Lõuna-Aafrika viisa taotlemine

Plaan minna järgmise aasta jaanuari lõpus 2,5 nädalaks Lõuna-Aafrika Vabariiki, piletid juba ostetud.
Viisatingimusi uurides tunduvad need suisa jaburad.
Siit siis küsimus viimastel aastatel käinutele: kui tõeselt tuleb neid nõudeid võtta? Nõutavad on pangakonto väljavõtted ja kiri töökohast (et sind ikka tagasi võetakse), makstud hotellibroneerigud jne.
Uurisin asja ka Estravelist, nende kaudu asjaajamine täiesti võimalik aga üsna soolase hinnaga, 41 euri nägu.
Me sooviks ise viisataotlised Helsingis sisse viia aga kas 1 inimene saab kõigi 4-ja eest seda teha?
Muu paberimajandusega saaks ju hakkama aga kogu 2,5 nädalaks hotelle kinni panna küll ei tahaks, mõte rendiautoga ringi liikuda ja ööbimised otsida spontaanselt. Abiks Lonely Planet. Aitäh vastajatele!

Minu kogemus jääb mõne aasta taha, kuid need nõuded on siiski väga tõesed. Nii pidin tõesti töökohast võtma inglisekeelse kirja, et mul on töökoht olemas ka pärast reisi . Konto väljavõtte asemel läks loosi lihtsalt kinnitatud pangakonto jääk. Hotellibronnide osas nipitasin ja tegin booking.com-s esimeseks 4-ks ööks suht suvalise broneeringu (sellise, mis on tasuta tühistatav) ning ülejäänud aja kohta kirjutasin taotlusele, et sõidan rendiautoga ringi ja ööbin vastavalt sellele, kuhu välja jõuan (mida ma ka tegin). Sellest piisas. Ehk siis see viisaks vajaminev dokumentide nimekiri kohustuslik, ilma selleta ei saa.
LAV immigratsioonitingimused on muidu ka keskmisest karmimad, eriti hulluks läheb asi siis, kui sul juhtub laps olema ja tema ka kaasa tuleb. Siis läheb dokumentide hulk täiesti käest ära.

Mis puudutab viisa taotlemist, siis ikka saab üks inimene mitme inimese dokumendid ära viia (ja paari nädala pärast ka järele minna). Ise kasutasin küll Estravelit, kuid kui on tõesti viitsimist ise Helsingis käia, siis saab ka nii.

Meil seisab samma asi ees, läheme ka jaanuari lõpus LAVi.
Kui sa mu ühte varasemat LAVi foorumi kommentaari loed, kuidas Helsinkis toimida, siis saad suht kiirelt ära käia seal.
Meil muidugi veidi lihtsam, me hotelli bronni päras muretsema ei pea, kuna saame küllakutsed.
Ülejäänu osa samma ja kui sa rida realt neid tingimusi jälgid ja võimalikult palju pabereid viid, siis on 90% tõenäosusega saad sa selle kergelt kätt, kindlasti veidi stressi ka, sest see on kübeke Aafrikat ikkagi Helsinkis.
Kindlasti peaks pangakonto väljavõte olema rohkem, kui ühel lehel, sest meil oli eelmine aasta ühe semuga probleem, kuna kõik tema raha liikumine mahtus ära ühele lehele ja see kohe üldse sellele töötajalae (mustanahaline) ei meeldinud, kuidagi läbi ussie***i sai asi ikkagi korda.
Kehvaks teeb asja see, et värske viisa nõude infot, ei saa enam nende kodukalt kätte, sait juba mitu kuud maas, Estraveli kodukal oli veidi vana info mu meelest üleval.
Viisa ankeedi peaks saama väljaprintid, äkki oli see Reisieksperdi kodukalt.
Seal ka peaks kõik vajalik värske info olema viisa saamiseks olemas.

https://www.reisiekspert.ee/et/riigid-viisainfo/i/3-aafrika/v/112-l%C3%B5una-aafrika-vabariik

Mul on nagu meeles, et alles hiljuti ei saanud kellegi teise eest viisapabereid sisse anda, sest taotlejad peavad andma Helsingis sõrmejälgi? Järgi võis jah ükskõik kes järgi minna. Aga eks uusima info saab neile saatkonda helistades.

to: martm

Kuidas see Estravel siis saab viisad korda ajada, kui sõrmejälgi vaja on? Aga jah - kõne saatkonda oleks mõistlik ära teha, siis oleks pilt selge.

Alates septembrist ei pea enam saatkonda ronima viisa pärast, sellest kuulsin Berger reisidest, kui uurisin Mosabiigi viisa kohta, kui lasta neil teha ja siis tuli ka LAVi viisa jutuks. Sai uuritud ka LAVi saatkonnast asja ja nad kinnitasid seda väidet.
Mingit sõrme jälgede andmist ei ole mina Helsingis näinud, see vist lihtsalt üks tobe nõue mida kunagi pole teostatud olen seal saatkonnas 2 korda käinud.

