trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tere. Meil minek Tuneesiasse märtsi lõpul. Seepärast otsustasin kohe, et tellin meile Lonely Planeti raamatu, mida siiani reisidel pea alati kasutan. Suur oli üllatus, kui Tuneesia kohta neil eriti midagi pakkuda ei olnud. Ainult 1 peatükk Aafrika raamatust, mis lihtsalt ülevaatlik info riigi kohta.

Siit ka küsimus: kas keegi on otsinud LP Tuneesia raamatut, võib-olla on kellelgi vanem verioon seisma jäänud ja pakkuda? Ei suuda kuidagi uskuda, et Tuneesia kohta raamatut kokku ei saaks, seal ju nii palju vaadata ja avastada. Olen täitsa nõutu, ehk oskate midagi soovitada. Aitäh ette!

Suured tänud vastajatele!Oleme eelnevalt 5 päeva Krügeris, seepärast plaan siseneda Mosambiiki Komatipoortist ja kuna aeg seab piirid, siis kavas suund Maputo poole võtta. Kui palju aega soovitate Maputo peale kulutada ja mida sealkandis vaadata oleks?Eelkõige huvitab meid loodus ja linnade peale aega raisata väga ei taha. Kardan, et Tofo ja Vilanculos jäävad meie jaoks liiga kaugele. Millised on teed Maputo ümbruses? Kas olete olnud Catembes ja külastanud Maputo Special Reservei? Inhaca Islandit?Tagasi Lõuna-Aafrikasse tuleks päris lõunast Ponta do Ouro juurest (kas sealt saab ikka läbi?)  ja siis läheks Kosi Baysse. Kõik teiepoolsed soovitused on väga oodatud! Ka meilile margitp@hot.eeKüsimus hr.huhuule:  kas käisid ise Stockholmis viisasid tegemas või saab need kuidagi lihtsamalt, näit passid ja raha ümbikuga saates? (nagu India viisaga)Arvatavasti ongi nii nagu liinalainen kirjutas, et viisad saab piirilt 100%  aga süda oleks siiski rahulikum kui viisa passis olemas. Aafrika on vahel ettearvamatu.

Tere tripikad. Saabusime mõned päevad tagasi Lõuna-Aafrika reisilt. Kõigile, kes eelpool toodud viisanõudeid lugedes selle maa külastamise mõttekuses on kahtlema löönud, tahaksin öelda: see maa on tõesti seda väärt. Sõitsime rendiautoga Johannesburgist alates läbi Blade River Canyoni, Krügeri, Svaasimaa ja veel mitmed teised rahvuspargid. Ookeani ääres olime St.Lucias. Vapustavalt ilus ja huvitav maa, toredad inimesed, eriti Svaasimaal. Kindasti soovitan kõigile!

Saime Estravelist õiged ankeedid, ilmselt need olemas ka Reisieksperdis, lihtsalt ei osanud õiget suurust välja printida ja 1 leht oli seal puudu ka. Helistasime saatkonda ja nad ise ütlesid, et võib internetipangas viisalõivud tasuda, templitest juttu polnud. Meil esmaspäeval uus katse, saab näha, mis nad siis välja mõtlevad. hr.huhuu - helista siis kindlasti enne kui lähed ja tänud lohutamast, ka mina loodan, et see reis meil ikkagi õnnestub. Olen eelnevalt käinud Keenias ja Tansaanias ja mulle kohutavalt Aafrika meeldib, seepärast tahtsin väga Lõuna-Aafrikasse minna. Praeguseks isu täiesti läinud ja väike stress tekkinud, tundub, et meid sinna üldse ei taheta. Aga edu sulle!

Meil nüüd esimene üritus tehtud, mis kahjuks aiataha läks. Põhjus - ikka liiga vähe pabereid. Panen nüüd punktide kaupa kirja, mis oluline.

  1. Kindlasti tuleb saatkonda ette helistada ja külastusaeg kokku leppida.
  2. Kõigil peab olema ühesugune arv pabereid. Näit. kui teil on reisikindlustus kahepeale ühel paberil, siis tuleb see kindlasti mõlemale välja printida. Sama kehtib lennupiletite, majutuse kohta, mis ka kahepeale.
  3. Viisataotluse ankeedid peavad olema korraliku suurusega, Reisieksperdi kodulehelt väljaprinditud ei sobinud, liiga väiksed. Need võiks võib-olla küsida Estravelist, seal peaks ju ometi õige suurus olema.
  4. Positiivne on see, et viisade eest võib maksta internetipangas ja siis printida välja maksekorraldus (kindlasti kõigile!) Proovime nädala pärast uuesti, ehk siis sobib. Tahaks hoiatada kõiki, kellel soov Lõuna-Aafrikat külastada aga piletid veel ostmata. Mõelge hoolega järele, võib-olla tasuks valida mõni muu riik, näit. Tansaania või Keenia? Kui aga ikkagi Lõuna-Aafrika, siis varuge koju veini ja rahusteid ja unerohtu ja vast veel midagi, sest suure hulga närvirakkude kaotus on garanteeritud. Ise olen viimastel nädalatel korduvalt mõelnud, et miks me seda ometi tegime ja kas see riik on seda närvikulu väärt. Siiani ei ole ju kindel, et me need viisad saame.

