Annapurna ringil oli kolme aastaaja magamiskotile vatitekk lisaks. Külma väga palju ei olnudki(viimases ööbimiskohas ehk ca -5), aga soojemas on ikka mugavam magada.
Siis on ikka väga hästi, kui selle 510€ sees veel Yala ka sees on. Meil oli plaanis Yala parki külastada, aga küsitud 110$(14.000Rs)kahele kõlas kuidagu uskumatult palju(eelnevalt LPst hindu uurides) ja loobusime kahetsuseta. Käidud safaritel küll.:)
Huvitav, et plaksutamine nii paljusid häirib. Kui keegi oma rõõmu väljendab, lenduritele tunnustust avaldab või oma hirmuallika lõppemist tähistab, siis miks seda pahaks panna. ;)
Mulle isiklikult ei sobi need aerosoolid, mida lennukis õhku pihustatakse. Lõhna eriti polegi, aga hirmsasti paneb pea valutama ja tekib ajutine lämbumisetunne.
Ma tavaliselt reisin selle mõttega, et käidud kohtadesse tagasi ei lähe. Naudin niipalju kui võimalik ja ei lähe teist korda seda esimest ehedat emotsiooni lõhkuma. Erandiks muidugi Soome-Norra loodus, kuhu läheks mõnusa seltskonnaga iga kell matkama ja siis mõned Euroopa linnad paaripäevaste töökeskkonnast väljarebimise abinõudena. :) Kahtlemata on suured riigid need, kuhu saab tagasi minna ilma juba käidud teekonda kordamata, aga leian, et on veel palju avastamata senikäidutest oluliselt erinevaid riike, kuhu tahaks jõuda.
Iga käidud koht jätab jälje, kas on vapustav loodus, põnev ajalugu, kultuuriväärtused või "ebanormaalselt" soojad ja sõbralikud inimesed. Ei oskagi lemmikuid paika panna.
Ma ei tea, mis nipiga, aga just sellist pealkirjas nimetatud marsruuti sellises järjekorras pakub sel aastal üks reisibüroo.
Tsiteeriks ühte reisipäeva:
XI Päev. Saida- Quamari
Hommikusöök. Tutvumine vaatamisväärsustega. Siin näeme ottomanide aegset ehituskultuuri. Seejärel sõidame Liibanoni-Iisraeli piirile. Ületame piiri ning jõuame Akko väikelinna, kus paneb tähele sajandite jooksul toimunud lääne ja ida kultuuride segunemist.