Londoni transport

Tere,

Londonis käidud aastaid 10 tagasi ja siis sai Gatwick-st linna minemiseks kasutatud kallist Gatwick Expressi, ning igapäevaselt metrooks pileteid ostetud.
Nüüd uuesti minek ja uuriks targematelt, et kui tahta lennujaamast linna päevaks minna, siis kas Souther Railway päevane travelcard Gatwick AirportLondon Travelcard Zones 1-6, 17£ inimene on kõige parem hind, mis saada oleks? Lisaks tuleb Southerni lehel panna väljumise ja tagasi tulemise ajad, kas need ka kuidagi olulised on või tähendab lennu hilinemine näiteks seda, et vaja v-olla uus pilet soetada kui ei jõua õigeks ajaks?

Variant on kindlasti ka bussidega liigelda aga näiteks Easybus-i kohta ei ole just väga häid arvustusi.

Kellel igatahes aega võiks viimaseid kogemusi jagada, kuidas päevatripiks lennujaamast parim pilet soetada.

Palju oleneb lennujaamast kuhu lend maandub? Olemas siis juba Gatwicki piletid? http://www.nationalrail.co.uk/ lehel suvaline päev märtsis andis 12 naela edasi-tagasi pileti hinnaks.
Olen kasutanud Easybusi just hinnapärast aga edaspidi maksan rohkem ja saan kiiremini.
Olen käinud Stanstead eksperssiga ja Heatrow ekspressiga, et jõuda hommikul õigeks ajaks lennukile - kõige kallimad ja kiiremad valikud.
Olen kasutanud ka National express busse, kui saan sobival ajal soodsa hinnaga pileti.

Palju sõtlub ikka mis lennujaamast millega linna minna.

Minu teada peaks nüüd saama Gatwickist linna tavalise Oyster kaardiga, see on siis metroo ja bussikaart ja läheb tavaline linnasisese transpordi raha. See kehtis juba 2 aastat tagasi, kahjuks ei mäleta täpset hinda. Kehtis minu meelest just nende Southern rongide peal.

Uuri pisut lehte www.tfl.gov.uk, sealt leiab palju head infot Londonis liiklemise kohta, samuti Oyster kaardi kohta. Kaardi saab osta kohe lennujaamas, raha peale laadida ning piiksuta ja sõida. Alguses arvestab üksikuid sõitusid, aga kui sõita rohkem, siis kunagi ei kulu rohkem kui läheks päevapilet. Pärast reisi saab selle jällegi tagasi müüa.

Gatwick Express ei ole tavarongist nii palju kiirem, et hinnavahet õigustada. Kui kavatsed Londonis palju metroo ja bussiga ringi liikuda, siis 17 naela on täitsa normaalne hind. Võrdluseks metroopilet esimese tsooni piires £2.40, buss £1.50 olenemata sõidu pikkusest. Päevapiletiga ei tohiks ostes valitud kellaajad lugeda, võid kasutada suvalist rongi. Vaata ainult kas pilet on off peak või anytime. Off peak'iga ei saa tipptundidel sõita.
Ühes teises teemas mainisin, et Southerni töötajad kipuvad viimasel ajal tihti streikima, aga Gatwick'i käib ka Thameslink, peatub Londonis näiteks Blackfriars'is ja St Pancrases.
Easybus'i olen ise mõned korrad kasutatud, hilinemised on tavalised, võid vaadata ka National Expressi busse.

Rika77 lisaks, et tavaline viipekaart toimib samamoodi kui Oyster, seega pole otseselt selle järgi vajadust

Tänud info eest. Hetkel tundub, et see 17naela päeva kaart on hea variant.
Loomulikult võib veel soovitusi jagada, kui mõni nipp meelde tuleb :)