Ja veel, hr.huhuu, ma ei leia kuidagi sinu varasemat postitust Helsingis käitumise kohta, aita palun!

Reedel Helsingisse aga enne peaks ju viisalõivud ära maksma?

Meil nüüd paprid enam-vähem koos, kuid tekkis veel 1 küsimus. Kuidas ja kuhu viisa eest maksite? Estravelist tehes on asi selge aga näit. tähitud postiga saates? Nõue on ju otse Soome Nordea panka? Mõtlesin siin minna Nordea pangakontorisse ja maksta, siis saan ju allkirjastatud maksekorralduse. Aga kas see sobib? Helistame kindlasti enne minekut saatkonda aga siiski.... mis ütlete? Tänud!

Aitähh teile! Annan kindlasti sündmuste edsisest arengust teada.

Suured tänud teile, Rännumees ja hr.huhuu! Eks me siis paneme selle paberikuhja kokku, 1 meist peab niikuinii nov. keskel Helsingisse minema. Ja kui midagi puudu jääb või ei meeldi, siis ju veel võimalus Estraveli kaudu asja ajada. Paar küsimust tekkis veel: kas pangakonto väljavõte võib olla internetist prinditud või peab selle pangast küsima? Isegi Estravelis ei osatud mulle selle küsimuse peale täpselt vastata. Rännumehele: kas tegid endale autorendi jaoks rahvusvahelise juhiloa? Kui tõenäoline on, et nad seda nõuavad? Kas kontrollitakse ka mingeid vaktsineerimisi, näit kollapalaviku vastu? Hr.huhuu: kas tegite endale Mosambiigi viisad siin või saab seda piirilt? Meil ka väike plaan sinna sisse põigata. Tänud ette!

Suur, suur tänu Sulle, Martin! Tänu Sinule sain nüüd Cebu- Puerto Princesa piletid tõesti odavalt, 11.50/per face. Cebu Psificus ka promohinnad jätkuvalt saadaval, näit Hong-Kong-Cebu suunal. Sain 59eur/ nägu. Nii et minekuga kõik OK, peab lihtsalt valvelolema ja ehk saab midagi norm hinnaga ka tagasitulekuks.

Suur tänu vastamast. kahjuks ei saa aegu klappima ja soovitud kanti üldse vähe promopakkumisi. Küsiks veel teadjamatelt, et kas on veel lootust mingit soodsamat hinda leida või ostan täishinnaga ära. Mis arvate?

Ei leia enam Cebu Pacificu kodulehelt promohindu. Uurisin ka mujalt aga ikka tuleb marsruudil Hong-Kong - Puerto Princesa välja käia vähemalt 100 euri, tagasi samapalju. Kust te leiate neid odavaid pakkumisi? Meil minek 24. veebruar, mis arvate, kas tuleks kallile hinnale vaatamata piletid ära osta või tasuks veel oodata ja passida? Tänud kõigile kes viitsivad vastata!

Tere. Malaisiasse minek veebruari algul. Aguspunkt Singapur, edasi Melakka, Pangkor, Taman Neggara rahvuspark ja Tioman. Nüüd on meil tekkinud kahtlused Tiomani ilma suhtes. Küsiks käinutelt nõu: kas veebruari keskel võib seal ilm olla väga vihmane(mussoon vist veel kestab?) ja kui palju soojakraade on? Tahaks väga minna, tundub nii põnev koht aga kui ikka pidevalt sajab... Olen siinsed postitused läbi lugenud, soovitused erinevad. Mis arvate? Tänud ette vastajaile!

Madeiral käies võtsime elamise http://www.ownersdirect.co.uk/ kaudu, ettemaksu protsenti ei mäleta aga kõik toimis. Ettemaksu tasusin majaomaniku kontole.