Suured tänud teile, Rännumees ja hr.huhuu!
Eks me siis paneme selle paberikuhja kokku, 1 meist peab niikuinii nov. keskel Helsingisse minema. Ja kui midagi puudu jääb või ei meeldi, siis ju veel võimalus Estraveli kaudu asja ajada.
Paar küsimust tekkis veel: kas pangakonto väljavõte võib olla internetist prinditud või peab selle pangast küsima? Isegi Estravelis ei osatud mulle selle küsimuse peale täpselt vastata.
Rännumehele: kas tegid endale autorendi jaoks rahvusvahelise juhiloa? Kui tõenäoline on, et nad seda nõuavad?
Kas kontrollitakse ka mingeid vaktsineerimisi, näit kollapalaviku vastu?
Hr.huhuu: kas tegite endale Mosambiigi viisad siin või saab seda piirilt? Meil ka väike plaan sinna sisse põigata.
Tänud ette!

Pangakonto lasime välja printida pangas (meie pank oli Nordea), kuna mingil põhjusel oli neil vaja seda ilm tingimatta panga templiga.
Rahvusvahelisi lubasid mina nt ei teinud, ühel sellil oli küll tehtud, aga kellegile ekstra me seda ei lehvitanud, auto saime Eesti plastik kaanega kätte. Maha ei võtud meid kordagi, sõitsime korda mööda.
Mosambiigi viisa suhtes oleme kahe vahel, kas teha ette või kogeda stressi ja teha piiril, ei ole veel otsustanud, nii palju on positiivsem, et 400SEK asemel tuleb lõivu maksta 600SEK see hind on muutunud siin viimase kuu jooksul.
Kui Mosambiiki kindel plaan minna, siis soovitaks http://www.drivemoz.co.za/ veel läbi lugeda, neil täiesti mingi komuun olemas ka facebookis.

Mina printisin pangapapri otse internetipangast, ilma ühegi templita. Ei olnud probleemi.

Mis puudutab juhiluba, siis jah tegin Rahvusvahelise loa kah endale. Esiteks see ei maksa midagi võrreldes hingerahuga, et kindlasti auto kätte saad (3,5 nädalat puhkust ju sõltus sellest) ning politsei sind vangi ei pane :P Teiseks - seda läks vaja. Mitte küll auto rentimisel, kuid kahel korral peeti mind ka politsei poolt kinni. Ühel puhul uuriti pingsalt seda rahvusvahelist luba ning teisel juhul sattusime "mäda õuna" otsa. Ta küll uuris pingsalt ka juhiluba, kuid siis võttis välja papri koos trahvimääradega, kust hakkas siis näitama kõiki neid rikkumisi, mida ta täheldas selle 100 meetri jooksul, mis ta vaateväljas olin sõitnud. Eurodes tulid trahvisummad kokku 700-800, kuid ta oli valmis olema paindlik :) Pärast pikka jahumist pääsesin ca 40 euroga, kuid hiljem kohalikega suheldes selgus, et kohalikud maksavad tavaliselt 100-150 randi (7-10€).

Vaktsineerimist ei kontrollita, kuna LAV pole kollapalaviku piirkond.

morrisette anna siis teada, kui viisat oled käinud tegemas saatkonnas, kuna endal on see plaan ilmselt novembri viimasel nädalal minna tegema seda.

Aitähh teile! Annan kindlasti sündmuste edsisest arengust teada.

Mina saatsin kõik dokumendid tähitud postiga. Ise kohal ei käinud. See oli paar aastat tagasi. Saatkond ise soovitas.

Meil nüüd paprid enam-vähem koos, kuid tekkis veel 1 küsimus. Kuidas ja kuhu viisa eest maksite? Estravelist tehes on asi selge aga näit. tähitud postiga saates? Nõue on ju otse Soome Nordea panka? Mõtlesin siin minna Nordea pangakontorisse ja maksta, siis saan ju allkirjastatud maksekorralduse. Aga kas see sobib? Helistame kindlasti enne minekut saatkonda aga siiski.... mis ütlete? Tänud!

Ot ma nüüd ei saa aru, kas saadate paberid soome või läheb keegi kohale?

Reedel Helsingisse aga enne peaks ju viisalõivud ära maksma?

Ja veel, hr.huhuu, ma ei leia kuidagi sinu varasemat postitust Helsingis käitumise kohta, aita palun!

