Lõuna-Aafrika viisa taotlemine

Plaan minna järgmise aasta jaanuari lõpus 2,5 nädalaks Lõuna-Aafrika Vabariiki, piletid juba ostetud. Viisatingimusi uurides tunduvad need suisa jaburad. Siit siis küsimus viimastel aastatel käinutele: kui tõeselt tuleb neid nõudeid võtta? Nõutavad on pangakonto väljavõtted ja kiri töökohast (et sind ikka tagasi võetakse), makstud hotellibroneerigud jne. Uurisin asja ka Estravelist, nende kaudu asjaajamine täiesti võimalik aga üsna soolase hinnaga, 41 euri nägu. Me sooviks ise viisataotlised Helsingis sisse viia aga kas 1 inimene saab kõigi 4-ja eest seda teha? Muu paberimajandusega saaks ju hakkama aga kogu 2,5 nädalaks hotelle kinni panna küll ei tahaks, mõte rendiautoga ringi liikuda ja ööbimised otsida spontaanselt. Abiks Lonely Planet. Aitäh vastajatele!

1
23

Minu kogemus jääb mõne aasta taha, kuid need nõuded on siiski väga tõesed. Nii pidin tõesti töökohast võtma inglisekeelse kirja, et mul on töökoht olemas ka pärast reisi . Konto väljavõtte asemel läks loosi lihtsalt kinnitatud pangakonto jääk. Hotellibronnide osas nipitasin ja tegin booking.com-s esimeseks 4-ks ööks suht suvalise broneeringu (sellise, mis on tasuta tühistatav) ning ülejäänud aja kohta kirjutasin taotlusele, et sõidan rendiautoga ringi ja ööbin vastavalt sellele, kuhu välja jõuan (mida ma ka tegin). Sellest piisas. Ehk siis see viisaks vajaminev dokumentide nimekiri kohustuslik, ilma selleta ei saa. LAV immigratsioonitingimused on muidu ka keskmisest karmimad, eriti hulluks läheb asi siis, kui sul juhtub laps olema ja tema ka kaasa tuleb. Siis läheb dokumentide hulk täiesti käest ära.

Mis puudutab viisa taotlemist, siis ikka saab üks inimene mitme inimese dokumendid ära viia (ja paari nädala pärast ka järele minna). Ise kasutasin küll Estravelit, kuid kui on tõesti viitsimist ise Helsingis käia, siis saab ka nii.

0
0

Meil seisab samma asi ees, läheme ka jaanuari lõpus LAVi. Kui sa mu ühte varasemat LAVi foorumi kommentaari loed, kuidas Helsinkis toimida, siis saad suht kiirelt ära käia seal. Meil muidugi veidi lihtsam, me hotelli bronni päras muretsema ei pea, kuna saame küllakutsed. Ülejäänu osa samma ja kui sa rida realt neid tingimusi jälgid ja võimalikult palju pabereid viid, siis on 90% tõenäosusega saad sa selle kergelt kätt, kindlasti veidi stressi ka, sest see on kübeke Aafrikat ikkagi Helsinkis. Kindlasti peaks pangakonto väljavõte olema rohkem, kui ühel lehel, sest meil oli eelmine aasta ühe semuga probleem, kuna kõik tema raha liikumine mahtus ära ühele lehele ja see kohe üldse sellele töötajalae (mustanahaline) ei meeldinud, kuidagi läbi ussie***i sai asi ikkagi korda. Kehvaks teeb asja see, et värske viisa nõude infot, ei saa enam nende kodukalt kätte, sait juba mitu kuud maas, Estraveli kodukal oli veidi vana info mu meelest üleval. Viisa ankeedi peaks saama väljaprintid, äkki oli see Reisieksperdi kodukalt. Seal ka peaks kõik vajalik värske info olema viisa saamiseks olemas.

https://www.reisiekspert.ee/et/riigid-viisainfo/i/3-aafrika/v/112-l%C3%B5una-aafrika-vabariik

0
0

Mul on nagu meeles, et alles hiljuti ei saanud kellegi teise eest viisapabereid sisse anda, sest taotlejad peavad andma Helsingis sõrmejälgi? Järgi võis jah ükskõik kes järgi minna. Aga eks uusima info saab neile saatkonda helistades.

1
0

to: martm

Kuidas see Estravel siis saab viisad korda ajada, kui sõrmejälgi vaja on? Aga jah - kõne saatkonda oleks mõistlik ära teha, siis oleks pilt selge.

