Lissaboni ümberistumisega Copenhagenis

On kellelgi kogemusi? Minu ümberistumiste vahe on 1h 10min, mõlemad check in'id teen muidugi Tlnas, aga kas on lootust, et pagas jõuab minuga ühel ajal sihtpaika ja ümberistumiseks jääb ikka aega piisavalt?

Copenhagen (tegelikult Kastrup) on minu kogemuste põhjal väga soliidse teenindusega lennujaam. Eeldusel, et sul on ikka ilusti jätkulennu pilet, on tunnist ajast täiesti piisav, et sinu pagas ühest lennukist teise tõsta.

Ise olen kahel korral Keflaviki lennukile jõudnud Tallinnast hilinenud väljumise tõttu nii napilt, et lendude vahele jäi ehk 15 minutit, ja pagas oli ikka ilusti peale tõstetud. Ühel korral Kölnist tulles ja Tallinna minnes oli aga veel napikam, ja siis pakuti väravas varianti, et kas lendate praegu ja ilma pagasita või hoolitseme (sõidutame-söödame-magatame) ja lähed järgmise lennuga.

Sadat protsenti õnnestumist ei garanteeri muidugi ükski lennujaam, aga 99 on ka hea protsent.

:) Selge. kusjuures, seda, kas on jätkulend, ma elektroonilise pileti pealt vaadata ei oska. Estravelis ostu tehes, jäi küll jutt, et nii saab olema, kuid kas pean eraldi seda rõhutama Tallinnas lendudele registreerides või kus nad teavad, et mina ja pagas jätkulendu soovime?

/Nagu aimata võib, olen tatt lendamise alal alles :P/

Jätkulend = kõik lennud lähtekohast sihtkohta ühel piletil. Eraldi lennud = eraldi piletid. Ega sa ei peagi check-in lauas oma teadmisi või nende puudumist eriti üles näitama, kõnni kohale ja anna oma paberid teenindajale. Tema saab selle eest palka, et õigeid asju teab.

Tere. Kindlasti on see nüüd väga totakas kommentaar, aga kuna teema haakub minu reisiplaanidega, ei hakka uut teemat püstitama. Jah, olen otsingut proovinud, kuid ikka kibelevad näpud küsimusi kirjutama.

Lendan üldse esmakordselt Eestist välja ja tõesti, muretsen oma teadmatuse ja saamatuse pärast. Novembris Tallinnast Chicagosse, ümberistumisega Copenhagenis.

Küsimused:

Eeldusel, et tehakse Tallinnas mõlemad check-in'id, mida peaksin ma siis kindlasti Kastrupi lennujaamas tegema pärast lennukilt mahaminemist? Järgmise lennuni on 1,5 tundi. Reisin ainult käsipagasiga. Lend Chicagosse väljub samast terminalist. Võin ma end siis lihtsalt kusagile värava lähedusse maha istutada ja põhimõtteliselt ainult oma järgmist lendu oodata ilma midagi muud tegemata?

Eeldusel, et Tallinnas mõlemat check-in'i ei tehta, peaksin siis kusagilt välja minema ja kusagilt siis uuesti check-in'i tegema ja alles siis samasse terminali lendu ootama?

Kes sinu Copenhagen-Chicago vedaja muidu on? (Oma vastuses eeldan, et tegu on ikka seotud lendudega.)

Kui Tallinnas antakse sulle kätte mõlema lennu pardakaardid, on asi lihtsamast lihtsam. Tuled Kastrupis lennukilt maha, vaatad infotabloolt, millise terminali millisest väravast Chicago lend läheb ja sead sammud sinnapoole. Et lend läheb väljapoole Schengenit, pead loomulikult läbima passikontrolli.

Kui Tallinnas mõlemat pardakaarti ei anta, pead minema oma piletiga läbi transiidi check-in lauast. Asub enam-vähem tsentrumis, viidad juhatavad väga ilusti kohale. Kuskile välja minema ei pea, kõik toimub ikka kinnises tsoonis. Hädajuhtumil (väljalend Tallinnast hilineb) võid ka otse Chicago lennu väravasse joosta.

Pooleteise tunniga peaksid neil tingimustel vabalt jõudma. Välja minema, pluss uus check-in ja uus turvakontroll, pead ainult siis, kui kumbki lend on eraldi piletil. Või kui näiteks kogemata (või ka meelega) valele poole keerasid ja lahtisesse tsooni sattusid.

:D Jah, paanikat pole tõesti vaja. Suur tänu vastuse eest!

Copenhagen-Chicago vedaja on Scandinavian Airlines. Tallinnast Kastrup'i Estonian Air'iga. Seotud lennud.

See passikontroll mind hirmutabki, et see asub kuskil ei tea kus ja ma ei leia seda üles ja teadmatusest lihtsalt magan vajalikud toimingud maha. Aga eks tõesti viidad on ju olemas.

Siis passikontroll saabub kui paratamatus, jälgi tabloosid ja viitasid.

Septembri keskel sai tehtud TLL-CPH-LIS ots ja ainult käsipagasiga, aga jõudsime ilusti. Me pidime veel transfer centerist ka läbi jooksma, kuna tegu oli re-routinguga ja check-ini ei teinud Tallinnas. Kui kõik läheb hästi ja TLL-CPH lend ei hiline, siis jõuab küll järgmise lennuki peale 1h 10 minutiga.