Meie maksime viisalõivu Nordea internetipangas ja saatsime väljavõtte koos muude dokumentidega.

marikak anna siis teada, kas toimis asi valutult.

morrisette kusjuures ma ei suuda ise ka leida enam seda postitust.
Lühidalt, hommikuse Tallink´iga soome, sadamast trammiga või autoga raudteejaama, seal on Nordea kontor, mis tegeleb maksetega ja saate kõige kiiremini tasutud seal, on ka teisi kontoreid, aga nendesse ei tasu oma nina pista, seal uimased sommid avavad oma kontosid ja aega läheb ropult, tegime eelmine aasta selle vea ja jooksime mõõda linna, et makse ära teha, lõpuks olime ikka raudtee jaamas. Küll ühes pangas jooksid arvutid kokku, teises olid mingi mega tunnine järjekord jne.
Sealt edasi kerge jalutuskäik saatkonda ja dokumendid sisse.
Kindlasti tuleks seal olla valmis ootamatustesse, kuna iial ei tea, mis neil seal peas toimub.

Rahvusvahelised load soovitaks teha. Taotlemine Sauel võttis aega alla 10 minuti. Kuna lubadel on suurelt kirjas "International .. jne" siis on ametnikel raske väita, et "... see paber meie riigis ei kehti... ".

Pangaväljavõtte olen printinud netipangast. Enne printimist olen muutnud keeleseaded inglise keele peale, et kõik oleks neile arusaadavas keeles.

Viisataotluse lisanõuete kohta on praktiline kogemus, et kõik sõltub konkreetsest inimesest, kes need paberid vastu võtab, ja tema ülemusest. Olen ise saanud ühe LAV-i viisa Malaavist ja teise Botsvaanast, ning pikendanud viisat kohapeal Pretorias, aga see protsess on niivõrd närvesööv, et ei soovita kellelegi.

Meil nüüd esimene üritus tehtud, mis kahjuks aiataha läks. Põhjus - ikka liiga vähe pabereid. Panen nüüd punktide kaupa kirja, mis oluline.

 1. Kindlasti tuleb saatkonda ette helistada ja külastusaeg kokku leppida.
 2. Kõigil peab olema ühesugune arv pabereid. Näit. kui teil on reisikindlustus kahepeale ühel paberil, siis tuleb see kindlasti mõlemale välja printida. Sama kehtib lennupiletite, majutuse kohta, mis ka kahepeale.
 3. Viisataotluse ankeedid peavad olema korraliku suurusega, Reisieksperdi kodulehelt väljaprinditud ei sobinud, liiga väiksed. Need võiks võib-olla küsida Estravelist, seal peaks ju ometi õige suurus olema.
 4. Positiivne on see, et viisade eest võib maksta internetipangas ja siis printida välja maksekorraldus (kindlasti kõigile!)
  Proovime nädala pärast uuesti, ehk siis sobib.
  Tahaks hoiatada kõiki, kellel soov Lõuna-Aafrikat külastada aga piletid veel ostmata. Mõelge hoolega järele, võib-olla tasuks valida mõni muu riik, näit. Tansaania või Keenia? Kui aga ikkagi Lõuna-Aafrika, siis varuge koju veini ja rahusteid ja unerohtu ja vast veel midagi, sest suure hulga närvirakkude kaotus on garanteeritud. Ise olen viimastel nädalatel korduvalt mõelnud, et miks me seda ometi tegime ja kas see riik on seda närvikulu väärt. Siiani ei ole ju kindel, et me need viisad saame.

Hea kuulda värskemat infot, kahju muidugi, et asi ei õnnestunud esimese korraga.

 1. Sellest ka mainitud erinevate viisainfo saitidel.
 2. Nii me oleme ise toiminud, kuna varasemalt pidi iga mees eraldi paberid sisse andma, siis oli kõigil eraldi paberid ja seda nad jälgisid väga tähelepanelikult.
 3. Saatkonnas on jah suured lehed ja need isegi A3 välja lastud, meie eelmisel aastal printisime Lõuna Aafrika Helsinki saatkonna kodukalt välja, olid küll A4(aga suurelt) ja kärasid küll, mis tänasel päeval nagu kiuste maas on juba viimased 3 kuud, sellest nädalast ka Stohkolmi kodukas.
 4. Oled kindel selles? Kas nad kinnitasid seda? On neil sellel printitavale ka templit vaja?
  Ise sellise noodi puhul ei hakkaks riskima ja teeks ikkagi Soome pangas ülekand, kuna tont seda teab, mis nad seal pähe võtavad.
  Mina isiklikult soovitaks soojalt seda maad, see viisa jama on ainuke negatiivne asi selle riigi juures, endal plaan minna 3 korda sinna ja ma olen igati rahul oma eelmiste trippidega, esimesel korral oli ka korralik stress selle viisa saamisega, aga teine kord läks asi päris valutult, ainult jooksmist oli palju, kuna arvasin, et võiks asja teistmoodi veidi järjestada.
  Endal järgmine nädal mine, nii et saab teada, kuidas läheb.