Liiklus Dubais

Aasta tagasi olid tänavad üles kaevatud ja transport aeglane, ka takso hankimine vaevarikas. Kui keegi äsja tulnud, tahaks küsida, et kuidas nüüd on - kas metroo valmis ja taksosid rohkem? Ja kuidas on Palmisaare külastamisega, kas pakutakse ka sinna ekskursioone?

Liiklus Dubais

Kaardil näha, et hotellid Savoy Suites, Savoy Park, Golden Sands ja Lomdon Crown asuvad päris lähestikku. Kas metroopeatus on samas? Ja mis peatuse nimi on?

Metroo esimene liin valmis 2009 sügisel, tänavad on endiselt üles kaevatud.....mis puutub Sinu antud hotellidesse, siis kaardil tunduvad tõesti lähestikku,tegelikult Golden Sands hotelle on 12 ringis ning asuvad erinevates kohtades, London Crown 1 ühes kohas, London Crown 2 teises ( lähestikku Savoy Suites jne. )Metroo peatuse nimi on Khalid Bin Waleed. Mis puutub metroosse, siis kasutasin seda vahetult peale avamist ning nüüd ning muutus oli märgatav - palju vähem korravalvureid, varem paluti meestel naistele mõeldud vagunitest lahkuda, siis nüüd olid kõik täistuubitult koos, puudusid metrooplaanid, kuid loomulikult saab väga kiiresti ning vaevata liikuda punktist A punkti B. Palmisaarele tehtavatest ekskursioonidest on kõige kavalam küsida Al Mamzaari beachil olevatel ekskursioone pakkuvatelt vene rahvusest töötajatelt (muidugi , kui valdad vene keelt), päris head pakkumised tunduvalt soodsamate hindadega firmalt Aladin, samuti pakub Arabian Night. Soovin Sulle toredaid elamusi ja head puhkust!

Liiklus Dubais ja Abu Dhabis

Kas on otstarbekas AÜE-s liikumiseks rentida autot? Ja kas selleks on vaja ka rahvusvahelisi lubasid. Kindlasti on vist etem rentida internetis, kui kohapeal. On kellelgi kogemusi. Kuidas seal liiklusega on, kas saab ikka hakkama linnas. Või peab istuma ainult ummikutes. Kuidas on sõita autoga Abu Dhabist Dubaisse?

Autot kannatab rentida küll, sõltub sellest milleks vaja. Kui ainult Dubais liigelda, siis on takso mõistlikum, parkimine tasuline ja parkimiskoha otsimine ka tüütu.
Ise olen Eesti lubadega rentinud kogu aeg ja pole probleemi olnud, korra üks murjam küsis, et kust ta näeb et see on juhiluba ja siis sai talle näidatud peenikeses kirjas "driving license" kirja ja rohkem küsimusi ei olnud:)
Liiklus on... noh kuidas nüüd öelda... mulle väga sobiv, nõrganärvilistele ilmselt mitte, aga midagi hullu ei tohiks olla (signaali ja suund sisse ja 1-st reast 5-ndasse saab küll). Ummikuid on jah ka ikka, aga mitte nagu meil, et ullikesed lihtsalt ei sõida, vaid seal on autosid lihtsalt väga palju ja sellest ka teatud kellaaegadel fooride läbilaskevõime väiksem.
Kindlasti koha peal rentida, kohalike rendifirmasid seal jagub, hind on tingitav üldiselt.
Abu Dhabist Dubaisse on sirge 4-a realine tee 120ga, vahepeal jupiti ka 140km/h (Toyota Echoga oli paras lennuki tunne). Abu Dhabis üldiselt liiklus vaiksem, aga kui puhkama minna AÜE-sse siis, ega Abu Dhabis midagi teha pole ka. Ferrari world ja suur moshee (seda saab ka ainult väljast vaadata), muud seal teha pole, ainult kui pilvelõhkujate arhitektuuri süveneda soov.

Kui tahta korralikust rendifirmast auto votta, siis ilma rahvusvaheliste lubadeta saadetakse kyll yldjuhul minema. Nii et on motekam ikka ARKist labi astuda.

Rentimine on iseenesest vaga lihtne, mugav ja odav, auto saad katte ja annad ara lennujaamas (voib ka muidugi mujal, kui soovi on). Kuu aega tagasi rentisid mul yhed kylalised Nissan Sunny 10 paevaks hinnaga 135 EURi. Erinevalt eelkonelejast soovitan ma ka Dubais auto rentida, kui just Sharjas voi Deiras ei ela, seal on paris korralikud ummikud. Parkimine maksab siiski ainult 2 AED/tund, parkimiskohaga voib jah muidugi mones piirkonnas probleeme olla, aga yldiselt annab auto ikka liikumiskiirusele kovasti juurde. Kas teha internetist voi koha peal, on maitse kysimus, ise soovitan kindlasti interneti - koha peal void toesti voita 5 EURi, aga asjaajamise poole pealt on internetis varem bronnimine tunduvalt mugavam ja kindlam. Liikluse osas on kyll jah nii, nagu turist007 raagib.

