Lisapass

Kas kellelgi on kogemust lisapassi taotlemisega? Nimelt lugu selline, et olen Iisraelis ära tembeldatud ja seega on nüüd selle passiga Süüria ja Liibanon minu jaoks selle passiga off-limits. Vaatasin, et teoorias on nö piisava põhjendusega lisapassi taotlemine võimalik. Kas kellelgi on kogemust, kas see Iisraeli templi stigma on piisav põhjendus? Kas lisapassis on mingi märge, et see on lisapass või on see identne tavapassiga?

Tänud, Maarja

Kunagi küsisin ja siis öeldi, et parim põhjus Kodakondsus- ja Migr Ametile on see, kui ütled, et pead minema välismaale ja soovid teise passi samal ajal Eestis või mujal mingit viisat taotleda. Iisrael ei olnud tollal piisav põhjendus lisapassi väljastamiseks. Uurisin seda mõned aastad tagasi, ehk on nüüd midagi muutunud.

Eelmisel suvel oli Iisraeli sisenemise/väljumise tempel lisapassi saamiseks täiesti aktsepteeritav. Seletusse panedki nii kirja, et soovid külastada Liibanoni ja Süüriat, aga passis on märge Iisraeli külastgamise kohta. Ei ole identne, sest passi nr. on erinev. Kehtib sama kaua kui põhipass.

Iseenesest võib taodelda põhjusega ka mitut lisapassi. Mul on lisapass olemas ja põhjuseks oli tõepoolest paljude viisade taotlemine samaaegselt. Märkisin selle taotluses ära ning pass valmis vist isegi kiirtööna paari päeva jooksul.