0
0

Alates septembrist ei pea enam saatkonda ronima viisa pärast, sellest kuulsin Berger reisidest, kui uurisin Mosabiigi viisa kohta, kui lasta neil teha ja siis tuli ka LAVi viisa jutuks. Sai uuritud ka LAVi saatkonnast asja ja nad kinnitasid seda väidet. Mingit sõrme jälgede andmist ei ole mina Helsingis näinud, see vist lihtsalt üks tobe nõue mida kunagi pole teostatud olen seal saatkonnas 2 korda käinud.

0
0

Suured tänud teile, Rännumees ja hr.huhuu! Eks me siis paneme selle paberikuhja kokku, 1 meist peab niikuinii nov. keskel Helsingisse minema. Ja kui midagi puudu jääb või ei meeldi, siis ju veel võimalus Estraveli kaudu asja ajada. Paar küsimust tekkis veel: kas pangakonto väljavõte võib olla internetist prinditud või peab selle pangast küsima? Isegi Estravelis ei osatud mulle selle küsimuse peale täpselt vastata. Rännumehele: kas tegid endale autorendi jaoks rahvusvahelise juhiloa? Kui tõenäoline on, et nad seda nõuavad? Kas kontrollitakse ka mingeid vaktsineerimisi, näit kollapalaviku vastu? Hr.huhuu: kas tegite endale Mosambiigi viisad siin või saab seda piirilt? Meil ka väike plaan sinna sisse põigata. Tänud ette!

0
0

Pangakonto lasime välja printida pangas (meie pank oli Nordea), kuna mingil põhjusel oli neil vaja seda ilm tingimatta panga templiga. Rahvusvahelisi lubasid mina nt ei teinud, ühel sellil oli küll tehtud, aga kellegile ekstra me seda ei lehvitanud, auto saime Eesti plastik kaanega kätte. Maha ei võtud meid kordagi, sõitsime korda mööda. Mosambiigi viisa suhtes oleme kahe vahel, kas teha ette või kogeda stressi ja teha piiril, ei ole veel otsustanud, nii palju on positiivsem, et 400SEK asemel tuleb lõivu maksta 600SEK see hind on muutunud siin viimase kuu jooksul. Kui Mosambiiki kindel plaan minna, siis soovitaks http://www.drivemoz.co.za/ veel läbi lugeda, neil täiesti mingi komuun olemas ka facebookis.

0
0

Mina printisin pangapapri otse internetipangast, ilma ühegi templita. Ei olnud probleemi.

Mis puudutab juhiluba, siis jah tegin Rahvusvahelise loa kah endale. Esiteks see ei maksa midagi võrreldes hingerahuga, et kindlasti auto kätte saad (3,5 nädalat puhkust ju sõltus sellest) ning politsei sind vangi ei pane :P Teiseks - seda läks vaja. Mitte küll auto rentimisel, kuid kahel korral peeti mind ka politsei poolt kinni. Ühel puhul uuriti pingsalt seda rahvusvahelist luba ning teisel juhul sattusime "mäda õuna" otsa. Ta küll uuris pingsalt ka juhiluba, kuid siis võttis välja papri koos trahvimääradega, kust hakkas siis näitama kõiki neid rikkumisi, mida ta täheldas selle 100 meetri jooksul, mis ta vaateväljas olin sõitnud. Eurodes tulid trahvisummad kokku 700-800, kuid ta oli valmis olema paindlik :) Pärast pikka jahumist pääsesin ca 40 euroga, kuid hiljem kohalikega suheldes selgus, et kohalikud maksavad tavaliselt 100-150 randi (7-10€).

Vaktsineerimist ei kontrollita, kuna LAV pole kollapalaviku piirkond.

0
0

morrisette anna siis teada, kui viisat oled käinud tegemas saatkonnas, kuna endal on see plaan ilmselt novembri viimasel nädalal minna tegema seda.

0
0

Aitähh teile! Annan kindlasti sündmuste edsisest arengust teada.

0
0

Mina saatsin kõik dokumendid tähitud postiga. Ise kohal ei käinud. See oli paar aastat tagasi. Saatkond ise soovitas.

0
0

Meil nüüd paprid enam-vähem koos, kuid tekkis veel 1 küsimus. Kuidas ja kuhu viisa eest maksite? Estravelist tehes on asi selge aga näit. tähitud postiga saates? Nõue on ju otse Soome Nordea panka? Mõtlesin siin minna Nordea pangakontorisse ja maksta, siis saan ju allkirjastatud maksekorralduse. Aga kas see sobib? Helistame kindlasti enne minekut saatkonda aga siiski.... mis ütlete? Tänud!

0
0

Ot ma nüüd ei saa aru, kas saadate paberid soome või läheb keegi kohale?

0
0

Reedel Helsingisse aga enne peaks ju viisalõivud ära maksma?

0
0

Ja veel, hr.huhuu, ma ei leia kuidagi sinu varasemat postitust Helsingis käitumise kohta, aita palun!

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased