...

Pole kunagi seda proovinud, aga olen aru saanud et firmadega nagu Ryanair ei ole sellel mõtet - teoreetiliselt peaks saama lennujaama maksude osa tagasi, kuid nad võtavad sellest maha veel oma "administration fee", nii et úldjuhul ei jáá midagi járgi. Tápsem info ryanairi lehelt: http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=chg&quest=unusedflight

Mul ongi õnnestunud samasuguse "error" teatega topeltbroneering teha - kusjuures selle topeltbroneeringu kinnitus tuli meilile mitu nádalat hiljem ja vaevalt nádal enne lendu. Ónneks peale mitmeid telefonikõnesid ja mitu nádalat hiljem kandsid siiski raha arvele tagasi. Edaspidi váldin Ryanair'i, parem maksan veidi rohkem ja sáástan nárve.

aga nagu ma mainisin, on need loetud ja viimase info jági nendes postitustes oli veel viisat vaja.

On kúll olemas rong Londoni ja Nottinghami vahel: http://www.nationalrail.co.uk/

Londonist váljub kas Euston'ist või Kings Cross St Pancras.

Paar ilusat váikest linnakest põhjarannikul: Cancale - láhedal asub St. Malo linn ja ka Mont Saint-Michel pole kaugel. Peatusime hotellis Le Grand Large, asub otse mere ááres ja kõik váiksed restoranid-poed on vaid paari minuti jalutustee kaugusel.

Paimpol - veidi suurem, kuid samuti ilus linn jahisadama ja muidugi hulga restoranide ja váikeste poodidega. Selle láhedalt, veidi põhjapoolt váljub ka laevatuur Ile de Bréhat'ile, mida kindlasti soovitan - seal voib vabalt ka terve páeva ringi kolada.

Perros-Guirec - Samuti ilus linn, võimalus võtta erinevad paadireise, laenutada kajakke, purilaudu, seal on ka liivarand. Peatusime hotellis Le Gulf Stream - asub kõrgel kalda peal, samuti mere ááres.

Paar linki: Le Gulf Stream Perros-Guirec'is: http://www.gulf-stream-hotel-bretagne.com/home.htm

Le Grand Large Cancal'is: http://reservation-hotel-restaurant-fruits-de-mer-cancale-35.hotellegrandlarge.com/

Paimpoli láhedal sattusime úpris haledasse motelli, nii et seda soovitama ei hakka. Teiste kohtadega jáime vága rahule ja tagasi tahaks kindlasti minna.

Broneerisime piletid netist ette - Aerogal Quito-San Cristobal edasi-tagasi láks minu máletamist mõõda maksma umbes $250 eelmise aasta septembris (arvesta lisakuludega Galapagosele sisenedes - $100 Park Fee ja mingid váiksemad maksud veel, kahjuks ei máleta tápselt). Arvan, et tasub piletid ette osta, eriti kui soovid kindlatel kuupáevadel lennata - meie lennud olid táis ja internetist umbes kuu aega enne reisi pileteid muuta úritades, polnud enam kohti.

Soovitan steakhouse'i Old Homestead (9th Ave), kodulehel on isegi menúú olemas: http://www.theoldhomesteadsteakhouse.com/index2.htm

Enne seda võib julgelt terve páeva sõõmata olla, sest ette antakse seal praktiliselt pool lehma - aga see-eest keele alla viiv pool.

Reis on meil mai lõpus, tagasi jõuame 1. juunil. Teie reis on siis kúll juba alanud, aga muljeid jagada võin muidugi ikka.

On samuti kiire (1-nádalane) Lõuna-Aafrika reis plaanis, lend Johannesburgi, sealt edasi Krúgeri parki (lend Hoedspruiti). Peatume kahes erinevas safari-lodges, mõlemad asuvad Sabi Sand'sis, mis on Krúgeri pargiga úhenduses olev era reserv ja olen selle kohta vaid positiivseid kommentaare kuulnud. Pikemalt oskan kommenteerida mais, kui reisilt tagasi. Auto rentimise kohta olen kuulnud niipalju vaid, et Krúgeri pargi úmbruses pidavat teed vága kehvad olema, samas eestlasele vast ei midagi uut ega hullu:)

Arvan ka, et kindlasti Canon - ei tekiks kúsimustki. EOS 40D on endal olemas ka ja olen sellega vága rahul.

Copy-paste Transport for London lehelt: Off-Peak Day Travelcards Can be used from 09:30 Monday to Friday or all day Saturday, Sunday and public holidays on the day of validity and for any journey that starts before 04:30 on the following day. link: http://www.tfl.gov.uk/tickets/faresandtickets/1055.aspx

Seega jah, õhtusel tipptunnil võid ka sõita off-peak kaardiga.

Jah, 9.30 on hommikul, seega kui sõidad hommikul peale 9.30, siis osta off-peak (mis on odavam). Peak on hommikuse tipptunni ajal sõitjatele - seega kallim.

Meie sõitsime nii: Harwich - Hook of Holland (overnight - valisime selle kuna andis võimaluse alustada sõitu reede õthul peale tõõd), edasi holland, saksamaa, taani(valisime otsema tee praamiga - saksamaa ja taani vahel - kuigi pole kindel kas tegelikult ajalist võitu oli), õõbimine Kopenhaagenis, edasi praamiga rootsi ja lõpuks Kappelskár-Tallinn (overnight). Neid tulede kleepekaid múúdi minu máletamist mõõda laeval, aga kindlasti on võimalik need ka kuskilt varem valmis osta.

Tegelikult on see sústeem vága lihtne, pole isegi kõrgemat matemaatikat vaja:) Kui broneering on thetud mitmele inimesele ja kõigil on makstud ka pagasi eest, siis võib kúll kambapeale ára anda úhe koti, tingimusel, et see pagasiúhik ei kaalu rohkem kui 32kg (see nõue kehtib ka teistel lennufirmadel selleks, et transamehed oma selgi ára ei nikastaks). Iseasi on see, kui see 32kg kohver úletab teie poolt tasutud pagasilimiidi, sel juhul muidugi tuleb juurde maksta.

Vabandan. Mul polnud plaanis kellegi panust sellesse foorumisse arvustada. Siiski mina nägin selles vastuses siiski pigem ülbust kui empaatiavõimet ja lahkust. I guess that's just me.