Ahjaa, Grand Moshee kohta ka - sinna sisse paasemine ei ole kyll mitte mingi probleem, valtida tuleb ainult palvuseaega. Ja kui satudki sel ajal sinna, on see ka kinni pool tundi.

Sellise hinnaga peab raha peale väga vihane olema... Selle rahanr. juures on kindel laks odavam taksoga sõita Dubai piires vähemalt. Kohalikest rendikatest saab Sunny 100 Dhs päev, kui 10ks päevaks võtta. Toyota Echo (pepuga Yaris, araabia variant) veel odavam, 100 Dhs päev, alates nädalast 80 Dhs/päev.
Ja pole 6 aasta jooksul kordagi Eesti lubadega probleeme olnud ja ka politseilt trahvi saadud ja sobisid neile ka.
Üks asi veel mis autorendile lisandub on teemaksud(SALIK). See on 4Dhs per läbisõit värava alt ja need väravad on kindlasti Al Maktoum ja Al Garhoud sillal, Emirates ja Dubai mallide juures, võibolla kuskil veel pole neid eriti vahtinud kunagi.

Ehk kui kuskilt mööda paned ja tagasi pead uitama ja uuesti läbi sõitma, siis jälle 4Dhs läinud. Ja möödapanek ei ole üldse väga keeuline, eriti kui enne sõitnud seal pole. Isegi kui aasta tagasi oled sõitnud, võid kindel olla et kuskil miskit jälle ehitatud ja liiklus teistmoodi.
Ise eelistan ka üldiselt autot, aga lihtsalt mugavuse pärast. Kui puhkusel olla, siis sellised ühepäevased Dubai piires tripid on odavam ilmselt taksoga teha.
Abu Dhabisse minekuks jah ikka autot vaja, ilmselt saab bussiga ka, ise pole proovinud.

Taksoga sõidul on muidugi see oht, et murjamid kipuvad pikemat teed sõitma, ise alati nendega kaklen ja õpetan kust lühem( odavam) on. Murjamid tahavad mööda kiirteid sõita, mis ajaliselt ilmselt ka kiirem, aga kallim.

Nii et kui julgust on siis kannatab kindlasti auto ära proovida, TLN linnaliiklus on pärast seda nagu "uimane kana".

Vabandan, vaatasin rendi hinda Mikumoni postituses valesti, kui 10p 135EUR oli rent Sunny eest, siis on see väga hea hind... Huvitab ka kustkohast sellise hinnaga saab, järgmine kord kasutaks. Kas hotelli ka toovad auto?

Tänan infi eest. Kui aga plaan võtta auto Abi Dhabist ja jätte see Dubaisse, siis ikka soovitaksite võtta rent kohapealt või? Kas AÜE-s ka GPRS töötab korralikult? Kas võtta sealt koos rendiautoga (kui võimalus on)?

GPRS? See peaks olema mobiilse andmeside üks versioone, mis sellel rendiautoga pistmist? Telefonil töötab küll andmeside, Eesti operaatorite oma ilge kirves, endal kohalik number seal viibimise ajaks, see ei ole väga kallis.

Kui GPS mõeldi, siis see töötab igalpool maailmas, niikaua kui USA valitsus püsib:) Ainult AÜE kohta ei kujuta ette, et värsket ja õiglast kaarti on... Nagu üks kaart valmis saab siis on juba vana:)

Üldiselt pole seal kaardiga suurt midagi teha ka, suurtel teedel tuleb silmad lahti 120ga minna anda ja viitasid vaadata, selle hoo pealt kaarti ei loe. Väiksematel tänavatel annad 80ga minna ja ikka vaatad viitasid. paar suuremat ekslemise tiiru teed kindlasti ilmaasjata, sest keerasid valest kohast ära.

Vot seda ei oska soovitada kas nii ka saama, et AD-st võtad ja Dubaisse jätad. Suurtel ja rahvusvahelistel rendifirmadel vast ikka saab. Aga mis selle mõte on? Kas minek puhkama või tööle sinna?

135 EURi oli jah ikka 10 paevaks, kui ma oigesti maletan, siis oli pakkujaks Dollar. Hotelli toomise kohta ei oska oelda, kui mul on rentida olnud tarvis, olen alati kohale lainud.

GPSiga on nii, et kui auto votad, tasub see igal juhul ara, kohale jouad ikkagi kiiremini, kui ise ekseldes. Agajah kaartidega on kyll selline lugu, et isegi taiesti varske kaardi peale pole monda teed, mis on juba aastakese lahti olnud, samas on olemas moni tee, mis on alles ehitusjargus. Nii et 100% usaldada ei saa, aga ma isegi kasutan GPSi ikkagi aeg-ajalt, kui tapselt asukohta ei tea.

Abu Dhabi-Dubai auto saamise ja jatmise koha pealt kyll ise kogemust ei oma, aga toenaoliselt standardteenusena sellist asja ei pakuta. Kyll aga on see kindlasti voimalik teatud raha eest, nagu koik asjad siinmail.