Lisapassiga Iisrael- Jordaania-Liibanon-Süüria

Tervitus,
lähen oktoobri lõpus Iisraeli ja Jordaaniasse, sel korral on plaanis minna Jordaaniast läbi Süüria Liibanoni. Nüüd tekib küsimus seoses piiriületuste ja templitega. Kuna mul juba on Iisraeli tempel passis, pean nagunii lisapassi kasutusele võtma, et Süüriasse ja Liibanoni saada. Tricky business on aga see, et kui ma lähen mööda maad Jordaaniast Liibanoni, siis Jordaaniast sisenedes ja väljudes lüüakse mu passi tempel, isegi, kui see tuleb lisapassi, hakatakse küsima, aga kust ma siis ikka sisenesin ja kuidas Jordaaniasse sain. Iisraeli külastus tuleb niimoodi välja. Kas mind võiks päästa näiteks selline plaan, et lendan Jordaaniast Liibanoni. St et väljun riigist oma templite ja vana passiga ja Liibanoni sisenen puhta lisapassiga ja tagasi sõidan Jordaaniasse mööda maad läbi Süüria seda lisapassi kasutades.
Keeruline jutt, aga ehk oskab keegi aidata või teab plaani, kuidas ma saaksin Jordaaniast Liibanoni ja Süüriasse oma kahe passiga.

Tänud!

Uurisin ka seda võimalust aasta tagasi ja siis oli ainuke varjant vältida Iisreali templit. Ainuke piiripunkt kus see võimalik oli on Ammanist läänes King Husseini sild. Sellel hetkel oli juba paljudel probleeme kuna juudi ametnikud aegajalt hoiatamata templid ikkagi passi lõid. Minul probleeme ei tekkinud.

Saan aru, nii need lood tõesti on. Aga hetkel on mu küsimus pigem selles, et kas lennusõit võiks mind olukorrast päästa? Kas oleks reaalne, et väljun Jordaaniast ühe passiga ja Liibanoni sisenen puhta passiga nagu oleksin otse Euroopast tulnud, et mulle ühtki templit pole löödud?

...kas eestlane saab Liibanoni viisa ka piirilt? Mõnel saidil öeldakse, et eestlane saab piirilt, teises jällegi väidetakse, et Eesti kodanik peaks viisa taotlema varem.

Kui tõesti pead esimese lennu tegema Iisreali ja tuleb kahte passi kasutada, siis tuleb lennata kas Küprosele või Jordaaniasse ja kohe seal maandudes uus pass kasutusele võtta. Aga vaata, et sa vana passi või midagi muud mis võiks tõestada Iisreali külastust kaasa ei võta. Mina sain Liibanoni viisa nii lennates kui ka maad möödes tulles kohapealt.

Uurisin siis oma juudi ja liibanoni sõpradelt, kõik arvasid, et see lennuskeem peaks läbi minema, et astun jordaaniast lennule vana passiga ja astun riiki uue passiga, ütlen, et viibisin jordaanias transiittsoonis, sellepärast ei ole mul ka templit. Annan teada, kuidas mu skeem töötab:)

Peaks toimima kull. Beiruti lennujaamas eriti eelnenud reiside kohta ei uurita. Ja see, kuidas sa Jordaaniasse lennukile paasesid neid uldiselt ei huvita. Ainus kusmus on neil tavaliselt see, et kas Estonia on pariselt ka riik. Suurlased on selles suhtes palju karmimad.
Viisat kui sellist hetkel polegi. Saad lihtsalt sisenemise templi, kuhu kirjutatakse kasitsi korvale one month.

Ma ei tea, mis nipiga, aga just sellist pealkirjas nimetatud marsruuti sellises järjekorras pakub sel aastal üks reisibüroo.

Tsiteeriks ühte reisipäeva:
XI Päev. Saida- Quamari
Hommikusöök. Tutvumine vaatamisväärsustega. Siin näeme ottomanide aegset ehituskultuuri. Seejärel sõidame Liibanoni-Iisraeli piirile. Ületame piiri ning jõuame Akko väikelinna, kus paneb tähele sajandite jooksul toimunud lääne ja ida kultuuride segunemist.

Kõik on võimalik siin ilmas ;)

Seda piiriületust tahaks küll näha, aga pigem televiisori vahendusel, et juhusliku kuuliga pihta ei saaks :)

Nii läbimõtlemata marsruuti ja sellist hulka kirjavigu sisaldavat programmi pakkuvat firmat ei julgeks ma ühegi reisi jaoks kasutada.

Nipp seisneb ilmselt selles, et soomlased teevad ju ka :D
http://www.tarbija24.ee/?id=372292

Nendega ei julgeks tõesti Nuustakulegi sõita.

Muhhhahaaaa :D

Ja pr Toom ei saagi vist aru, et kahe riigi vahel pole voimalik otse fuusiliselt reisida. Isegi soomlastel mitte ;)