Nõustun triipkoodiga, ka minu jaoks oli see reis kõige elamusterohkem ja põnevam. Ja kui oled sellele nii pikalt mõelnud, siis mis seal enam viivitada. Sellest 55 000.- kr kulus meil transpordile algusega Tallinnast 19 000.- kr/ 2in, kohapeal kulus siis ~36 000.- kahele, reis kestis meil 16 päeva. Odavamat majutust kui 35USD 1öö/kahene tuba, me ei leidnud, ka kõige viletsamat mitte. Ja oma raha hoidke kindalasti peidus ja luku taga, pikanäpumehi on palju, ka korralikes kohtades (näit safaritel lodge`s). Õnneks võtavad nad su rahakotist küll ainult osa, mitte ei tee seda tühjaks aga see lohutab vähe. Vaktsineerimine on igaühe isiklik asi, ka sinna kulub korralik summa kui kõik nõutavad ära teha ja malaaritablette ka võtta. Meie tegime ainult kollapalaviku vaktsiini, sest kartsime et seda võidakse Tansaaniast tulles Keenia poolel nõuda. Aga ei küsinud keegi. Moskiitosid oli vähe (väga tuulised ilmad), kindlasti on neid rohkem peale vihmaperioodi. Kui Keeniasse minek, siis soovitan meest nimega Victor, temalt saab abi ja soovitusi öömaja osas ja ka safarit broneerida kui huvitab. Võin anda tel nr ja meiliaadressi. Nii kaugele minnes on hea kui on keegi, keda usaldada saab. Veel soovitaks ikka natuke läbi mõelda, kuhu minna, teha n.ö. väike reisiplaan. Internetist on võimalik päris palju infot välja otsida ja see tuleb kohapeal kasuks. Aga see on lihtsalt soovitus! Parimat!

Mina eelneva kirjutaja arvamust täielikult ei jaga ja soovitan Sul kindlasti Aafrikas ära käia. Vaesust on seal küll palju, kuid pealetükkivaid inimesi teiste madala elatustasemega maadega võrreldes vähe. Viisad saab lihtsalt ja kergelt otse piirilt, haiguste vastu võimalik vaktsineerida. Bussisõidud on küll tõesti väga pikad ja ebamugavad aga see käib asja juurde. Kindlasti ei kehti see terve Aafrika kohta, käisin ainult Tansaanias ja Keenias, kuid seal küll mingit ohtu ei tunnetanud. Suurlinnades tasub muidugi kindlasti ettevaatlik olla aga väikestes kohtades on ka pimedas ringi liikuda täiesti ohutu. Lendasime Aafrika poole Brüsselist Jetairfly-ga. Piletid olid ostetud Brüssel-Mombasa-Brüssel, kuid maha läksime hoopis Zanzibaril (sellel marsruudil on Zanzibaril vahepeatus). Nädala veetsime seal ja siis seiklesime maad mööda Mombasasse, seega jäi ära palju tüütut bussisõitu. Soovitaks alustadagi nendest maadest, et Aafrikaga esmatutvust teha, sest kindlasti on seal maid, kus olud väga karmid. Kirjutan siia ka summa, mis meil selle reisi peale kulus. See siis 55 000.-krooni kahele inimesele, seal sees absoluutselt kõik kulud (ka üks kolmepäevane safari). Kindalsti on võimalik odavamalt läbi ajada. Ja loe läbi kõik eelnavad reisikirjad ja soovitused, mida tripist leiad, need kuluvad seal olles vägagi ära. Ilusat reisi!

Käisime Madeiral 2008.a. oktoobris ja üürisime auto läbi interneti. Kohale jõudes oli ebameeldiv üllatus see, et nõuti krediitkaarti, millelt broneeriti teatav summa. Kuna olime kuuekesi ja auto oli suur, siis oli ka summa üsna korralik. Täpselt ei mäleta aga minu kaardil oli 11 000.- kr ja sellest ei piisanud. Lõpuks saime kahe kaardi peale nõutava summa kokku. Ma ei tea, kas nii on kõigi sealsete rendifirmadega aga tasuks kindlasti sellega arvestada. Usun küll, et saate auto ka kohapealt, ette tellides on lihtsalt mugavam. Majutuse broneerisime www.ownersdirect.co.uk/Madeira.htm lehelt ja saime meie meelest väga odavalt - kolme magamistoaga maja maksis 8. päevaks 5500.- krooni. Maja asus Calhetas ja seal on ka ilus rand heade ujumivõimalustega, kuna ujumisala on lainemurdjatega piiratud. Ilusaid reisielamusi!

Tere. Tulime just mõned päevad tagasi Tansaania-Keenia reisilt. Aafrika on tõeliselt imeline ja vapustav! Reisimarsruut: Tallin-Brüssel-Zanzibar-Tanga-Mombasa. Vahele mahtus ka kolmepäevane safari East Tsavo-Amboseli. Nagu siin eespool ka mainitud, soovitan Keeniasse minejatel kindlasti kontakteeruda Victoriga, kes korraldab safareid nii Mombasast kui Nairobist. Ta on äärmiselt sümpaatne ja täiesti usaldusväärne mees, aitab teid ka igasugu muudes küsimustes (näit sobiva hotelli leidmisel) Reisikirja ma küll kirjutada ei plaani aga kui keegi minemas ning nõu ja soovitusi peaks vajama, olen meelsasti nõus neid jagama. Mälestused alles nii värsked! Kindlalt võin öelda, et nii sõbralikke ja abivalmis inimesi kui seal, ei ole ma siiani kuskil kohaniud. Ilusaid reisielamusi kõigile tripikatele!

Tänud vastuse eest! Läheme jah läbi Stanstedi ja hea on teada, et kohvrid saab kuhugi ära anda.