London ja lõbustuspark?

Kas leidub sellist asja Londonis? Või Inglismaal? :)

Londonist korraldati spetsreise Alton Towers'isse mis oli ülilahe lõbustuspark. Rongijaamast (ei mäleta millisest, aga Oxford Streedist ülespoole jääv üks) sai osta pakettpileti - rong + buss rongijaamast lõbustusparki.

Lõbustuspark, veepark Inglismaal

Kuna ööbimine on Londonis, siis väga palju kaugemale sõita ei tahaks, kuna kasutame ühistransporti. Ise leidsin Londoni lähedalt Thorpe Park'i ja Chessingoni. Esimene tundub kodulehel oleva tutvustuse järgi päris õudne:D Teine aga millegipärast titekas. Lapsed on vanuses 9 ja 12 ja lõbustusparkidega on neil kogemusi. Lisebergi ja Särkanniemi lõbustuspargis fännasid ka minu silmis jubedaid atraktsioone. Mina ise igale poole ei läinudksi, kus nemad käisid. Nüüd ei suudagi otsustada, kumba lõbustusparki valida. Äkki on keegi neis mõlemas käinud ja oskab soovitada?

Aga kas Inglismaal veeparke eriti ei olegi? Ühe leidsin Altoni lähedalt, aga Londoni lähedal?

Thrope parki olin mina kahjuks sunnitud minema sest poeg väga tahtis.
Temale mudugi meeldis, mul oli aga rahast kahju sest suutsin ainult ühel mäel sõita(lisatud link allpool) Müüakse sinna aga ainult "kõik hinnas" päevapileteid, mis netist ostes tunduvalt soodsamad kui kohapeal. Mida varem ostad seda odavamalt saad. Olime seal terve päeva, õhtuks väsisime ära sest järjekorrad mõnele mäele... 60 minutit (laupäev) Lisatasu eest saab eelisjärjekorra pileti osta. Istepinke vähe, rahvas istub suvalistes kohtades, kivi peal, toigaste otsas...
Aga noortele läheb kindlasti peale, vaata seda, kõige uuem:

Ise käinud Alton Towersis just selle ühepäevase tripiga (rong+buss+sissepääs). Piletid on tõesti "kõik atraktsioond hinnas" ja tunduvad kallivõitu (nagu välismaal üldse), samas mulle just see meeldib, et ei pea hakkama iga atraktsiooni juures mõtlema, et kas ma raatsin selle eest nüüd maksta või mitte. Minu arust lõpuks tuleb iga asja eest eraldi makstes hind palju kallim või siis jääb kehv mekk juurde, et umbes seda ei raatsi ja toda ei raatsi.

Alton Towers oli väga lahe, erinevate alade ja teemadega. Julgen soovitada.

Terve inglismaa on selliseid kohti täis. Kõige tuntum on Legoland http://www.legoland.co.uk/

Alton Towers http://www.altontowers.com/

Thorpe Park http://www.thorpepark.com/

Chessington http://www.chessington.com/ Safari stiilis ja mõnus koht

Drayton Manor Park http://www.draytonmanor.co.uk/

Gullivers Fun http://www.gulliversfun.co.uk

Lightwater Valley http://www.lightwatervalley.co.uk/

Flamingoland http://www.flamingoland.co.uk

Ja kui peaks olema huvi minna ka loomaaeda,siis soovitan kindlasti Chester Zood,mis pole lihtsalt loomaaed vaid ka lõbustuskoht ja novembrini on võimalik seal näha ka elus dinosauruseid. Seal on loomaaia kohal rong,et saad rongiga loomade kohal sõita kui tahad või siis paadiga mööda kanalit loomi vaadata,terve loomaaed on restorane ja kohvikuid täis,võimalik mängida golfi teha näomaalinguid jne asju,väga mõnusa atmosfääriga koht,kus lastega või perega olla mõnusalt. http://www.chesterzoo.org/

ZSL London Zoo http://www.zsl.org/zsl-london-zoo/ asub Londonis Regents Parkis

Blackpool Zoo ka väga huvitav koht http://www.blackpoolzoo.org.uk/

Bristol Zoo http://www.bristolzoo.org.uk/

Colchester Zoo http://www.colchester-zoo.com

Paignton Zoo http://www.paigntonzoo.org.uk/

Edinburgh Zoo http://www.edinburghzoo.org.uk/

Lisan siia ka mõned veekeskused:

Whater World http://www.waterworld.co.uk/waterworld-action.php Inglise nr 1 veekeskus

Sandcastle waterpark http://www.sandcastle-waterpark.co.uk/graphic/home/

Splashdown Waterparks http://quaywest.splashdownwaterparks.co.uk/

Neid kohti on siin palju rohkem,kuhu minna perega :)